Ηχητική παραποίηση χώρου ακρόασης

Status
Not open for further replies.

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.476
Reaction score
37.507
.. εχω την εκδοση του KKομματως..στο πατρικο.. να μην τα αντιπαραβαλω... xD
@costas EAR : η σπουδαστρια με ενδιαφερει... δια βουκολικον .. :lolsign:

αυτο ειναι στο σποτιφαι ? ακουγεται Mr Ear.. μη χρειαστει να ερθω και να παρακρατησεις το δισκο.. xD
 
Last edited:

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Η νεολεξία είναι χαρακτηριστικό της σχιζοφρένειας.
Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα μάστορα.
Δική σου εφεύρεση;

:tongue: :lol:

Τες πα, ψάξε και στο γιουτιουμπ, θα βρεις βίντεο για φλατερ Έκο.
Δε θα βρεις για echo flattering, δεν υπάρχει λέμε, σταμάτα να το γράφεις, είναι τρατζικ.. ούτε ντιλεϊ % δεν υπάρχει. Έλεος δηλαδή...
Ντοκτορ, δε με πιάνεις ...5.32% ήταν το ποσοστό του.. κόμματος του @harris1308 στις εκλογές. Τώρα για τη νεολεξια που λες, σα γιατρός κάτι θα γνωρίζεις, όμως εγώ το delay το λέω delay ή καθυστέρηση κι όχι ντιλει, το echo flatter θες? .. το λέω. Echo flatter κι όχι εκο φλατερ.. ούτε το tragic, το λέω τρατζικ.. αλλά tragic ή τραγικό..
Αυτά και με τη νεολεξια...
 
Last edited:


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
echo flatter θες? .. το λέω. Echo flatter κι όχι εκο φλατερ..τότε το tragic, το λέω τρατζικ..
Flutter παλικάρι μου.. Flutter...
Μας το παίζεις και γνώστης στα αναλογικά... Δεν έχεις ακούσει ποτέ για wow and flutter στα πικάπ?

Τρατζικ.......
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Σοβαρά, έτσι είναι. Ανοίξτε οποιοδήποτε βιβλίο ψυχιατρικής, θα το βρείτε. ;)

Όσο για την "ανεπαίσθητη υποψία" φλατερ Έκο στο χώρο του Λέανδρου, με τόσα ντουβάργια και ταβάνια άδεια, που 1 στους 30 το άκουσε, τι να πω, μάλλον θα είμαι ο Νο2 που μπορεί να το ακούσει ολόβερ εκεί. :)
Αν τ ακούσεις κι εσύ στο συγκεκριμένο σημείο του χώρου, τότε δικαιολογημένα το προσωνύμιο ear στο άβαταρ!.
Αν το ακούσεις all over που λες, μάλλον ή καθαρισμό αυτιών θα χρειαστείς ή δε ξέρω γω τι.. γιατρός δεν είμαι γιατρέ μου!!
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Αν τ ακούσεις κι εσύ στο συγκεκριμένο σημείο του χώρου, τότε δικαιολογημένα το προσωνύμιο ear στο άβαταρ!.
Αν το ακούσεις all over που λες, μάλλον ή καθαρισμό αυτιών θα χρειαστείς ή δε ξέρω γω τι.. γιατρός δεν είμαι γιατρέ μου!!
το ear βγαινη από τους ΕΑR τους λαμπατους που είχε παλιά.
είσαι αδιάβαστος.
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
το ear βγαινη από τους ΕΑR τους λαμπατους που είχε παλιά.
είσαι αδιάβαστος.
Πωωω...
Και πώς ξέπεσε τώρα τόσο χαμηλά???:oops::oops:
Το άναβε το λαμπιόνι..
Το πυρακτωνε το νήμα..
Κι αντί να πάει σε κανένα. Jadis, κανένα mactone, κανένα kondo, το γύρισε στα .. ενεργά..
Απαπαπα..δε το ήξερα ντοκτορ,..:oops:
έχεις τη μέγιστη συμπάθεια μου, ότι θες εδώ να σε βοηθήσω να μπεις ξανά στον ίσιο δρόμο, αν θες για σένα μέχρι και γραμμή υποστήριξης διοργανώνω!!:idk::idk:
Αγαπάμε ντοκτορ!!:gamer::gamer:
 
Last edited:

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Πωωω...
Και πώς ξέπεσε τώρα τόσο χαμηλά???
Μήπως ήρθε η ώρα να φτιάξεις ένα δικό σου thread με το συστημα σου(εγώ προσωπικά θα ήθελα να το δω για ουθαλμόλουτρο) και να μην κάνεις Hijack το ξένο? Φιλικά πάντα.

