technics SB-CS95




Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Χάσαμε τα ηχεία στη Γλυφάδα Τι να λέμε τώρα καινούργια και 100 ευρώ
Αστο μην το συζητάς καθόλου..
Εχασα εγώ αυτά τα ηχεία που τα έψαχνα και ψάχνω ακόμα δηλαδή, τα οποία πουλήθηκαν εδώ μέσα το 2014 μόνο 200€!:headbang:

PICT0041.jpg


Τη στιγμή που βρίσκονται σπάνια και σε καλή κατάσταση και πάνω από 400-500€ χαλάρα..
Οπότε σε καταλαβαίνω..
Υπομονή και αν χρειαστείς κάποια βοήθεια στην επικοινωνία με τον πολωνό στείλε μου ΠΜ κ τα λέμε εκεί..
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.410
Reaction score
74.715
Θεωρούν ίσως οτι είναι μεγάλη η ταλαιπωρία για 90€;

Στη θέση σου πάντως, θα ήμουν επιφυλακτικός με την αγορά ηχείων 30 ετών χωρίς δυνατότητα ελέγχου όσο χαμηλή κι αν είναι η τιμή.
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Θεωρούν ίσως οτι είναι μεγάλη η ταλαιπωρία για 90€;

Στη θέση σου πάντως, θα ήμουν επιφυλακτικός με την αγορά ηχείων 30 ετών χωρίς δυνατότητα ελέγχου όσο χαμηλή κι αν είναι η τιμή.
Εγώ να δεις πού είμαι και full ψείρας και θέλω πράγματα 30 και 50 ετών αγρατζούνιστα αλλά τι να κάνουμε που δεν τα βρίσκουμε;Καλα φαίνονται αλλά δεν έχει φωτογραφία χωρίς τις σιτες να δούμε τα ηχεία.
 

Attachments


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εγώ να δεις πού είμαι και full ψείρας και θέλω πράγματα 30 και 50 ετών αγρατζούνιστα αλλά τι να κάνουμε που δεν τα βρίσκουμε;Καλα φαίνονται αλλά δεν έχει φωτογραφία χωρίς τις σιτες να δούμε τα ηχεία.
Γενικότερα (χωρίς να αποτελεί κανόνα αυτό!) απο την αγοραστική εμπειρία μου από το εξωτερικό όλα αυτά τα χρόνια (στα μεταχειρισμένα) έχω διαπιστώσει ότι απο γερμανία και αγγλία ότι πήρα ήταν πολύ προσεγμένο.(Αρχική κούτα,καλώδια,manual κλπ)
ενώ από αμερική στην σακούλα που λέει ο λόγος..!
[DOUBLEPOST=1534928098][/DOUBLEPOST]
Εγώ να δεις πού είμαι και full ψείρας και θέλω πράγματα 30 και 50 ετών αγρατζούνιστα αλλά τι να κάνουμε που δεν τα βρίσκουμε;Καλα φαίνονται αλλά δεν έχει φωτογραφία χωρίς τις σιτες να δούμε τα ηχεία.
Στην περιγραφή της κατάστασης τους αναφέρεται κάτι που θα πρέπει να σε υποψιάσει?
Καλημέρα κιόλας!
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Θεωρούν ίσως οτι είναι μεγάλη η ταλαιπωρία για 90€;

Στη θέση σου πάντως, θα ήμουν επιφυλακτικός με την αγορά ηχείων 30 ετών χωρίς δυνατότητα ελέγχου όσο χαμηλή κι αν είναι η τιμή.
Ich verkaufe 2 Technics Boxen SB-CS95
3 WAY SPEAKER SYSTEM

Größe: 28,5 cm breit
24 cm tief
54 cm hoch
Leistung: Input: 200 Watt
Musik: 100 Watt

Die Boxen haben kaum Gebrauchsspuren.

Nur an Selbstabholer.

Privatverkauf, keine Garantie oder Rücknahme.

Σύμφωνα με το Google translate

Πουλάω 2 κουτιά Technics SB-CS95
3 ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

Μέγεθος: 28,5 cm πλάτος
24 εκ. Βάθος
54 εκ. Ύψος
Ισχύς: Είσοδος: 200 Watt
Μουσική: 100 Watt

Τα κουτιά δεν έχουν σχεδόν κανένα σημάδι φθοράς.
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ich verkaufe 2 Technics Boxen SB-CS95
3 WAY SPEAKER SYSTEM

Größe: 28,5 cm breit
24 cm tief
54 cm hoch
Leistung: Input: 200 Watt
Musik: 100 Watt

Die Boxen haben kaum Gebrauchsspuren.

