technics SB-CS95

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Δέν ξέρω πόσο τα έχεις βρεί τα CS95.
Αυτά τα SB-C350 έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά κ εμφάνιση, όγκο με αυτά που ψάχνεις κ με 45€ μεταφορικά στην πόρτα σου.
https://www.ebay.com/itm/Technics-S...502539&hash=item2a707a45b9:g:1cYAAOSwOMlawPr5

Αν κ εγώ θα έπαιρνα αυτά με 270€ σύνολο με μεταφορικά.
3 δρόμων 4 μεγαφώνων 260watt max 12"woofer για υπερχαμηλές, 10" woofer για χαμηλές, midrange κ tweeter
Αν δεν έχεις πρόβλημα στον μεγαλύτερο όγκο.
Η μουσική που θα ακούσεις θα σε καταπλήξει αν τα συνδυάσεις με τον VX800.
Θα ευχαριστηθείς γεμάτο μπάσο με κράτημα, ένταση κ υψηλές λόγω του συγκεκριμένου tweeter..
Φοβερό ηχείο..
Ta c350 ειναι 70w
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Κοίτα γενικώς αν με ρωτάς πέρα απο τα Technics ηχεία τι προτείνω..
Είναι μεγάλη κουβέντα.
Εξαρτάται περισσότερο από το πόσο δυνατά ακούς ή θα ακούς, το είδος μουσικής κλπ.
Αν σου αρέσει πολύ το μπάσο ή όχι.
Πχ αν έχεις στο αυτοκίνητο Sub 12" με ενισχυτές κλπ κ ακούς δυνατά, τότε θα έχεις αντίστοιχες μουσικές απαιτήσεις κ από το σπίτι.
Κ εννοείται από τον χώρο που θα τα τοποθετήσεις.

Θεωρώ τα τελευταία Technics θα σε αφήσουν απόλυτα ικανοποιημένο σε όλα, Oγκο,Design,μπάσο,ένταση κλπ.

Δηλαδή με βάση τα CS95 που ψάχνεις σου τα πρότεινα, ώς καλύτερα συνολικά.

Απο εκεί κ πέρα αν μου πείς τι περίπου ακούς κ πόσο δυνατά κλπ μπορώ να σου προτείνω περισσότερα ηχεία..
[DOUBLEPOST=1534704237][/DOUBLEPOST]
Ta c350 ειναι 70w
70RMS δηλαδή 140Peak.

Κ ναι έχεις δίκιο τα CS95 είναι 200Peak δηλαδή 100RMS

Από λάθος σου έστειλα τα SB-C350
Τα σωστά είναι τα SB-C450
https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/sb-c450.shtml
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Κοίτα γενικώς αν με ρωτάς πέρα απο τα Technics ηχεία τι προτείνω..
Είναι μεγάλη κουβέντα.
Εξαρτάται περισσότερο από το πόσο δυνατά ακούς ή θα ακούς, το είδος μουσικής κλπ.
Αν σου αρέσει πολύ το μπάσο ή όχι.
Πχ αν έχεις στο αυτοκίνητο Sub 12" με ενισχυτές κλπ κ ακούς δυνατά, τότε θα έχεις αντίστοιχες μουσικές απαιτήσεις κ από το σπίτι.
Κ εννοείται από τον χώρο που θα τα τοποθετήσεις.

Θεωρώ τα τελευταία Technics θα σε αφήσουν απόλυτα ικανοποιημένο σε όλα, Oγκο,Design,μπάσο,ένταση κλπ.

Δηλαδή με βάση τα CS95 που ψάχνεις σου τα πρότεινα, ώς καλύτερα συνολικά.

Απο εκεί κ πέρα αν μου πείς τι περίπου ακούς κ πόσο δυνατά κλπ μπορώ να σου προτείνω περισσότερα ηχεία..
[DOUBLEPOST=1534704237][/DOUBLEPOST]

70RMS δηλαδή 140Peak.

