Έκθεση hi fi-hi end 2020.

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
ειναι τουλάχιστον άτοπη η γκρίνια γιατι τα εκθέτουν συστήματα πολλών χιλιάδων ευρώ και σε ποιον απευθύνονται. Εκτός του οτι μπορεί να ενδιαφερονται κάποιοι, υπάρχει και το γεγονός οτι σου δίνεται και η ευκαιρία να ακούσεις συσκευές που δύσκολα θα άκουγες μιας και είναι ακριβές και να τις συγκρίνεις και με τα δικό σου "ταπεινό" σύστημα να δεις τι παραπάνω η οχι έχουν και είναι τόσο ακριβά. Είναι ΕΚΘΕΣΗ .,..το λέει και η λέξη...εκθέτουν εμπόρευμα. δεν πα να το κρίνεις εκει.... πας να το δεις να πάρεις μια γευση και αν σε γαργαλίσει πας στην αντιπροωπεια για τα περαιτέρω. Γκρίνια---γκρίνια ....γκρινια... Γίνεται..γκρινια , δε γινεται γκρίνια , γίνεται μια ..γκρίνια , γίνονται 2 ...γρίνια. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Ωραία όλα αυτά που λέτε.
Και βέβαια δεν πας να κρίνεις σε μια έκθεση.
Όμως...
Υπάρχει και το κοινό που δεν ενδιαφέρεται για τις δικάναλες μουσικές μηχανές.
Και για αυτούς μια τέτοια έκθεση είναι αδιάφορη.
Πρώτος εγώ.

Και επειδή κανείς δεν ήταν εκεί, μάλλον (δική μου θεωρία αυτή), κάτι γίνεται.

Ας κάνουν μόνοι τους.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
γιατι τα εκθέτουν συστήματα πολλών χιλιάδων ευρώ και σε ποιον απευθύνονται.
ΔΕΝ φανταζεστε ποσοι και ποιοι μπορουν και διαθετουν οχι μονο αυτα, αλλα και 10πλασια χρηματα.

ΔΕΝ φανταζεστε, πραγματικα.

ΑΝ νομιζετε πως ξερετε, η φανταζεστε, παμε ξανα, ΔΕΝ ξερετε η δεν φανταζεστε ποσοι.

Μπορειτε να τους ξερετε ολους αλλωστε?
ΟΧΙ.

Για ολα τα αντικειμενα, υπαρχει και το αναλογο αγοραστικο κοινο, με τις αναλογες διεργασιες.
Ας ξεφυγουμε απ το μικροκοσμο μας.

Γινεται δουλιτσα , φυσικα.
Δατς λαιφ, λαιφ σακς.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
ΔΕΝ φανταζεστε ποσοι και ποιοι μπορουν και διαθετουν οχι μονο αυτα, αλλα και 10πλασια χρηματα.

ΔΕΝ φανταζεστε, πραγματικα.

ΑΝ νομιζετε πως ξερετε, η φανταζεστε, παμε ξανα, ΔΕΝ ξερετε η δεν φανταζεστε ποσοι.

Μπορειτε να τους ξερετε ολους αλλωστε?
ΟΧΙ.

Για ολα τα αντικειμενα, υπαρχει και το αναλογο αγοραστικο κοινο, με τις αναλογες διεργασιες.
Ας ξεφυγουμε απ το μικροκοσμο μας.

Γινεται δουλιτσα , φυσικα.
Δατς λαιφ, λαιφ σακς.
Σωστός.
Εξάλλου αν δεν υπήρχε ενδιαφέρον δεν θα υπήρχε ούτε το μηχάνημα.
 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Ωραία όλα αυτά που λέτε.
Και βέβαια δεν πας να κρίνεις σε μια έκθεση.
Όμως...
Υπάρχει και το κοινό που δεν ενδιαφέρεται για τις δικάναλες μουσικές μηχανές.
Και για αυτούς μια τέτοια έκθεση είναι αδιάφορη.
Πρώτος εγώ.

Και επειδή κανείς δεν ήταν εκεί, μάλλον (δική μου θεωρία αυτή), κάτι γίνεται.