Nur an Selbstabholer.

Privatverkauf, keine Garantie oder Rücknahme.

Σύμφωνα με το Google translate

Πουλάω 2 κουτιά Technics SB-CS95
3 ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

Μέγεθος: 28,5 cm πλάτος
24 εκ. Βάθος
54 εκ. Ύψος
Ισχύς: Είσοδος: 200 Watt
Μουσική: 100 Watt

Τα κουτιά δεν έχουν σχεδόν κανένα σημάδι φθοράς.
Oκ. από πλευράς εμφανισιακής κατάστασης είσαι καλλυμένος, με βάση τις δηλώσεις του γερμανού, και όσων βλέπεις εσύ στις φωτό.
Μένει να σου πεί αν υπάρχει πχ κάποιο πρόβλημα με κάποιο απο τα μεγάφωνα, άν τρίζει κάτι στον ήχο, ή ότι λειτουργούν κανονικά..
Να ξέρεις ότι δεν ασκούν όλοι την ρητορική στον γραπτό λόγο απαντώντας ευγενικά σε ότι ρωτάς/ρωτάμε στα sites αγοραπωλησιών,
ξέρεις πόσοι "δυσλεκτικοί" (αγενείς&απρόθυμοι) υπάρχουν?
Απλά εδώ μιλάμε για τα στοιχειώδη...
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Oκ. από πλευράς εμφανισιακής κατάστασης είσαι καλλυμένος, με βάση τις δηλώσεις του γερμανού, και όσων βλέπεις εσύ στις φωτό.
Μένει να σου πεί αν υπάρχει πχ κάποιο πρόβλημα με κάποιο απο τα μεγάφωνα, άν τρίζει κάτι στον ήχο, ή ότι λειτουργούν κανονικά..
Να ξέρεις ότι δεν ασκούν όλοι την ρητορική στον γραπτό λόγο απαντώντας ευγενικά σε ότι ρωτάς/ρωτάμε στα sites αγοραπωλησιών,
ξέρεις πόσοι "δυσλεκτικοί" (αγενείς&απρόθυμοι) υπάρχουν?
Απλά εδώ μιλάμε για τα στοιχειώδη...
Κοίτα σε αυτό το γερμανικό eBay βλέπω ότι υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα σε πολύ καλή τιμή και πολύ προσεγμένα Φαντάσου τα περισσότερα που έχω βρει εδώ πέρα και ο ενισχυτής Άμα σου δείξω φωτογραφία ενός Γερμανού που τον πουλάει πρέπει να τον αγόρασε χθες.210 euro
 

Attachments


Μηνύματα
219
Reaction score
181
Κοίτα σε αυτό το γερμανικό eBay βλέπω ότι υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα σε πολύ καλή τιμή και πολύ προσεγμένα Φαντάσου τα περισσότερα που έχω βρει εδώ πέρα και ο ενισχυτής Άμα σου δείξω φωτογραφία ενός Γερμανού που τον πουλάει πρέπει να τον αγόρασε χθες.210 euro

Έλα βρήκα και για σένα 297 ευρώ
Screenshot_20180822-122548_Chrome.jpg
Screenshot_20180822-122712_Chrome.jpg
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Κοίτα σε αυτό το γερμανικό eBay βλέπω ότι υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα σε πολύ καλή τιμή και πολύ προσεγμένα Φαντάσου τα περισσότερα που έχω βρει εδώ πέρα και ο ενισχυτής Άμα σου δείξω φωτογραφία ενός Γερμανού που τον πουλάει πρέπει να τον αγόρασε χθες.210 euro
Το ξέρω.. Yπάρχουν περιπτώσεις που αγοράζεις πραγματικά τζάμπα..
Εγώ πέρσι αγόρασα 75€ (με μεταφορικά) αυτόν τον ενισχυτή Onkyo για έναν φίλο που ήθελε να φτιάξει ένα home cinema 5.1 και να ακούει με Dolby Digital,Pro Logic κλπ, όχι τρελλές απαιτήσεις..
Και εννοείται ότι ήταν άριστος σε όλα μαζί με το τηλεχειριστήριο κλπ.
Μιλάμε χάρισμα εντελώς..
tx-ds838a.jpg
1060_5_tx_ds838f.jpg