Κ ναι έχεις δίκιο τα CS95 είναι 200Peak δηλαδή 100RMS

Από λάθος σου έστειλα τα SB-C350
Τα σωστά είναι τα SB-C450
https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/sb-c450.shtml
Ta sb-cs9 τι διαφορα εχουν;
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ta sb-cs9 τι διαφορα εχουν;
Βασικά είναι παλαιότερα από τα CS95 τα οποία ήταν ο αντικαταστάτης των CS9.
Γενικά είναι παραπλήσια σε μέγεθος διάταξη κλπ, με λίγο μεγαλύτερα σε ύψος τα CS95, και λίγο καλύτερο σε χαρακτηριστικά κατασκευαστή τα CS9 όσον αφορά το εύρος των χαμηλών συχνοτήτων.
Κατεβαίνει λίγο χαμηλότερα 34HZ έναντι 37HZ των CS95.
Διαφορές οι οποίες ακουστικά δεν φαίνονται.
Επίσης το υλικό κατασκευής των μεγαφώνων ήταν το ίδιο.

Κ πουλήθηκαν εδώ μόλις 71€!!!
https://www.ebay.ie/itm/TECHNICS-SB...EAKERS-IN-Exc-WORKING-CONDITION-/262256215689
[DOUBLEPOST=1534705536][/DOUBLEPOST]Επίσης πολύ καλά ηχεία είναι τα Quadral Allsonic SM 150 Monitor, τα οποία τα είχα κ εγώ κάποτε κ έβγαζαν πολύ καλό ήχο.
3 Δρόμων 100 ή 150 watt RMS ανάλογα με το πώς θα τα συνδέσεις πίσω 4ohm/8ohm με woofer 10" bass reflex μαζεμένα σε όγκο (χρειάζονται βάσεις) κ καθαρό κ δυνατό ήχο.

https://sgerasimuk.blogspot.com/2014/08/quadral-allsonic-sm-150-ii.html
 

Μηνύματα
681
Reaction score
1
Ψάξε πρώτα μόνο για ηχεία, μόνο για Techinics και μόνο από Ελλάδα. Αυτά θες γιατί να πας αλλού; όσο μεγαλύτερο μοντέλο τόσο καλύτερα. Άσε το εξωτερικό, δεν είσαι σίγουρος ποιο μοντέλο θέλεις. Βρίσκεις, ρωτάς εδώ, αγοράζεις και μετά τον ενισχυτή. Βρίσκεις, ρωτάς εδώ, αγοράζεις και μετά από πηγές δεν υπάρχει πρόβλημα. Όσο μεγαλύτερα μοντέλα τόσο καλύτερα.
 


Μηνύματα
219
Reaction score
181
τίποτα δεν αξίζει από αυτά που ψάχνεις;)
Εξαρταται γιατι τα θελω.Θελω κατι για να μεινει δεν ψαχνω κατι για να ανταγωνιστω το σημερα.Εχω αλλο home cinema με Tv.
Αυτα πανε για το γραφειο και σρ επιπλο που θα κατασκευασω για να μπουν με φωτισμο και λοιπα.
Αρα κατι αξιζουν για μενα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.920
Reaction score
77.573
Εξαρταται γιατι τα θελω.Θελω κατι για να μεινει δεν ψαχνω κατι για να ανταγωνιστω το σημερα.Εχω αλλο home cinema με Tv.
Αυτα πανε για το γραφειο και σρ επιπλο που θα κατασκευασω για να μπουν με φωτισμο και λοιπα.
Αρα κατι αξιζουν για μενα.
στο συναισθηματικό κομμάτι μπορεί να αξίζουν τα πάντα για σένα! άλλο κομμάτι αυτό..
στην πραγματικότητα δεν ακούμε με το συναίσθημα όμως...αλλά με τα αυτιά

θα ρισκάρεις να μπεις σε διαδικασία αγοράς ενός μεταχειρισμένου και αρκετά παλαιού σετ... με όραμα να σου μείνει?