Ας κάνουν μόνοι τους.
μα φυσικα και πας σε μια εκθεση που εκθέτονται προϊόντα που σε ενδιαφερουν....ποτε δεν πηγα σε έκθεση παραγωγής μελιού πχ....χαχαχα...
αν δεν υπάρχουν εκθέματα πολυκαναλου ήχου ας πρόσεχαν οι αντίστοιχοι εκθέτες γιατι με την απουσία τους χάνουν Potensial πελάτες. Σαφώς θα ηταν καλύτερα να υπήρχαν και άλλοι εκθέτες με περισσότερα εκθέματα αλλα thats life όπως ειπε και John.
Και παλι καλα λεω εγω....
τοσα χρονια υπαρχει μια καθοδική πορεία σε αυτο το γεγονος. ασ ελπίσουμε οτι θα αντιστραφεί ...!!
ΔΕΝ φανταζεστε ποσοι και ποιοι μπορουν και διαθετουν οχι μονο αυτα, αλλα και 10πλασια χρηματα.

ΔΕΝ φανταζεστε, πραγματικα.

ΑΝ νομιζετε πως ξερετε, η φανταζεστε, παμε ξανα, ΔΕΝ ξερετε η δεν φανταζεστε ποσοι.

Μπορειτε να τους ξερετε ολους αλλωστε?
ΟΧΙ.

Για ολα τα αντικειμενα, υπαρχει και το αναλογο αγοραστικο κοινο, με τις αναλογες διεργασιες.
Ας ξεφυγουμε απ το μικροκοσμο μας.

Γινεται δουλιτσα , φυσικα.
Δατς λαιφ, λαιφ σακς.
Όχι μόνο φαντάζομαι... Ξέρω κιόλας... Χαχα
 
Last edited:


Μηνύματα
37
Reaction score
51
Καλησπερα κ απο εμενα. Δεν ειμαι hifidelistas πεπειραμενος προσφατα εχω ξεκινησει και εγω να χτιζω το δικο μου hifi. Σαν πιο νεος (32) βλεπω οτι γενικα ο κυκλος των πελατων σε αυτα τα μηχανηματα ειναι ο ιδιος. Εγω γυρισει ολα τα μαγαζια εχω παει κ στις εκθεσεις και βλεπω γενικα 50+ ηλικιες. Ναι μου αρεσει να χαζευω ονειρικα μηχανηματα να βγαλω και κανα δυο φωτο αλλα θα ηθελα να δω και καποια set up πιο low budget. Π.χ τα proac που ειχαν με το ντακ μαζι (δεν θυμαμε μοντελο ) τα φτανει πολυ οριακα το πορτοφολι μου. Επισης για το ματι κ μονο θα ηθελα να χαζεψω και 2 3 πολυκαναλα με προτζεκτορες. Η αληθεια ειναι οτι δεν το δουλευουν σωστα το θεμα. Τι θελω να πω καπως πρεπει να ωθησεις τον αλλο να τον μυησεις. Δωσε ενα τιμιο πικαπακι ενα ενισχυτακι της προκοπης κ μολις αρχισει να ψαχνεται με τον ηχο του θα εχει κ λιγη εμπειρια ωστε να ξερει τι ζηταει θα ανεβει κ μια σκαλα παραπανω στα συνοδα κ για τα γουστα του θα δωσει κατι παραπανω κ δεν θα το εχει μετανιωσει. Οσο για το αν ηταν καλη η εκθεση η οχι αυτο ειναι στην κριση του καθενος για εμενα ωστοσο ηταν ενα ωραιο σαββατο που στην πορεια την εβγαλα με καφεδακι κ βολτα στην Ερμου ενα διαφορετικο σαββατο απο τα υπολοιπα. Μου αρεσε επισης που στην εισοδο υπηρχαν και τα τσιγαροπιγαδακια με κους κους περι ηχου πραγματικα μου αρεσε το ολο σκηνικο οπως κ να το κανουμε ενωνει λιγο τον λιγοστο κοσμο αυτου τoυ 'hobby'. Και να συμπληρωσω και σαν απαντηση για ενα σχολιο πιο πανω που γραψανε που πηγανε καποιες αλλες ελληνικες εταιριες, αν ημουν και εγω κατασκευαστης δεν θα πηγαινα αφου οι γιορτες περασανε το δωρο ξοδευτηκε αρα πιο το νοημα.(γνωμη μου παντα)
 