Η μουσική είναι ξεκάθαρα υποκειμενικό θέμα.
Το Audio όμως, και η επιστήμη γύρω από αυτό, είναι αντικειμενικό. Οπότε είναι πλέον (τουλάχιστον για μένα ) κουραστική αυτή η διαμάχη σε ένα θέμα (και σε κάποια άλλα) που δεν διαπραγματεύεται την υπεροχή του ενός έναντι του άλλου, αλλά ένα συγκεκριμένο σύστημα. Θέλω να πω, οκ να γράφεις στον "θάνατο του δικάναλου" κλπ...αλλά εδώ δεν έχει και πολύ νόημα.

Σημειώνω πως η πρόθεση μου είναι φιλική. Δεν ειμαι ούτε φιλος καποιου εδω μέσα ουτε υπέρμαχος του πολυκάναλου η του δικάναλου. :)

Γιώργος
 



Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
Πωωω...
Και πώς ξέπεσε τώρα τόσο χαμηλά???:oops::oops:
Το άναβε το λαμπιόνι..
Το πυρακτωνε το νήμα..
Κι αντί να πάει σε κανένα. Jadis, κανένα mactone, κανένα kondo, το γύρισε στα .. ενεργά..
Απαπαπα..δε το ήξερα ντοκτορ,..:oops:
έχεις τη μέγιστη συμπάθεια μου, ότι θες εδώ να σε βοηθήσω να μπεις ξανά στον ίσιο δρόμο, αν θες για σένα μέχρι και γραμμή υποστήριξης διοργανώνω!!:idk::idk:
Αγαπάμε ντοκτορ!!:gamer::gamer:

Φήμες λένε ότι και τώρα με λάμπες ακούει… (45 watts στο κανάλι ) 8-)
.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.028
Reaction score
124.482
Πωωω...
Και πώς ξέπεσε τώρα τόσο χαμηλά???:oops::oops:
Το άναβε το λαμπιόνι..
Το πυρακτωνε το νήμα..
Κι αντί να πάει σε κανένα. Jadis, κανένα mactone, κανένα kondo, το γύρισε στα .. ενεργά..
Απαπαπα..δε το ήξερα ντοκτορ,..:oops:
έχεις τη μέγιστη συμπάθεια μου, ότι θες εδώ να σε βοηθήσω να μπεις ξανά στον ίσιο δρόμο, αν θες για σένα μέχρι και γραμμή υποστήριξης διοργανώνω!!:idk::idk:
Αγαπάμε ντοκτορ!!:gamer::gamer:
Πολλά λαμπατα άκουσα στο σπίτι μου.

Τα απολύτως καλύτερα δεν ήταν ούτε τα jadis, ούτε τα audio note, ούτε τα audio research. Για μένα, καλύτερα ήταν τα vtl, τα quicksilver και τα esoteric audio research, τα γνωστά ear του φίλου μου του παραβιντσινι, και τα τελευταία έμειναν για πολλά χρόνια στο σεταπ μου, τα μονομπλοκ των 100 βατ στο κανάλι, με πολλές και σημαντικές αναβαθμίσεις υλικών.

Θετική εικόνα είχα και για τα counterpoint, και τα Conrad Johnson, και αμφότερα έμειναν πολλά χρόνια στο σεταπ μου.

Συγκριτικά με τους τριπαθ (πσηφιακους τους λέγαν τότε) οι πολυαγαπημένοι μου ear έπαιζαν σα χαλαζμένα σκουπιδγια.

Φακτς οφ λάιφ...
 
Last edited:

A

amoustakas

Guest
Αχχ Πέτρο μ...
Πάλι αδιαβαστος είσαι!!:p:p
Εδώ και 20 χρόνια, είχα ήδη στήσει το πρώτο μου 5.1.
Έκτοτε έχει αλλάξει 5 φορές και πότε δεν ακούω μουσική μ αυτό!:wink::wink:
Το έχω γράψει εδώ και 5 χρόνια ότι έχω 2 παράλληλα συστήματα, το δικαναλο για ν ακούω, και τη π@π@ρι@ για καμιά ταινία!
Αδιαβαστος λέμε!
Το πρωί με το κηδεμόνα σου!:rofl::rofl:
Μεγάλε σου την έσκασα. Κι εγώ έχω στημένο 5.1 και βλέπω ταινίες δικάναλα. ;)
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μήπως ήρθε η ώρα να φτιάξεις ένα δικό σου thread με το συστημα σου(εγώ προσωπικά θα ήθελα να το δω για ουθαλμόλουτρο) και να μην κάνεις Hijack το ξένο? Φιλικά πάντα.