Οπότε αν ψάχνεις βρίσκεις τζάμπα πράγματα, τα οποία μετά τα επενδύεις όπως θές!!! (If you know what i mean;))
[DOUBLEPOST=1534930579][/DOUBLEPOST]
Έλα βρήκα και για σένα 297 ευρώ View attachment 103481 View attachment 103482
Ωπα....
Για στείλε μου σε ΠΜ το λινκ αν μπορείς..
Αν και φοβάμαι ότι τα μεταφορικά θα είναι άλλα τόσα..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Το ξέρω.. Yπάρχουν περιπτώσεις που αγοράζεις πραγματικά τσάμπα..
Εγώ πέρσι αγόρασα 75€ (με μεταφορικά) αυτόν τον ενισχυτή Onkyo για έναν φίλο που ήθελε να φτιάξει ένα home cinema 5.1 και να ακούει με Dolby Digital,Pro Logic κλπ, όχι τρελλές απαιτήσεις..
Και εννοείται ότι ήταν άριστος σε όλα μαζί με το τηλεχειριστήριο κλπ.
Μιλάμε χάρισμα εντελώς..
View attachment 103485 View attachment 103486
Οπότε αν ψάχνεις βρίσκεις τζάμπα πράγματα, τα οποία μετά τα επενδύεις όπως θές!!! (If you know what i mean;))
[DOUBLEPOST=1534930579][/DOUBLEPOST]

Ωπα....
Για στείλε μου σε ΠΜ το λινκ αν μπορείς..
Αν και φοβάμαι ότι τα μεταφορικά θα είναι άλλα τόσα..

Σωστος εχουμε και κριση καταλαβα.χαχαχχαχ

Παρε το link για τα ηχεια σου

https://www.hifishark.com/search?q=Cerwin+Vega+AT-100
[DOUBLEPOST=1534930730][/DOUBLEPOST]
Το ξέρω.. Yπάρχουν περιπτώσεις που αγοράζεις πραγματικά τζάμπα..
Εγώ πέρσι αγόρασα 75€ (με μεταφορικά) αυτόν τον ενισχυτή Onkyo για έναν φίλο που ήθελε να φτιάξει ένα home cinema 5.1 και να ακούει με Dolby Digital,Pro Logic κλπ, όχι τρελλές απαιτήσεις..
Και εννοείται ότι ήταν άριστος σε όλα μαζί με το τηλεχειριστήριο κλπ.
Μιλάμε χάρισμα εντελώς..
View attachment 103485 View attachment 103486
Οπότε αν ψάχνεις βρίσκεις τζάμπα πράγματα, τα οποία μετά τα επενδύεις όπως θές!!! (If you know what i mean;))
[DOUBLEPOST=1534930579][/DOUBLEPOST]

Ωπα....
Για στείλε μου σε ΠΜ το λινκ αν μπορείς..
Αν και φοβάμαι ότι τα μεταφορικά θα είναι άλλα τόσα..
Μεταφορικα με dhl 20kg ειναι 34 ευρω
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Σωστος εχουμε και κριση καταλαβα.χαχαχχαχ