+ τι θα πει δεν ψάχνεις να ανταγωνιστείς το σήμερα? Πως το αντιλαμβάνεσαι το σήμερα?
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Γεια σας!!!
Εχω τα παραπανώ ηχεια και θα ηθελα να μου πειτε εαν αξιζουν ή αν είναι καλύτερα να τα αντικαταστήσω με καινούρια ...
Ειναι συνδεδεμένα με τον:technics SU-VZ320 ο οποίος έχει χαλάσει...
Αν αξίζουν τοτε τι ενισχυτή να αγοράσω???
Καλησπερα θα σε ενδιεφεραι να πουλησεις τα ηχεια αυτα?Γιατι τα ψαχνω.
Ευχαριστω εκτο πρωτερων
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Βασικά είναι παλαιότερα από τα CS95 τα οποία ήταν ο αντικαταστάτης των CS9.
Γενικά είναι παραπλήσια σε μέγεθος διάταξη κλπ, με λίγο μεγαλύτερα σε ύψος τα CS95, και λίγο καλύτερο σε χαρακτηριστικά κατασκευαστή τα CS9 όσον αφορά το εύρος των χαμηλών συχνοτήτων.
Κατεβαίνει λίγο χαμηλότερα 34HZ έναντι 37HZ των CS95.
Διαφορές οι οποίες ακουστικά δεν φαίνονται.
Επίσης το υλικό κατασκευής των μεγαφώνων ήταν το ίδιο.

Κ πουλήθηκαν εδώ μόλις 71€!!!
https://www.ebay.ie/itm/TECHNICS-SB...EAKERS-IN-Exc-WORKING-CONDITION-/262256215689
[DOUBLEPOST=1534705536][/DOUBLEPOST]Επίσης πολύ καλά ηχεία είναι τα Quadral Allsonic SM 150 Monitor, τα οποία τα είχα κ εγώ κάποτε κ έβγαζαν πολύ καλό ήχο.
3 Δρόμων 100 ή 150 watt RMS ανάλογα με το πώς θα τα συνδέσεις πίσω 4ohm/8ohm με woofer 10" bass reflex μαζεμένα σε όγκο (χρειάζονται βάσεις) κ καθαρό κ δυνατό ήχο.

https://sgerasimuk.blogspot.com/2014/08/quadral-allsonic-sm-150-ii.html
Τα μελετησα αυτα που μου εστειλες.Για πες μου ενυσχητη αυτον που μου ειπες στα 210 ευρω su-90d η τον vx800 απο ελλαδα στα 200 ευρω.
Υ.Γ ο vx800 μου ειπε δεν εχει χειρηστηριο.Ισχυει;
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Τα μελετησα αυτα που μου εστειλες.Για πες μου ενυσχητη αυτον που μου ειπες στα 210 ευρω su-90d η τον vx800 απο ελλαδα στα 200 ευρω.
Υ.Γ ο vx800 μου ειπε δεν εχει χειρηστηριο.Ισχυει;
Καλημέρα..

Κοίτα και οι δύο είναι πάρα πολύ καλοί ενισxυτές.
Εγώ είχα κάποτε δοκιμάσει τον SU-V85D ακριβώς το αντίστοιχο μοντέλο της προηγούμενης σειράς.
Αρκετά δυνατός ενισχυτής με ωραίο ήχο Hi-Fi (κλασσικά για Technics).
Ομως είναι δύο ξεχωριστοί ενισχυτές.
Διαφορετικής φιλοσοφίας και σχεδιασμού.
Ο ένας είναι Digital, ο άλλος όχι.
Ο ένας έχει διπλούς μετασχηματιστές τεχνολογίας OFC, ό άλλος όχι.
Ο ένας έχει ηλεκτρολυτικούς διπλάσιας+ χωρητικότητας τεχνολογίας X-PRO, ό άλλος όχι.
Αυτές είναι κάποιες πρώτες βασικές και εμφανείς διαφορές.
Φαντάζομαι κατανοείς τι εννοώ με αυτούς τους όρους, αν έχεις ασχοληθεί με την technics.
Ο Digital είναι δυνατός, 2Χ100 RMS 8ohm και παραμόρφωση 0,003% και 2Χ125 RMS 4ohm και παραμόρφωση 0,007%
Στο 1 khz συνεχόμενη ισχύς 2Χ115 RMS 8ohm και 2X150RMS 4ohm
Ενώ ο VX800 δίνει 2X110 RMS 8ohm και παραμόρφωση 0,007% και 2Χ150RMS 4ohm και παραμόρφωση 0.009%
Στο 1 Khz συνεχόμενη ισχύς 2X130RMS 8ohm και 2Χ180RMS 4ohm
Βλέπεις λοιπόν ότι έχουν μεγάλη διαφορά στην ισχύ.
Από την άλλη ο digital έαν έχεις cd με ψηφιακές εξόδους, ή DAT, ή έχεις συνδέσει καλό MP3 (Hi-Fi) και γενικότερα μπορέσεις να εκμεταλλευτείς τις ψηφιακές εισόδους του V90D θα καταλάβεις διαφορά στα αυτιά σου.
Εάν από την άλλη ακούς βινύλια τότε ο DAC του V90D δεν θα σου χρησιμέψει τίποτα.
Εγώ θα έπαιρνα τον VX800!!!
Γιατί ενσωματώνει πιό κορυφαία υλικά σχεδιασμού κ τεχνολογίας της Technics, κ είναι κ είναι πιό δυνατός σε όλα.
Ο SU-V90D έχει φοβερά κυκλώματα στο ψηφιακό κομμάτι, αλλά αν τα υπόλοιπα κομμάτια που θα συνθέσουν το Hi-Fi σου δεν περιλαμβάνουν κάτι τέτοιο, τότε δεν θα καταλάβεις την διαφορά που σου λέω.
Δεν έχει νόημα να έχεις ψηφιακό ενισχυτή και να ακούς αναλογικά!
Εγώ όσους ενισχυτές ολοκληρωμένους Digital είχα τους άκουγα πάντα ψηφιακά, είτε με CD, είτε με DAT, είτε με DCC.
H ακουστική διαφορά μεγάλη σε όποιες δοκιμές αναλογικό/ψηφιακό κάναμε..
Κ πάντα η είσοδος της πηγής Fixed. Πoτέ Variable. Μόνο σε εγγραφές.

