Έκθεση hi fi-hi end 2020.




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Που, στο ...soon; αφου δεν ειναι για επαρχιωτες;)
Σωστα , ας κατεβουμε εμεις οι πρωτευουσιανοι, και βλεπετε εσεις!

(ps . τα ονοματα στις συσκευες που αγοραζουμε ειναι κι αυτα στα ξενα , οπως πχ Cambridge Audio, Ayon , Harbeth κλπ, η παιρνουμε μονο ελληνικα προιιοντα μ Ελληνικες ονομασιες μονο? )
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Σωστα , ας κατεβουμε εμεις οι πρωτευουσιανοι, και βλεπετε εσεις!

(ps . τα ονοματα στις συσκευες που αγοραζουμε ειναι κι αυτα στα ξενα , οπως πχ Cambridge Audio, Ayon , Harbeth κλπ, η παιρνουμε μονο ελληνικα προιιοντα μ Ελληνικες ονομασιες μονο? )
Άσχετα τα λεχθέντα ημών τε και υμών αγαπητέ.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
δεν είμαι μαϊμού
γενικα δεν επιτρεπονται τα ζωα / κατοικιδια, τουλαχιστων ετσι μου ειπε ο @abcd , τελευταια φορα που πηγα στην εκθεση (και μου εριξε πορτα), εκτοτε το φερω ως παιδικο τραυμα και δεν πηγαινω σε εκθεσεις....
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Εγω αυτο καταλαβα παντως, πως δε θα πας επειδη εβαλαν το coming soon, στα ξενα
Μα δεν έχω δικιο; που να πάω αφού δεν καταλαβαίνω την γλώσσα τους;
γενικα δεν επιτρεπονται τα ζωα / κατοικιδια, τουλαχιστων ετσι μου ειπε ο @abcd , τελευταια φορα που πηγα στην εκθεση (και μου εριξε πορτα), εκτοτε το φερω ως παιδικο τραυμα και δεν πηγαινω σε εκθεσεις....
Μα...Είσαι η έμπνευση μου...:):):)
 




Μηνύματα
125
Reaction score
147
Για γέλια και για κλάματα μαζί ! Δύο εκθέσεις στις οποίες ο ένας κάνει ηρωικό ντεμπούτο κι ο άλλος τρέχει και δε φτάνει, μπας και χάσει τα σκήπτρα...
Μόνο προβληματισμούς δημιουργούν όλα αυτά...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Για γέλια και για κλάματα μαζί ! Δύο εκθέσεις στις οποίες ο ένας κάνει ηρωικό ντεμπούτο κι ο άλλος τρέχει και δε φτάνει, μπας και χάσει τα σκήπτρα...
Μόνο προβληματισμούς δημιουργούν όλα αυτά...
- κανόνας του υγιούς ανταγωνισμού, ωφελημένοι δεν βγαίνουμε;,,, εγώ τα μονοπώλια φοβάμαι
 




Μηνύματα
51
Reaction score
48
το αστείο δεν είναι οι δυο ή οι τέσσερεις εκθέσεις σε ένα χρόνο στην Ελλαδα.
το ξεκαρδιστικό είναι ότι σε όλες τα ίδια συστήματα θα δούμε....τα ίδια με την περσινή !
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Θα ήθελα να δω σε μια έκθεση υψηλής τεχνολογίας AUDIO, μέσα σε χώρο με σωστούς χρόνους αντήχησης, ένα (καλοστημένο και ισοσταθμισμενο με τις προβλεπόμενες ταργκετ κερβ) ιμερσιβ σεταπ με 18 όμοιους δορυφόρους (11.6), καθένας με ένα 10" γουφερ και με μια 8-αδα σαμπ που να έχουν τουλάχιστον ένα 12" μεγάφωνο.

Δηλαδή 11.8.6 σεταπ. Ακροάσεις dolby atmos μουσικού περιεχομένου..

Στην είσοδο, πάνω στην πόρτα, οι μετρήσεις του συστήματος-χωρου, όλα τα σχεδιαγράμματα.

Αλλά που...


Αντ'αυτου, αναμένεται να δω τίποτα καλογυαλισμένα πικάπ και κάτι ακριβά ή φτηνά εξιμισάργια...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Θα ήθελα να δω σε μια έκθεση, μέσα σε χώρο με σωστούς χρόνους αντήχησης, ένα (καλοστημένο και ισοσταθμισμενο με τις προβλεπόμενες ταργκετ κερβ) ιμερσιβ σεταπ με 18 όμοιους δορυφόρους (11.6), καθένας με ένα 10" γουφερ και με μια 8-αδα σαμπ που να έχουν τουλάχιστον ένα 12" μεγάφωνο.

Δηλαδή 11.8.6 σεταπ. Ακροάσεις dolby atmos μουσικού περιεχομένου..

Στην είσοδο, πάνω στην πόρτα, οι μετρήσεις του συστήματος-χωρου, όλα τα σχεδιαγράμματα.

Αλλά που...


Αντ'αυτου, αναμένεται να δω τίποτα καλογυαλισμένα πικάπ και κάτι ακριβά ή φτηνά εξιμισάργια...
- ξεφεύγεις
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Αγαπητό Blackbox,
με όλο το σεβασμό, αφήστε να κρίνουν άλλοι τους επαγγελματίες του χώρου, στον οποίο καλείστε να χορέψετε γιατί ακούγεται εξαιρετικά άσχημα αυτό που γράφετε, εκτός και εάν είστε επαγγελματίας άλλου χώρου ή νιώθετε αδικημένος από κάτι ή κάποιον. Τα τι και πως και τις οποιεσδήποτε συνθήκες σίγουρα τις γνωρίζετε καλύτερα από κάποιους άλλους.
Με κάθε φιλική διάθεση πάντα :)
Αγαπητέ φίλε,
Όλοι θα κριθούν εκ του αποτελέσματος. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε άποψη για τα γεγονότα. Αυτό που γράψαμε είναι αυτονόητο.
Καλό βράδυ.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top