Παρε το link για τα ηχεια σου

https://www.hifishark.com/search?q=Cerwin+Vega+AT-100
[DOUBLEPOST=1534930730][/DOUBLEPOST]
Μεταφορικα με dhl 20kg ειναι 34 ευρω
Βασικά τα ηχεία είναι 42 κιλά έκαστο..
Οπότε μιλάμε 84 κιλά συν συσκευασία..
Κάνα 180άρι το κόβω.
Ομως μου έχουν τύχει περιπτώσεις που δεν στέλνουν ελλάδα.
Γράφουν στην περιγραφή (pick up only) δηλαδή φέρνεις το βανάκι και φορτώνεις..
Θα του στείλω email και βλέπουμε..
Thanks πάντως;)
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Βασικά τα ηχεία είναι 42 κιλά έκαστο..
Οπότε μιλάμε 84 κιλά συν συσκευασία..
Κάνα 180άρι το κόβω.
Ομως μου έχουν τύχει περιπτώσεις που δεν στέλνουν ελλάδα.
Γράφουν στην περιγραφή (pick up only) δηλαδή φέρνεις το βανάκι και φορτώνεις..
Θα του στείλω email και βλέπουμε..
Thanks πάντως;)
ρε συ να σου κάνω μία ερώτηση Άντε και πες το αγοράζω από τη Γερμανία και του βάζω λεφτά στην Paypal πως είμαι σίγουρος ότι θα μου τα στείλει και δεν θα με ρίξει?
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
ρε συ να σου κάνω μία ερώτηση Άντε και πες το αγοράζω από τη Γερμανία και του βάζω λεφτά στην Paypal πως είμαι σίγουρος ότι θα μου τα στείλει και δεν θα με ρίξει?
Kόιταξε βασικά όλες οι αγοραπωλησίες απο το εξωτερικό ή αλλιώς (blind buys) εμπεριέχουν ένα ρίσκο.
Από εσένα εξαρτάται αυτό το ρίσκο να μειωθεί στο ελάχιστο δυνατό..
Τι θέλω να πώ..
Δεν αγοράζουμε ποτέ από πχ την αντίστοιχη "χρυσή ευκαιρία" της γερμανίας,αγγλίας,αμερικής κλπ.
Με την έννοια ότι αν δεν υπάρχει ένα υπόβαθρο (εγγραφή μέλους,αριθμός αγορών/πωλήσεων,σχόλια,πιστότητα,κλπ) τότε είναι κάπως ρίσκο.
Κοιτάμε κάτι πιό ολοκληρωμένο απο πλευράς δικλείδων ασφάλειας
Τώρα από την στιγμή που η πληρωμή γίνεται μέσω του Paypal, τότε εξασφαλίζεσαι ότι δεν θα χάσεις τα χρήματά σου.
Οτι θα χάσεις χρόνο,ότι θα μπείς σε μία ψυχοφθόρα και δαιδαλώδη διαδικασία, ναί.. αλλά να χάσεις τα χρήματα σου όχι.
To Paypal θα πάρει προμήθεια από τον πωλητή για να μεταφερθούν τα χρήματα σου στον λογαριασμό του, και εσύ η τιμή που θα πληρώσεις θα περιλαμβάνει την προμήθεια του Paypal.
Με αυτόν τον τρόπο εξασφαλίζεσαι στο να μην χάσεις τα χρήματά σου.
Με βάση τον αριθμό συναλλαγής θα βρείς την άκρη.
Το μεγάλο ρίσκο είναι όταν κάποιος ιδιώτης συνήθως ζητά (πολύ κακώς) να του βάλεις τα χρήματα σε λογαριασμό (Money transfer) το οποίο όπως καταλαβαίνεις θα πρέπει να αποφεύγεται διά ροπάλου!.
Αλλωστε το λέει (your item or your money back).
Απλώς είναι κουραστική και χρονοβόρα διαδικασία.
Και καταλαβαίνεις ότι εάν εσύ θές ηχεία τώρα, και πάρεις τα χρήματά σου πίσω σε 3 μήνες αυτό είναι θέμα.
Αλλά δεν τα χάνεις εάν κάνεις τις αγορές σου ιδιαίτερα μέσω ebay, Paypal κλπ..
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Να ξέρεις ότι δεν ασκούν όλοι την ρητορική στον γραπτό λόγο απαντώντας ευγενικά σε ότι ρωτάς/ρωτάμε στα sites αγοραπωλησιών,
ξέρεις πόσοι "δυσλεκτικοί" (αγενείς&απρόθυμοι) υπάρχουν?
  • Ένας απλός ορισμός της δυσλεξίας είναι "άτομα τα οποία δυσκολεύονται να μάθουν μέσω της γραπτής ή προφορικής γλώσσας, χωρίς να υπάρχει προφανής λόγος (τραύμα, πνευματική καθυστέρηση κτλ.)". Σε αυτή την κατηγορία μπορεί να ανήκουν και ευφυή ή και ταλαντούχα άτομα.
Η παγκόσμια ομοσπονδία της νευρολογίας καθορίζει τη δυσλεξία ως "διαταραχή που φανερώνεται από τις δυσκολίες στην εκμάθηση του διαβάσματος, παρά την επαρκή νοημοσύνη και τις κοινωνικές και πολιτιστικές ευκαιρίες του ατόμου".[1]