Η μουσική είναι ξεκάθαρα υποκειμενικό θέμα.
Το Audio όμως, και η επιστήμη γύρω από αυτό, είναι αντικειμενικό. Οπότε είναι πλέον (τουλάχιστον για μένα ) κουραστική αυτή η διαμάχη σε ένα θέμα (και σε κάποια άλλα) που δεν διαπραγματεύεται την υπεροχή του ενός έναντι του άλλου, αλλά ένα συγκεκριμένο σύστημα. Θέλω να πω, οκ να γράφεις στον "θάνατο του δικάναλου" κλπ...αλλά εδώ δεν έχει και πολύ νόημα.

Σημειώνω πως η πρόθεση μου είναι φιλική. Δεν ειμαι ούτε φιλος καποιου εδω μέσα ουτε υπέρμαχος του πολυκάναλου η του δικάναλου. :)

Γιώργος
έχει γίνει κι αυτό φίλε Γιώργο,
μπορείς να δεις κάποιες σελίδες από το παρακάτω thread https://www.avsite.gr/forum/threads/Περί-καλωδίων-ρεύματος.169671/page-59
κι αν θες να δεις όλη την ηχητική μου αλυσίδα, μπαίνεις στο προφίλ μου κι απλά τη βλέπεις..όλη! :)
Τώρα, ποτέ δε το είδα ως διαμάχη μεταξύ των 2 σχολών, ο καθένας επιλέγει του που, το πως και το με πόσα θα στήσει το σύστημα του και κανείς άλλος!
 

A

amoustakas

Guest
Λέανδρε καλημέρα,

τελικά θα κάνεις τίποτα στο χώρο σου για το φλατερ Έκο;
Είναι βέβαιο ότι έχεις.
Βέβαιο.

Αν θες, θα σου πω τον τρόπο να ανακαλύψεις σε ποια σημεία έχεις έντονο φλατερ Έκο και σε ποια λιγότερο.

Επίσης το ντιλέϊ δεν είναι σε ποσοστά επί τοις εκατό. Δηλαδή δεν υπάρχει 5% ντιλεϊ. Οκ?
Έχω μπόλικο φλάτερ έκο στο εξοχικό μου και παίζει μια χαρά πάντως. Το θεωρώ μάλιστα το μεγαλύτερο ατού του χώρου που δίνει εντελώς live αίσθηση.
 

Μηνύματα
7.222
Reaction score
11.768
έχει γίνει κι αυτό φίλε Γιώργο,
μπορείς να δεις κάποιες σελίδες από το παρακάτω thread https://www.avsite.gr/forum/threads/Περί-καλωδίων-ρεύματος.169671/page-59
κι αν θες να δεις όλη την ηχητική μου αλυσίδα, μπαίνεις στο προφίλ μου κι απλά τη βλέπεις..όλη! :)
Τώρα, ποτέ δε το είδα ως διαμάχη μεταξύ των 2 σχολών, ο καθένας επιλέγει του που, το πως και το με πόσα θα στήσει το σύστημα του και κανείς άλλος!
Τα σουβλάκια που τσακίσαμε να κρύψεις.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πολλά λαμπατα άκουσα στο σπίτι μου.

Τα απολύτως καλύτερα δεν ήταν ούτε τα jadis, ούτε τα audio note, ούτε τα audio research. Για μένα, καλύτερα ήταν τα vtl, τα quicksilver και τα esoteric audio research, τα γνωστά ear του φίλου μου του παραβιντσινι, και τα τελευταία έμειναν για πολλά χρόνια στο σεταπ μου, τα μονομπλοκ των 100 βατ στο κανάλι, με πολλές και σημαντικές αναβαθμίσεις υλικών.

Θετική εικόνα είχα και για τα counterpoint, και τα Conrad Johnson, και αμφότερα έμειναν πολλά χρόνια στο σεταπ μου.

Συγκριτικά με τους τριπαθ (πσηφιακους τους λέγαν τότε) οι πολυαγαπημένοι μου ear έπαιζαν σα χαλαζμένα σκουπιδγια.

Φακτς οφ λάιφ...
εμ κι εσύ...αν είχες φτιάξει από τότε το ρεύμα σου, ακόμα θα ήσουν εκεί!!
Δυστυχώς δε με είχες γνωρίσει τότε και κατρακύλισες στο βούρκο της ψηφιακίλας! :biggrin: :biggrin:
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top