Δυστυχώς ούτε ο VX800, αλλά ούτε και ο SU-V90D είχαν δυνατότητα τηλεχειρισμού, κ άρα τηλεχειριστήριο.
Μικρό το κακό..

Anyway δες τον SU-V90D από μέσα όπου μπορείς να δείς την διαφορά μετασχηματιστή & κ ηλεκτρολυτικών υπέρ του VX800
Δές και την σωστή απομόνωση όλου του Digital τομέα στο πίσω μέρος.
su-v90d-1-technics.jpg


Και δές την διαφορά υπέρ του VX800, με μετασχηματιστές OFC, και πυκνωτές X-PRO!!
technics_su-vx800_cimg_0011a.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Καλημέρα..

Κοίτα και οι δύο είναι πάρα πολύ καλοί ενισxυτές.
Εγώ είχα κάποτε δοκιμάσει τον SU-V85D ακριβώς το αντίστοιχο μοντέλο της προηγούμενης σειράς.
Αρκετά δυνατός ενισχυτής με ωραίο ήχο Hi-Fi (κλασσικά για Technics).
Ομως είναι δύο ξεχωριστοί ενισχυτές.
Διαφορετικής φιλοσοφίας και σχεδιασμού.
Ο ένας είναι Digital, ο άλλος όχι.
Ο ένας έχει διπλούς μετασχηματιστές τεχνολογίας OFC, ό άλλος όχι.
Ο ένας έχει ηλεκτρολυτικούς διπλάσιας+ χωρητικότητας τεχνολογίας X-PRO, ό άλλος όχι.
Αυτές είναι κάποιες πρώτες βασικές και εμφανείς διαφορές.
Φαντάζομαι κατανοείς τι εννοώ με αυτούς τους όρους, αν έχεις ασχοληθεί με την technics.
Ο Digital είναι δυνατός, 2Χ100 RMS 8ohm και παραμόρφωση 0,003% και 2Χ125 RMS 4ohm και παραμόρφωση 0,007%
Στο 1 khz συνεχόμενη ισχύς 2Χ115 RMS 8ohm και 2X150RMS 4ohm
Ενώ ο VX800 δίνει 2X110 RMS 8ohm και παραμόρφωση 0,007% και 2Χ150RMS 4ohm και παραμόρφωση 0.009%
Στο 1 Khz συνεχόμενη ισχύς 2X130RMS 8ohm και 2Χ180RMS 4ohm
Βλέπεις λοιπόν ότι έχουν μεγάλη διαφορά στην ισχύ.
Από την άλλη ο digital έαν έχεις cd με ψηφιακές εξόδους, ή DAT, ή έχεις συνδέσει καλό MP3 (Hi-Fi) και γενικότερα μπορέσεις να εκμεταλλευτείς τις ψηφιακές εισόδους του V90D θα καταλάβεις διαφορά στα αυτιά σου.
Εάν από την άλλη ακούς βινύλια τότε ο DAC του V90D δεν θα σου χρησιμέψει τίποτα.
Εγώ θα έπαιρνα τον VX800!!!
Γιατί ενσωματώνει πιό κορυφαία υλικά σχεδιασμού κ τεχνολογίας της Technics, κ είναι κ είναι πιό δυνατός σε όλα.
Ο SU-V90D έχει φοβερά κυκλώματα στο ψηφιακό κομμάτι, αλλά αν τα υπόλοιπα κομμάτια που θα συνθέσουν το Hi-Fi σου δεν περιλαμβάνουν κάτι τέτοιο, τότε δεν θα καταλάβεις την διαφορά που σου λέω.
Δεν έχει νόημα να έχεις ψηφιακό ενισχυτή και να ακούς αναλογικά!
Εγώ όσους ενισχυτές ολοκληρωμένους Digital είχα τους άκουγα πάντα ψηφιακά, είτε με CD, είτε με DAT, είτε με DCC.
H ακουστική διαφορά μεγάλη σε όποιες δοκιμές αναλογικό/ψηφιακό κάναμε..
Κ πάντα η είσοδος της πηγής Fixed. Πoτέ Variable. Μόνο σε εγγραφές.