https://el.wikipedia.org/wiki/Δυσλεξία

Δείξτε λίγη επιείκια για τους δυσλεκτικούς που δε μπορούν να ανταποκριθούν στα υψηλά στάνταρντς που θέτετε ,κατά τη διαδικασία αναζήτησης των κορυφαίων αυτών ηχείων...
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Kόιταξε βασικά όλες οι αγοραπωλησίες απο το εξωτερικό ή αλλιώς (blind buys) εμπεριέχουν ένα ρίσκο.
Από εσένα εξαρτάται αυτό το ρίσκο να μειωθεί στο ελάχιστο δυνατό..
Τι θέλω να πώ..
Δεν αγοράζουμε ποτέ από πχ την αντίστοιχη "χρυσή ευκαιρία" της γερμανίας,αγγλίας,αμερικής κλπ.
Με την έννοια ότι αν δεν υπάρχει ένα υπόβαθρο (εγγραφή μέλους,αριθμός αγορών/πωλήσεων,σχόλια,πιστότητα,κλπ) τότε είναι κάπως ρίσκο.
Κοιτάμε κάτι πιό ολοκληρωμένο απο πλευράς δικλείδων ασφάλειας
Τώρα από την στιγμή που η πληρωμή γίνεται μέσω του Paypal, τότε εξασφαλίζεσαι ότι δεν θα χάσεις τα χρήματά σου.
Οτι θα χάσεις χρόνο,ότι θα μπείς σε μία ψυχοφθόρα και δαιδαλώδη διαδικασία, ναί.. αλλά να χάσεις τα χρήματα σου όχι.
To Paypal θα πάρει προμήθεια από τον πωλητή για να μεταφερθούν τα χρήματα σου στον λογαριασμό του, και εσύ η τιμή που θα πληρώσεις θα περιλαμβάνει την προμήθεια του Paypal.
Με αυτόν τον τρόπο εξασφαλίζεσαι στο να μην χάσεις τα χρήματά σου.
Με βάση τον αριθμό συναλλαγής θα βρείς την άκρη.
Το μεγάλο ρίσκο είναι όταν κάποιος ιδιώτης συνήθως ζητά (πολύ κακώς) να του βάλεις τα χρήματα σε λογαριασμό (Money transfer) το οποίο όπως καταλαβαίνεις θα πρέπει να αποφεύγεται διά ροπάλου!.
Αλλωστε το λέει (your item or your money back).
Απλώς είναι κουραστική και χρονοβόρα διαδικασία.
Και καταλαβαίνεις ότι εάν εσύ θές ηχεία τώρα, και πάρεις τα χρήματά σου πίσω σε 3 μήνες αυτό είναι θέμα.
Αλλά δεν τα χάνεις εάν κάνεις τις αγορές σου ιδιαίτερα μέσω ebay, Paypal κλπ..

Αλλωστε κανείς δεν θέλει να μπλέξειι.
Θέλω να πώ το να πουλήσω εγώ πχ έναν ενισχυτή σε κάποιον στην γαλλία, να πληρωθώ μέσω του Paypal, και να μη το στείλω ποτέ, δεν είναι τόσο απλό.
Το Paypal επειδή πουλάω αρκετά προϊόντα στο εξωτερικό, δεν σου δίνει τα χρήματα αμέσως.
Δηλαδή πχ σήμερα μου βάζεις εσύ τα χρήματα κάνοντας την αγορά.
Τα χρήματα παραμένουν στο Paypal για 20 ημερολογιακές ημέρες απο την κατάθεση, κ μετά περνάνε στον λογαριασμό μου, αφαιρώντας φυσικά την προμήθεια του Paypal.
Στην αρχή έτσι είναι, εκτός εάν έχεις e-shop στο ebay κλπ και έχεις επαγγελματικό λογαριασμό στο Paypal με πολλές επιτυχημένες πωλήσεις κλπ.
Αλλιώς εάν δεν έχεις e-shop για αρκετές πωλήσεις τα χρήματα καθυστερούν να μπουν στον λογαριασμό του πωλητή.
Οπότε καταλαβαίνεις ότι μέσα σε αυτές τις 20 ημέρες τα πράγματα ξεκαθαρίζουν.
Εάν δείς εσύ ότι μετά από 15 ημέρες δεν έχεις λάβει τίποτα ούτε tracking number κλπ ενημερώνεις σχετικά το Paypal , κ αυτό με την σειρά του πράττει τα δέοντα.
Οπότε ουσιαστικά το Paypal σου επιστρέφει τα χρήματα σου πίσω,δεν χρειάζεται να σε αποζημειώσει το ίδιο..
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.000
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top