Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.555
Αυτοί ως τώρα: (25)

Zizik (μας κερδάει όλους στα σκυλιά, 1ος)
pstergio (πρώτα διάβασμα τη Βίβλο)
Petros_Dalipis
Kotsidis John (επίσημη φωτογράφιση)
christos77 (με κλαρίνο υποχρεωτικά)
KiriakR
vastsar (συνεπίθετος, έχει διαρκείας)
Dimifoot (φαλακρός - μπύρα με χερούλι)
Μελίδης Μιχάλης (επιθεώρηση ΕΒΒΕ)
PAULT (θρας ντεθ μέταλ Πλας)
rose.athens (φέρε τίποτα ληγμένα)
n_olympios (μεταγραφή από άνοιξη '22)
nikosxeng
ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ
musiclistener
Alexandros1986
KYRIAKOPOULOS
vlasis (δυναμιτάκια θέλω)
wizzy (ελευθέρας, κάτοικος Κύπρου)
Σταύρος Λαγκαδιανός (αόρατο μέλλον)
applesgr (αν ανέβει για δουλειές)
alexis (αν και όταν)
VLASSIS-S (2-3 Ιουνίου, χατίρι δε χαλάω)
gonis (2-3 Ιουνίου κι αυτός)
Decembered (τελευταίος, κλείνει την πόρτα)

Μέχρι 20 Φεβρουαρίου θα προσθέτω ονόματα στη λίστα, μετά θα μπούμε στη διαδικασία των ημερομηνιών για να βρεθεί βολική μέρα για τον καθένα (με pm η συννενόηση).

Το περιθώριο στις ημερομηνίες για να έρθετε, θα είναι ένα τρίμηνο, από 1 Μαρτίου έως 30 Μαΐου, όποτε βολεύεται ο καθένας μέσα σε αυτό το διάστημα, αρκεί να μη συμπίπτουν ημερομηνίες, όπως είπα, ένας θα είναι κάθε φορά για ακρόαση.

& λινκ του αρχικού ποστ #3.608.
 
Last edited:

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Αυτοί ως τώρα: (24)

Zizik (μας κερδάει όλους στα σκυλιά, 1ος)
pstergio (πρώτα διάβασμα τη Βίβλο)
Petros_Dalipis
Kotsidis John (επίσημη φωτογράφιση)
christos77 (με κλαρίνο υποχρεωτικά)
KiriakR
vastsar (συνεπίθετος, έχει διαρκείας)
Dimifoot (φαλακρός - μπύρα με χερούλι)
Μελίδης Μιχάλης (επιθεώρηση ΕΒΒΕ)
PAULT (θρας ντεθ μέταλ Πλας)
rose.athens (φέρε τίποτα ληγμένα)
n_olympios (μεταγραφή από άνοιξη '22)
nikosxeng
ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ
musiclistener
Alexandros1986
vlasis (δυναμιτάκια θέλω)
wizzy (ελευθέρας, κάτοικος Κύπρου)
Σταύρος Λαγκαδιανός (αόρατο μέλλον)
applesgr (αν ανέβει για δουλειές)
alexis (αν και όταν)
VLASSIS-S (2-3 Ιουνίου, χατίρι δε χαλάω)
gonis (2-3 Ιουνίου κι αυτός)
Decembered (τελευταίος, κλείνει την πόρτα)

Μέχρι 20 Φεβρουαρίου θα προσθέτω ονόματα στη λίστα, μετά θα μπούμε στη διαδικασία των ημερομηνιών για να βρεθεί βολική μέρα για τον καθένα (με pm η συννενόηση).

Το περιθώριο στις ημερομηνίες για να έρθετε, θα είναι ένα τρίμηνο, από 1 Μαρτίου έως 30 Μαΐου, όποτε βολεύεται ο καθένας μέσα σε αυτό το διάστημα, αρκεί να μη συμπίπτουν ημερομηνίες, όπως είπα, ένας θα είναι κάθε φορά για ακρόαση.

& λινκ του αρχικού ποστ #3.608.
οι Βλασιδες πρεπει να ειμαστε μαζι.....period !!!!!
 



Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Eγω θα ερθω απροσκλητος και θα ειμαι απεξω απο το σπιτι και θα κανω θορυβο ετσι για να σας την σπασω παλιολουγκρες.....θα πεταω δυναμιτακια και θα σας χαλαω τον ακουστικο σας ειρμο....θαναι outside immersive sound....πυραυλο απο τα νευρα θα σε κανω cariolli EAR....
Με 120 db εκεί μέσα το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να τρομάξεις την γειτονιά με αποτέλεσμα η γειτονιά να ανταποδώσει με outside immersive μπινελικια κ κατάρες.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.555
Για να δούμε τι γνώμη θα εχει ο κορόνα για αυτό το τρίμηνο :fuckyou:
Μεγάλη αλήθεια. :hi:

Ελπίζω πως θα προχωρήσει καλύτερα ο εμβολιασμός, και πως θα ανέβει η θερμοκρασία έξω, ο ήλιος να βοηθήσει.