Δυστυχώς ούτε και ο VX800, αλλά ούτε και ο SU-V90D είχαν δυνατότητα τηλεχειρισμού, κ άρα τηλεχειριστήριο.
Μικρό το κακό..

Anyway δες τον SU-V90D από μέσα όπου μπορείς να δείς την διαφορά μετασχηματιστή & κ ηλεκτρολυτικών υπέρ του VX800
Δές και την σωστή απομόνωση όλου του Digital τομέα στο πίσω μέρος.
View attachment 103293

Και δές την διαφορά υπέρ του VX800, με μετασχηματιστές OFC, και πυκνωτές X-PRO!! View attachment 103294
Ωραια οποτε τον vx800 και εχω κλεισει tuner gt550,deck tr474,cd player pg590,equalizer sh8046,το pick up dd33,και δεν θα χουμε ηχεια........
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Δες ένα καταπληκτικό ηχείο Technics το SB-MX200 το οποίο το έχω ακούσει κ έχω πάθει..
Κ εννοείται δεν είναι το πιό ακριβό ή πιό High-End της Technics..!!!
Δες τι τιμή πιάνει κ δες τα χαρακτηριστικά..
https://www.ebay.com/itm/TECHNICS-S...481486?hash=item2f1fc537ce:g:k84AAOSwpEdba1J6

sb-mx200-1b-technics.jpg


sb-mx200-unit.jpg



Tα Technics που σου είχα πεί σε πιό παραπάνω μνμ με τα 4 μεγάφωνα 12"woofer κλπ.. στα 280€ με μεταφορικά..
Πολύ λίγα για αυτό το ηχείο..
https://www.ebay.com/itm/Vintage-Te...tem-Speaker-260W-Music-130W-Din-/253765804176
[DOUBLEPOST=1534764740][/DOUBLEPOST]To Τechnics το SB-A38 που σου έστειλα, στο έστειλα για να δείς ποιό είναι.
Οχι για να αγοράσεις το συγκεκριμένο, το οποίο έχει φθορές..
Εννοείται ότι σου έχω στείλει είναι για να δείς τα μοντέλα εμφανισιακά και τα χαρακτηριστικά τους.
Εννοείται ότι πριν καταλήξεις σε αγορά με κάτι συγκεκριμένο θα πρέπει να το ψάξεις, αναλυτικά κ ίσως να επικοινωνήσεις
με email με τον πωλητή..
 