det

Μηνύματα
107
Reaction score
104
Είχα να πάω σε έκθεση πάνω από 15 χρόνια. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση οτι υπάρχουν συστηματα από Λιθουανία, Πολωνία, Τσεχία δλδ από το πρώην ανατολικό μπλόκ και μάλιστα κάποια από αυτά μου άρεσαν πολύ. Σαν παράδειγμα αναφερω το μικρό δωματιάκι του Χαμαιλέοντα όπου πραγματικά η μουσική έβγαινε αβίαστη. Επίσης ότι υπάρχουν πλέον πολλοί Έλληνες κατασκευαστές και όχι όπως παλιά που ήταν μόνο ο Τσακιρίδης.Το μόνο πρόβλημα ήταν που ο κόσμος ήταν πολύς για τόσο μικρό εκθεσιακό χώρο .
Προσωπικά θα πάω - αν θα γίνει - και στου Μαρτίου την έκθεση, Το καλό/κακό είναι οτι ξεσηκώθηκα και επειδή το αγαπηπημένο μου συστηματάκι (ένα έντιμο Mcormack με Acarian ηχεία) έχει χαριστεί πλέον στο υιό εδω και πολλά χρόνια με βλέπω να βάζω το χέρι στη τσέπη.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Είχα να πάω σε έκθεση πάνω από 15 χρόνια. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση οτι υπάρχουν συστηματα από Λιθουανία, Πολωνία, Τσεχία δλδ από το πρώην ανατολικό μπλόκ και μάλιστα κάποια από αυτά μου άρεσαν πολύ. Σαν παράδειγμα αναφερω το μικρό δωματιάκι του Χαμαιλέοντα όπου πραγματικά η μουσική έβγαινε αβίαστη. Επίσης ότι υπάρχουν πλέον πολλοί Έλληνες κατασκευαστές και όχι όπως παλιά που ήταν μόνο ο Τσακιρίδης.Το μόνο πρόβλημα ήταν που ο κόσμος ήταν πολύς για τόσο μικρό εκθεσιακό χώρο .
Προσωπικά θα πάω - αν θα γίνει - και στου Μαρτίου την έκθεση, Το καλό/κακό είναι οτι ξεσηκώθηκα και επειδή το αγαπηπημένο μου συστηματάκι (ένα έντιμο Mcormack με Acarian ηχεία) έχει χαριστεί πλέον στο υιό εδω και πολλά χρόνια με βλέπω να βάζω το χέρι στη τσέπη.
Η Πολωνία ανεβαίνει με βήμα ταχύ στο Audio. Δεν είναι τυχαίο που μια από τις μεγαλύτερες εκθέσεις audiο στην Ευρώπη γίνεται στη Βαρσοβία. Και φέτος ήταν τίγκα στη λάμπα, αυτό το δικό μας δεν ήταν τίποτα.
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
Μια εκθεση ειναι παιδια, με τα θετικα και τα αρνητικα. Ο,τι και αν σχολιαζουμε γινεται πιστευω για να πληροφορηθουν οσοι δεν πηγαν και για να βρουμε ενα κοινο τοπο οι υπολοιποι. Δεν θεωρω οτι τα σχολια μας γινονται απαξιωτικα. Τελος οι χωροι απο ο,τι θυμαμαι παντα τετοιοι ηταν. Γιατι ενας μεγαλυτερος χωρος δεν μπορει να εχει αλλα προβληματα; Τωρα τα βαλαντια ειναι υποκειμενικα για καθε τσεπη. Το ο,τι μπορεις να στησεις ενα setup φτηνο και αξιοπρεπες ειναι σιγουρο και πιο ευκολο απο κατι πιο ακριβο που να αξιζει τα λεφτα του.
 
  • Like
Reactions: det

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Σαν πιο νεος (32) βλεπω οτι γενικα ο κυκλος των πελατων σε αυτα τα μηχανηματα ειναι ο ιδιος.
Αυτό είναι αλήθεια. Εγώ πενηντάρισα και είμαι στον μέσο όρο του κόσμου που είδα το Σάββατο...
 
  • Haha
Reactions: det


blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Καλημέρα & καλό μήνα σε όλους.

Έχουμε διαβάσει όλα τα μηνύματα και θα θέλαμε, ως ομάδα, να διατυπώσουμε τις θέσεις μας.

