Έκθεση hi fi-hi end 2020.




Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.733
Reaction score
28.010
:offtopic:

Δυστυχως Ελλαδα ηταν και ειναι μονον η Αθηνα -γενικως και ειδικως- οι υπολοιποι απλα συμπληρωνουμε το "παζλ".
Ασφαλως η κυκλοφορια στην Αθηνα δεν ειναι ευκολη, αλλα σε ολες αυθημερον θα πας; Προσωπικα απο Γλυφαδα ως Κ. Χαλανδρι (Ηχοδομη) χρειασθηκα μιση ωριτσα (μαλλον ειμαι ...γρηγορος), μα αυτο ειναι απλη δικαιολογια.
Για "βαρειες" εννοω βεβαια οσες οχι μονον αντιπροσωπευουν τα περισσοτερα μα, κυριως, τα σημαντικοτερα τα του ηχου -θα τις διαπιστωσεις στο ... απουσιολογιο.
Αν ομως σου αρκει η ακροαση σε μια εκθεση για να αγορασεις κατι....
-
Φίλε Λάκη ....Δέν έχεις δίκιο !
Όσον αφορά αυτό που ακούω πάντα - Ελλάδα ήταν και είναι μόνον η Αθήνα -

Στήν απογραφή του 1879 στην οποία αποτυπωνόταν σε νούμερα ο πληθυσμός της Αθήνας και ευρύτερα της Αττική , τότε η Αθήνα είχε 63.374 κατοίκους . Χωριστά είχαν καταγραφεί άλλες περιοχές , όπως η Κυψέλη (77 κάτοικοι) τα Πατήσια (847 κάτοικοι) και οι Αμπελόκηποι (165) που σήμερα είναι αναπόσπαστο μέρος της Αθήνας , αλλά τότε θεωρούνταν μακρινές περιοχές ! Με βάση τα στοιχεία αυτά η αμέσως πολυπληθέστερη περιοχή της Αττικής ήταν το Μαρούσι με 1216 κατοίκους , ακολουθούσε η Κηφισιά με 652 και το Χαλάνδρι με 558 . Μόνο τα Λιόσια από την Δυτική Αττική είχαν πιο δυνατό αποτύπωμα με 372 κατοίκους , ενώ οι άλλες δυτικές περιοχές ήταν ακόμα αραιοκατοικημένες : ο Κορυδαλλός είχε 70 και το Περιστέρι μόλις 49 κατοίκους....
-

Athens-1879-collage2.jpg


-
Σκέψου πώς ή Θεσσαλονίκη που από 50.000 το 1865 φτάνει τις 90.000 το 1880 ( όταν ή Αθήνα έχει 63.374 κατοίκους ! ) και τις 120.000 το 1895 .
Να μην πούμε ότι ή Αθήνα τό 1820 είχε 12.000 κατοίκους !

Ένα μεγάλο χωριό είμαστε στό διάβα του χρόνου .
* Περιστέρι .....το 8ο πολυπληθέστερο στην Ελλάδα με 139.981 κατοίκους σήμερα .

-

-


-
:drinks:
 
Last edited:






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.028
Reaction score
124.482
Λάμπες βλέπω άφθονες!
Κρατάει γερά η μαστίχα, έστω στόμα σε στόμα..
Μπράβο Ελλάδα.
 
Last edited:


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.332
Reaction score
27.597
Που να δεις τη γινόταν στην Audio έκθεση στην Πολωνία.
Πάνω από 70% έλεγε ο John Darko που πήγε.
 

Μηνύματα
229
Reaction score
109
Άντε να πω και εγώ τον πόνο μου.
Έχω κλεισμένο εισιτήριο με το αεροπλάνο και δεν μπορώ αυτή την στιγμή να σηκωθώ από τον πυρετό και την παλιό ίωση που
Αν μπορείς ακύρωσε το η μετέβαλλε το για την άλλη έκθεση, μια σοβαρή προσπάθεια που ίσως χαντακωθει από την σφήνα του S&V.
 


Μηνύματα
12.803
Reaction score
10.034
Αυτά τα κόκκινα έχουν πολύ φάση! :party:
4 ενισχυτικά το κάθε ηχείο, 12 αρι γουφερ, εξωτερικό ψηφιακό Κρος με ισοστάθμιση στο χώρο. Ο κατασκευαστής χρησιμοποιεί (όχι στην έκθεση) φιουσιον 5xx ενισχυτές. Μου άρεσαν.
 

Μηνύματα
392
Reaction score
201
Δεν ρώτησα,πάντως έχουνε και sub ίδιας εμφάνισης, μεγαλούτσικο το είδα.
Από τα λίγα που άκουσα:
Φουλ ενεργά. Τρίδρομα. Με ξεχωριστή πρακτικά καμπίνα λόγω σχεδίασης.
18Κ με τα απλά υλικά.
28Κ με τα καλύτερα υλικά. Με άλλο DSP κλπ..

Σε δίπλα δωμάτιο έπαιζαιν τα Magico S3. ΤΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΤΩΡΑ???
 


Μηνύματα
392
Reaction score
201
Στο σύντομο πέρασμα μου ξεχώρισα τα:

magico S3 το οποία θα τα αγόραζα εχθές με τα συνοδά που παίζανε και τα
PROAc K6 που επίσης με εντυπωσίασαν.

Κατά τα άλλα, μικρή σε σχέση με άλλες χρονιές έκθεση, επαρκής όμως τηρουμένων των αναλογιών...
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top