Έκθεση hi fi-hi end 2020.

Μηνύματα
2.194
Reaction score
2.715
Αγαπητοί φίλοι και φίλες του forum,

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΗΜΕΣ, είναι ΓΕΓΟΝΟΣ! (γιατί πολλά ακούγονται αλλά χωρίς καμία απολύτως βάση).

Η έκθεση για την οποία γράφετε και αναφέρεστε ονομάζεται BLACK BOX Audio Video Show και ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ στο ξενοδοχείο INTERCONTINENTAL στις 21 & 22 Μαρτίου 2020. Αποτελεί μία εντελώς φρέσκια προσπάθεια σε όλα τα επίπεδα - οργάνωσης, προώθησης, συνέπειας και επαγγελματισμού.
Θέλουμε να δώσουμε σε όλους την δυνατότητα να επισκεφθούν έναν πολύ ωραίο χώρο με στόχο το BLACK BOX Show να γίνει η κορυφαία συνάντηση τόσο των εταιρείων ήχου και εικόνας όσο των επισκεπτών στην Ελλάδα.

Η έκθεση θα κινείται σε 2 επίπεδα, στο lobby και στο επίπεδο -1 σε αίθουσες και όχι σε δωμάτια του ξενοδοχείου. Θα υπάρχουν τόσο συστήματα ήχου Hi-End όσο και consumer αλλά και τηλεοράσεις και βιντεοπροβολείς. Οι αίθουσες στο πρώτη έκθεση θα είναι 18 και στην δεύτερη έκθεση - η οποία θα ανακοινωθεί συντόμως - ευελπιστούμε ότι θα είναι περισσότερες (εξαρτάται από την διαθεσιμότητα του ξενοδοχείου). Στην έκθεση θα υπάρχει εισιτήριο και για τις 2 ημέρες του Show με στόχο να τιμήσουμε και τους συνεργάτες μας αλλά και να δημιουργήσουμε πραγματικά μία έκθεση με Ευρωπαϊκό άρωμα και προδιαγραφές.

Σε ποιους απευθύνεται η έκθεση BLACK BOX Audio Video Show?
Στον νέο κόσμο ο οποίος θέλει να αγοράσει, να δεί και entry level συστήματα από κορυφαίες εταιρείες του χώρου αλλά ταυτοχρόνως να ονειρευτεί και να αξιολογήσει συστήματα πολύ ακριβότερα από τις οικονομικές δυνατότητές του. Οι άνθρωποι αυτοί είναι η πλειοψηφία των υποψήφιων αγοραστών και εν τέλει επισκεπτών της παρούσας έκθεσης! Ταυτοχρόνως θέλουμε να τιμήσουμε και να δώσουμε την δυνατότητα και στον κόσμο ο οποίος έχει επενδύσει σε ακριβά συστήματα ήχου και εικόνας να δει τις νέες τάσεις και προτάσεις της αγοράς από τους εκθέτες μας.

Μέσα από ένα πολύ ωραίο site - το οποίο κατασκευάζεται αυτό το διάστημα - θα δώσουμε έναν παλμό της αγοράς και θα έχουμε μία συνεχή επικοινωνία για τα νέα του χώρου που όλοι μας αγαπάμε.

Θα υπάρξει επίσημη ενημέρωση συντόμως στο forum.

Η ομάδα του BLACK BOX Show θα χαρεί να σας δει όλους στην έκθεση τον Μάρτιο του 2020!
Μπράβο παιδιά,εύχομαι να είναι τέλεια.
Εγώ θα πάω και για τα entry level και για τα ακριβά συστήματα και αν μου αρέσει κάτι θα το αγοράσω.
Σωστά μπαίνει εισιτήριο.Εγώ θα καταφέρω μια από τις δύο μέρες να είμαι.
Περιμένουμε με ανυπομονησία το site σας καθώς και τις εταιρίες που θα συμμετάσχουν.
Ευχαριστούμε πολύ.
 

C

chrispo

Guest
Ο όρος ¨ Black Box ¨, από πού προκύπτει?
(κάποιο λόγο ύπαρξης θά ´χει , εκτός αν είναι τυχαία επιλογή)
 
Last edited by a moderator:

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Ο όρος ¨ Black Box ¨, από πού προκύπτει?
(κάποιο λόγο ύπαρξης θά ´χει , εκτός αν είναι τυχαία επιλογή)
Δεν αφήνουμε τίποτα στην τύχη!

Το brand name ΒLACK BOX περιγράφει έναν χώρο έντασης, πρωτοπορίας, συγκινήσεων που πάλλεται σαν ηχείο.
Στο BLACK BOX Audio Video Show κανείς δεν ξέρει τι τον περιμένει. Η εμπειρία είναι πρωτόγνωρη, ο ήχος σε κατακλύζει, οι εικόνες σε μαγνητίζουν. Μια έκθεση που προσκαλεί το κοινό να απολαύσει ένα ταξίδι με τις αισθήσεις στο peak, μια έκθεση που προϊδεάζει τους εκθέτες πως δεν μοιάζει με καμία άλλη και τους καλεί να δημιουργήσουν μαζί μια pop-up wonderland ήχου και εικόνας με πρωτόγνωρη ένταση.

Καλημέρα σας!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Με 18 συμμετοχες μονον, ολα αυτα; και μ ανοιχτες αιθουσες οπου, υποθετω, θα ειναι δυσκολη η "ενεργοποιηση" συστηματων ηχου; μαλλον για στατικη επιδειξη θα προκειται
 
  • Like
Reactions: PMC

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Ναι αυτό με τις μεγάλες αίθουσες δεν το λες και καλό, αν δεν δημιουργηθούν κλειστοί χώροι. Αναμένουμε. Μπορεί να είναι και ενδιαφέρον.
 