1. Μας αρέσει ο υγιής ανταγωνισμός. Δεν κάνουμε βουντού να αποτύχει ο ανταγωνιστής. Είναι καλό για τον χώρο να υπάρχουν 2 εκθέσεις. Το θέμα των 2 εκθέσεων με σχετικά κοντινή ημερομηνία γνωρίζετε όλοι πως δεν ήταν επιλογή μας καθώς πρώτοι ανακοινώσαμε την έκθεση του Μαρτίου πολλούς μήνες πριν και κατόπιν ανακοινώθηκε η δεύτερη έκθεση. Τα συμπεράσματα δικά σας.
2. Αναφέρεται από πολλούς φίλους ο διχασμός της αγοράς μεταξύ των 2 εκθέσεων. Θεωρούμε ότι αν όλα ήταν καλά στον χώρο δεν θα υπήρχε απολύτως κανένας διχασμός.
3. Δεν έχουμε επίσημα ανακοινώσει δεύτερη έκθεση το 2020. Συλλέγουμε τα δεδομένα από την αγορά και ότι αποφασίσουμε θα ανακοινωθεί επίσημα.
4. Η έκθεση του Μαρτίου δεν θα είναι απλώς μία ακόμα έκθεση αλλά ένα γεγονός με τεχνολογικά προϊόντα αρκέτα από τα οποία θα παρουσιαστούν για πρώτη φορά στην Ελλάδα. Μέσα στην έκθεση θα υπάρχει ένα όμορφο music market γιατί χωρίς μουσική όλα τα ηχοσυστήματα είναι απλά έπιπλα (εξαιρώ τα streamer!) και επίσης θα υπάρχει και μουσική live. Το black box show είναι ένα διαδραστικό event, θέλουμε και ο επισκέπτης αλλά και οι εκθέτες μας να περάσουν όμορφα.

Όσον αφορά το εισιτήριο:
Το εισιτήριο του Black Box Show είναι 5 Ευρώ από τα οποία το 1 Ευρώ θα πάει στο Χαμόγελο του Παιδιού. Θεωρούμε επιτακτική ανάγκη οι επιχειρήσεις να προσφέρουν κοινωνικό έργο όταν και όπου μπορούν. Μία έκθεση τεχνολογίας είναι ο καλύτερος τρόπος να προσφέρουμε όλοι μαζί ένα ελάχιστο τίμημα σε ανθρώπους που δίνουν την ψυχή τους για το κοινωνικό σύνολο και στην συγκεκριμένη περίπτωση για τα παιδιά.
Επιπλέον με την αγορά του εισιτηρίου (είτε ηλεκτρονικά είτε στην έκθεση), ο επισκέπτης θα μπορεί να επωφεληθεί από τις προσφορές των εκθετών, να ακούσει live μουσική (θα ανακοινώσουμε σύντομα λεπτομέρειες) και επίσης θα μπει στην κλήρωση με σημαντικά δώρα.

Η ομάδα του BB σας εύχεται καλή συνέχεια και ελπίζουμε να σας δούμε όλους στο InterContinental τον Μάρτιο για να περάσουμε ένα όμορφο ΣΚ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Καλημέρα & καλό μήνα σε όλους.

Έχουμε διαβάσει όλα τα μηνύματα και θα θέλαμε, ως ομάδα, να διατυπώσουμε τις θέσεις μας.

1. Μας αρέσει ο υγιής ανταγωνισμός. Δεν κάνουμε βουντού να αποτύχει ο ανταγωνιστής. Είναι καλό για τον χώρο να υπάρχουν 2 εκθέσεις. Το θέμα των 2 εκθέσεων με σχετικά κοντινή ημερομηνία γνωρίζετε όλοι πως δεν ήταν επιλογή μας καθώς πρώτοι ανακοινώσαμε την έκθεση του Μαρτίου πολλούς μήνες πριν και κατόπιν ανακοινώθηκε η δεύτερη έκθεση. Τα συμπεράσματα δικά σας.
2. Αναφέρεται από πολλούς φίλους ο διχασμός της αγοράς μεταξύ των 2 εκθέσεων. Θεωρούμε ότι αν όλα ήταν καλά στον χώρο δεν θα υπήρχε απολύτως κανένας διχασμός.
3. Δεν έχουμε επίσημα ανακοινώσει δεύτερη έκθεση το 2020. Συλλέγουμε τα δεδομένα από την αγορά και ότι αποφασίσουμε θα ανακοινωθεί επίσημα.
4. Η έκθεση του Μαρτίου δεν θα είναι απλώς μία ακόμα έκθεση αλλά ένα γεγονός με τεχνολογικά προϊόντα αρκέτα από τα οποία θα παρουσιαστούν για πρώτη φορά στην Ελλάδα. Μέσα στην έκθεση θα υπάρχει ένα όμορφο music market γιατί χωρίς μουσική όλα τα ηχοσυστήματα είναι απλά έπιπλα (εξαιρώ τα streamer!) και επίσης θα υπάρχει και μουσική live. Το black box show είναι ένα διαδραστικό event, θέλουμε και ο επισκέπτης αλλά και οι εκθέτες μας να περάσουν όμορφα.