Last edited:

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Δες ένα καταπληκτικό ηχείο Technics το SB-MX200 το οποίο το έχω ακούσει κ έχω πάθει..
Κ εννοείται δεν είναι το πιό ακριβό ή πιό High-End..!!!
Δες τι τιμή πιάνει κ δες τα χαρακτηριστικά..
https://www.ebay.com/itm/TECHNICS-S...481486?hash=item2f1fc537ce:g:k84AAOSwpEdba1J6

View attachment 103295

View attachment 103296


Tα Technics που σου είχα πεί σε πιό παραπάνω μνμ με τα 4 μεγάφωνα 12"woofer κλπ.. στα 280€ με μεταφορικά..
Πολύ λίγα για αυτό το ηχείο..
https://www.ebay.com/itm/Vintage-Te...tem-Speaker-260W-Music-130W-Din-/253765804176
Τα πρωτα δεν πιανονται στην τιμη.Τα αλλα που σου στειλα πως σου φαινονται σαν συνολο;
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Μιά χαρά!!!
Ο ενισχυτής είναι το καλύτερο κομμάτι κ πιό ψηλότερα στην γκάμα, κ τα υπόλοιπα μιά χαρά.
Αν ελέγξεις την κατάσταση τους από την υποχρεωτική περιγραφή, και είναι οκ,
τότε αν βρείς κ καλό ζευγάρι ηχεία θα ακούς άψογα και δυνατά.
Οπως τό παλιό καλό Hi-Fi "τότε":)
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Ν
Μιά χαρά!!!
Ο ενισχυτής είναι το καλύτερο κομμάτι κ πιό ψηλότερα στην γκάμα, κ τα υπόλοιπα μιά χαρά.
Αν ελέγξεις την κατάσταση τους από την υποχρεωτική περιγραφή, και είναι οκ,
τότε αν βρείς κ καλό ζευγάρι ηχεία θα ακούς άψογα και δυνατά.
Οπως τό παλιό καλό Hi-Fi "τότε":)
Παζαρευω τιμες τωρα να δω που βρίσκομαι στο μοναδικό που δεν παζαρεύω είναι στον ενισχυτή 200 ευρώ.
Εσυ θα αλλαζες τιποτα απο αυτα τα κομματια;Διαφωνεις καπου;
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εννοείται..
Για τον ενισχυτή 200€ είναι τσάμπα..
Κ λόγω ισχύος λογικά θα είναι κ ακούραστος κ αζόριστος!;)
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Εννοείται..
Για τον ενισχυτή 200€ είναι τσάμπα..
Κ λόγω ισχύος λογικά θα είναι κ ακούραστος κ αζόριστος!;)
Εστειλα για τα ηχεια και σε αυτον στην αρχη στο post αν τα πουλαει αλλα δεν απαντησε
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Δες και αυτά με 12" woofer και 60RMS 120peak στα 120€
https://www.car.gr/parts/view/13662468-hi-fi-hi-fi

Και αυτά καταπληκτικά μόνο 100€, όσο κάνουν οι βάσεις τους δηλ.
https://www.car.gr/parts/view/13387498-antiques-musical-instruments-technics
Technics_sb-4500_brochure_en_01.jpg

[DOUBLEPOST=1534766031][/DOUBLEPOST]Είναι λογικό..
Το Post αν κοιτάξεις προσεκτικότερα έχει αναρτηθεί Οκτώβριο του 2010:)

Δεν ξέρω βέβαια πως επανήλθε το θέμα..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Δες και αυτά με 12" woofer και 60RMS 120peak στα 120€
https://www.car.gr/parts/view/13662468-hi-fi-hi-fi

Και αυτά καταπληκτικά μόνο 100€, όσο κάνουν οι βάσεις τους δηλ.
https://www.car.gr/parts/view/13387498-antiques-musical-instruments-technics
View attachment 103299
[DOUBLEPOST=1534766031][/DOUBLEPOST]Είναι λογικό..
Το Post αν κοιτάξεις προσεκτικότερα έχει αναρτηθεί Οκτώβριο του 2010:)

Δεν ξέρω βέβαια πως επανήλθε το θέμα..
Εγω δεν ηξερα που να ποσταρω και ξ2κινησα εδω.χαχαχ Ουτε αγγελια δεν βρηκα πως μπαινει.Τα ηχεια θα τα βρω ο κοσμος να χαλασει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.692
Μηνύματα
2.870.069
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top