  • Like
Reactions: PMC

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Με 18 συμμετοχες μονον, ολα αυτα; και μ ανοιχτες αιθουσες οπου, υποθετω, θα ειναι δυσκολη η "ενεργοποιηση" συστηματων ηχου; μαλλον για στατικη επιδειξη θα προκειται
Έχουμε 18 ΚΛΕΙΣΤΕΣ αίθουσες και θα έχουμε open spaces για στατική επίδειξη
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
ειναι πρακτικα θεματα που μπορουν να λυθουν πιστευω.
αν υποθεσουμε οτι σε μια αιθουσα βρεθουν 2 εκθετες (δεν ξερω αν θα συμβει , υποθετω) θα μοιραζονται τον χρονο επιδειξης.
σε καθε περιπτωση ειναι μια καινουρια αρχη σε ενα θεμα που ολοι πηγαιναμε και διαμαρτυρομασταν (τα δωματια ηταν μικρα, ηταν λιγα ηταν πολλα , δεν ειχε αυτο , ειχε το αλλο , δεν ειχε εικονα , ειχε πολυ εικονα ) και ακρη δεν εβγαινε.
το μαρτιον λοιπον που θα ξερουμε και ποσοι θα ειναι οι εκθετες και αλλες λεπτομεριες θα παμε ολοι μαζι θα πουμε τι δε μας αρεσε και βλεπουμε.
παντως για να γινει μεγαλυτερη εκθεση πρεπει να υπαρξει κοινο. απουσια καταλληλων εκθεσιακων χωρων (γιατι πχ ενας κορυφαιος χωρος που ειναι αυτος του αεροδρομειου , ειναι αφενως ακριβως στην ενοικιαση και απαιτει μεγαλα εξοδα για περιπτερα που θα εχουν και χωρους ακροασης/θεασης - προφανως 100 ευρω εισητηριο δε θα πληρωσει κανενας ενω ειναι γνωστο οτι μαλλον δεν περιμενεις να κανεις πωληση απο την εκθεση , τουλαχιστον μεχρι να βγαλουμε τους υδρογοναθρακες και να φοραμε κελεμπιες)

τελος παντων καλη αρχη!
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας, ελπίζω να δώσει νέα πνοή στο χώρο.
Θα είμαστε εκεί
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Λοιπόν σας έχω ευχάριστα νέα... και μάλιστα δύο!
Η γνωστή έκθεση θα γίνει κανονικά προς το τέλος Ιανουαρίου του 2020. Το νέο είναι πως θα υπάρξει συν-διοργάνωση μαζί με τον γνωστό Ήχο, που θα είναι η σελίδα HiEnd News.
Το δεύτερο, και ακόμα καλύτερο νέο που σας έχω, είναι ότι κατά 99,9% στην σελίδα μας θα δοθεί δωμάτιο!!!
Θα το γνωρίζω με βεβαιότητα την ερχόμενη εβδομάδα.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Ένα ''πουλάκι'' μου είπε πως ο μέχρι τώρα διοργανωτής ,επιστρέφει με πρόταση για έκθεση hi fi τον Ιανουάριο σε boutique hotel στο κέντρο της Αθήνας.
Λοιπόν σας έχω ευχάριστα νέα... και μάλιστα δύο!
Η γνωστή έκθεση θα γίνει κανονικά προς το τέλος Ιανουαρίου του 2020. Το νέο είναι πως θα υπάρξει συν-διοργάνωση μαζί με τον γνωστό Ήχο, που θα είναι η σελίδα HiEnd News.
Είμαι πολύ μπροστά....

Το δεύτερο, και ακόμα καλύτερο νέο που σας έχω, είναι ότι κατά 99,9% στην σελίδα μας θα δοθεί δωμάτιο!!!
Θα το γνωρίζω με βεβαιότητα την ερχόμενη εβδομάδα.
Με λίγα ''δωμάτια'' διαθέσιμα απ το ξενοδοχείο και το μικρότερο 35 τμ ...για να δούμε.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Λοιπόν σας έχω ευχάριστα νέα... και μάλιστα δύο!
Η γνωστή έκθεση θα γίνει κανονικά προς το τέλος Ιανουαρίου του 2020. Το νέο είναι πως θα υπάρξει συν-διοργάνωση μαζί με τον γνωστό Ήχο, που θα είναι η σελίδα HiEnd News.
Το δεύτερο, και ακόμα καλύτερο νέο που σας έχω, είναι ότι κατά 99,9% στην σελίδα μας θα δοθεί δωμάτιο!!!
Θα το γνωρίζω με βεβαιότητα την ερχόμενη εβδομάδα.
Εντάξει ρε παιδιά. Είπαμε ότι έχω και γ@μώ τα συστήματα, αλλά όχι και για να το κατεβάσω σε έκθεση. Ευχαριστώ πάντως.
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Να κάνει και μια έκθεση ο ορφεας όπως παλιά; Ο ένας στο παρκ χαγιατ, ο άλλος στο ιντερκοντινενταλ ο τρίτος λίγο παραπάνω στη συγγρου, μη τρέχουμε
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Το δεύτερο, και ακόμα καλύτερο νέο που σας έχω, είναι ότι κατά 99,9% στην σελίδα μας θα δοθεί δωμάτιο!!!
Θα το γνωρίζω με βεβαιότητα την ερχόμενη εβδομάδα.
αστυνομική συνοδεία θα χει?

να δω πως θα ανταμώσετε πικαπάδες παθητικοί με πολυκάναλους ενεργούς :cry: :lol:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top