Όσον αφορά το εισιτήριο:
Το εισιτήριο του Black Box Show είναι 5 Ευρώ από τα οποία το 1 Ευρώ θα πάει στο Χαμόγελο του Παιδιού. Θεωρούμε επιτακτική ανάγκη οι επιχειρήσεις να προσφέρουν κοινωνικό έργο όταν και όπου μπορούν. Μία έκθεση τεχνολογίας είναι ο καλύτερος τρόπος να προσφέρουμε όλοι μαζί ένα ελάχιστο τίμημα σε ανθρώπους που δίνουν την ψυχή τους για το κοινωνικό σύνολο και στην συγκεκριμένη περίπτωση για τα παιδιά.
Επιπλέον με την αγορά του εισιτηρίου (είτε ηλεκτρονικά είτε στην έκθεση), ο επισκέπτης θα μπορεί να επωφεληθεί από τις προσφορές των εκθετών, να ακούσει live μουσική (θα ανακοινώσουμε σύντομα λεπτομέρειες) και επίσης θα μπει στην κλήρωση με σημαντικά δώρα.

Η ομάδα του BB σας εύχεται καλή συνέχεια και ελπίζουμε να σας δούμε όλους στο InterContinental τον Μάρτιο για να περάσουμε ένα όμορφο ΣΚ.
Ελπίζουμε ότι θα ακούσουμε πολυκάναλα συστήματα και σύγχρονες επιλογές προϊόντων.
Η βιομηχανία του Audio παγκόσμια διακατέχεται από μια οπισθοδρομική "λαγνεία" θα έλεγα.
 


det

Μηνύματα
107
Reaction score
104
Καλημέρα & καλό μήνα σε όλους.

Έχουμε διαβάσει όλα τα μηνύματα και θα θέλαμε, ως ομάδα, να διατυπώσουμε τις θέσεις μας.

1. Μας αρέσει ο υγιής ανταγωνισμός. Δεν κάνουμε βουντού να αποτύχει ο ανταγωνιστής. Είναι καλό για τον χώρο να υπάρχουν 2 εκθέσεις. Το θέμα των 2 εκθέσεων με σχετικά κοντινή ημερομηνία γνωρίζετε όλοι πως δεν ήταν επιλογή μας καθώς πρώτοι ανακοινώσαμε την έκθεση του Μαρτίου πολλούς μήνες πριν και κατόπιν ανακοινώθηκε η δεύτερη έκθεση. Τα συμπεράσματα δικά σας.
2. Αναφέρεται από πολλούς φίλους ο διχασμός της αγοράς μεταξύ των 2 εκθέσεων. Θεωρούμε ότι αν όλα ήταν καλά στον χώρο δεν θα υπήρχε απολύτως κανένας διχασμός.
3. Δεν έχουμε επίσημα ανακοινώσει δεύτερη έκθεση το 2020. Συλλέγουμε τα δεδομένα από την αγορά και ότι αποφασίσουμε θα ανακοινωθεί επίσημα.
4. Η έκθεση του Μαρτίου δεν θα είναι απλώς μία ακόμα έκθεση αλλά ένα γεγονός με τεχνολογικά προϊόντα αρκέτα από τα οποία θα παρουσιαστούν για πρώτη φορά στην Ελλάδα. Μέσα στην έκθεση θα υπάρχει ένα όμορφο music market γιατί χωρίς μουσική όλα τα ηχοσυστήματα είναι απλά έπιπλα (εξαιρώ τα streamer!) και επίσης θα υπάρχει και μουσική live. Το black box show είναι ένα διαδραστικό event, θέλουμε και ο επισκέπτης αλλά και οι εκθέτες μας να περάσουν όμορφα.

Όσον αφορά το εισιτήριο:
Το εισιτήριο του Black Box Show είναι 5 Ευρώ από τα οποία το 1 Ευρώ θα πάει στο Χαμόγελο του Παιδιού. Θεωρούμε επιτακτική ανάγκη οι επιχειρήσεις να προσφέρουν κοινωνικό έργο όταν και όπου μπορούν. Μία έκθεση τεχνολογίας είναι ο καλύτερος τρόπος να προσφέρουμε όλοι μαζί ένα ελάχιστο τίμημα σε ανθρώπους που δίνουν την ψυχή τους για το κοινωνικό σύνολο και στην συγκεκριμένη περίπτωση για τα παιδιά.
Επιπλέον με την αγορά του εισιτηρίου (είτε ηλεκτρονικά είτε στην έκθεση), ο επισκέπτης θα μπορεί να επωφεληθεί από τις προσφορές των εκθετών, να ακούσει live μουσική (θα ανακοινώσουμε σύντομα λεπτομέρειες) και επίσης θα μπει στην κλήρωση με σημαντικά δώρα.

Η ομάδα του BB σας εύχεται καλή συνέχεια και ελπίζουμε να σας δούμε όλους στο InterContinental τον Μάρτιο για να περάσουμε ένα όμορφο ΣΚ.
Προσωπικά θα έρθω με το καλό και σε αυτή την έκθεση. Και μην απολογείστε για το εισητήριο. Είναι ένα μικρό ποσό που έτσι κιαλλιως δαπανούμε όλοι μας σε ένα καφεδάκι με τους φίλους μας. Εύχομαι να είναι ακόμα καλύτερη και μακάρι να καθιερωθούν 2 εκθέσεις κάθε χρόνο. Καλή επιτυχία!
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
. . . Όσον αφορά το εισιτήριο:
Το εισιτήριο του Black Box Show είναι 5 Ευρώ από τα οποία το 1 Ευρώ θα πάει στο Χαμόγελο του Παιδιού . . .

- καλώς ή κακώς , το εισιτήριο είναι αναγκαίο στις νοοτροπίες του : ''είδα φως και μπήκα'' . . . εύγε για την κίνηση προς το Χαμόγελο του παιδιού
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.. Θα αναγκαστω να ερθω μεχρι τη πορτα.. ισως και να καταφερω να χωθω μεσα... αμα η διοικηση κανει λιγο τα στραβα ματια, οχι κατι πολυ δυσκολο... 8-)
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Εγώ πάλι δε το πιάνω αυτό με την απαίτηση για πολυκάναλα στη συγκεκριμένη έκθεση.
Εδώ Ευρώπη πήγατε και βρήκατε ελάχιστα πολυκάναλα στημένα και μάλιστα σοβαρά, ακόμα πιο λίγα έως ελάχιστα. Ελλάδα δηλαδή σε έκθεση High-End θα στήσει κάποιος υψηλής κατηγορίας πολυκάναλο ή πολύ χαμηλής ? Δεν είναι λίγο εκτός παρούσας πραγματικότητας και τα δυο ?
Το High-End είναι άλλο κοινό και άλλη αγορά και πιστεύω ότι η έκθεση μια χαρά εξυπηρέτησε το σκοπό της, ιδίως αυτά τα δύσκολα τελευταία χρόνια.

ΥΓ: Λόγω δουλειάς δε κατάφερα να έρθω φέτος αν και από φωτογραφίες που είδα ήταν πολύ δυνατή. Μπράβο για την οργάνωση και τα εκθέματα!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Όσον αφορά το εισιτήριο:
Το εισιτήριο του Black Box Show είναι 5 Ευρώ από τα οποία το 1 Ευρώ θα πάει στο Χαμόγελο του Παιδιού. Θεωρούμε επιτακτική ανάγκη οι επιχειρήσεις να προσφέρουν κοινωνικό έργο όταν και όπου μπορούν. Μία έκθεση τεχνολογίας είναι ο καλύτερος τρόπος να προσφέρουμε όλοι μαζί ένα ελάχιστο τίμημα σε ανθρώπους που δίνουν την ψυχή τους για το κοινωνικό σύνολο και στην συγκεκριμένη περίπτωση για τα παιδιά.
Επιπλέον με την αγορά του εισιτηρίου (είτε ηλεκτρονικά είτε στην έκθεση), ο επισκέπτης θα μπορεί να επωφεληθεί από τις προσφορές των εκθετών, να ακούσει live μουσική (θα ανακοινώσουμε σύντομα λεπτομέρειες) και επίσης θα μπει στην κλήρωση με σημαντικά δώρα.
Η δική μου άποψη είναι ότι το εισιτήριο είναι, πέρα από απαραίτητο, φτηνό στα 5€. Αυτός που πληρώνει είναι συνειδητοποιημένος επισκέπτης και δυνητικός πελάτης. Αυτός που θα γκρινιάξει για τα 5-10-15€ μάλλον βόλτα θέλει να κάνει για να περάσει η ώρα του και δεν τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν η έκθεση έχει σχέση με τον ήχο, την εικόνα, το αυτοκίνητο, το σπίτι κτλ.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.284
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top