Όπως και να'χει, άμα μπει καλοκαίρι δεν θα έχω διάθεση για τέτοια, αλλάζει το μουντ (μπάνια και αραλίκι έξω). Οπότε διαθέσιμοι είναι οι 3 μήνες της Άνοιξης, κι ότι καταφέρουμε..
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Eγω θα ερθω απροσκλητος και θα ειμαι απεξω απο το σπιτι και θα κανω θορυβο ετσι για να σας την σπασω παλιολουγκρες.....θα πεταω δυναμιτακια και θα σας χαλαω τον ακουστικο σας ειρμο....θαναι outside immersive sound....πυραυλο απο τα νευρα θα σε κανω cariolli EAR....
δεν παιζεσαι πολυ καλο κλαιω 😍
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Όταν το επιτρέψει ο corona, και ανεβούν οι αθηναίοι απο του Ear, ευχαρίστως να υποδεχτώ όποιον θέλει και εγώ.

Πολλαπλά σαμπ, treatments, immersive(Atmos) και Trinnov έχουμε, αλλά προσαρμοσμένα σε οικιακό ασσύμετρο χώρο με πολλές παραδοχές και υποχωρήσεις απο τις προδιαγραφές λόγω των χωροταξικών συνθηκών.
Και ηχεία hifi, όχι studio monitor.
Οπότε το αποτέλεσμα είναι μια σκάλα κάτω.

Ίσως να βοηθήσει κάποιους να καταλάβουν πως δεν είναι απαραίτητο να είναι όλα απολύτως τυπικά για ένα πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα, έστω και λίγο υποδεέστερο. Για να μην φοβούνται.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.525
Reaction score
30.762
Με 120 db εκεί μέσα το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να τρομάξεις την γειτονιά με αποτέλεσμα η γειτονιά να ανταποδώσει με outside immersive μπινελικια κ κατάρες.

Μην τους στείλουν στον εισαγγελέα όπως τον ρε ματζόρε

 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.918
Reaction score
12.572
Όταν το επιτρέψει ο corona, και ανεβούν οι αθηναίοι απο του Ear, ευχαρίστως να υποδεχτώ όποιον θέλει και εγώ.

Πολλαπλά σαμπ, treatments, immersive(Atmos) και Trinnov έχουμε, αλλά προσαρμοσμένα σε οικιακό ασσύμετρο χώρο με πολλές παραδοχές και υποχωρήσεις απο τις προδιαγραφές λόγω των χωροταξικών συνθηκών.
Και ηχεία hifi, όχι studio monitor.
Οπότε το αποτέλεσμα είναι μια σκάλα κάτω.

Ίσως να βοηθήσει κάποιους να καταλάβουν πως δεν είναι απαραίτητο να είναι όλα απολύτως τυπικά για ένα πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα, έστω και λίγο υποδεέστερο. Για να μην φοβούνται.
Όταν το επιτρέψει ο corona, και κατέβετε οι κιμπάρηδες σε εμάς τους χαμουτζήδες, ευχαρίστως να υποδεχτώ όποιον θέλει και εγώ.

Μεγάλη ψησταριά και ξυλόφουρνο, χτιστά, στην εξοχή εντός Αττικής έχουμε, αλλά προσαρμοσμένα σε εξωτερικό συμμετρικό χώρο με πέργκολα, με κάποιες παραδοχές και υποχωρήσεις από τις προδιαγραφές λόγω των χωροταξικών συνθηκών.
Και ηχείo bluetooth (α φέρει ο κουμπάρος το boombox), όχι hi-end.
Οπότε το αποτέλεσμα είναι μια χαρά παρέα.

Ίσως να βοηθήσει κάποιους να καταλάβουν πως δεν είναι απαραίτητο να είναι όλα απολύτως τυπικά για ένα πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα στο ψήσιμο, έστω και λίγο υποδεέστερο. Για να μην φοβούνται.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Αν και δεν είναι καλή ιδέα να το κάνετε, ωστόσο, επειδή αναγνωρίζω πως είναι πραγματικά πολύ δύσκολο το να βρείτε οπουδήποτε αλλού ένα 9.4.4 immersive setup με 13 όμοιους δορυφόρους σε τέλειο ημικύκλιο τοποθέτησης και σε πραγματικά πολύ προσεγμένο ηχητικά χώρο, αλλά και με το καλύτερο δυνατό σοφτγουερ ισοστάθμισης να το υποστηρίζει, στα πλαίσια του φόρουμ και του πραγματικού σκοπού αυτού, έχω αποφασίσει από 1 Μάρτη, που θα έχω ολοκληρώσει 15 μέρες από τη δεύτερη δόση του εμβολιασμού και θα έχω ελέγξει επίπεδα αντισωμάτων, να δώσω τη δυνατότητα σε οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ επιθυμεί, να έρθει να ακούσει ο,τι θέλει σε όποια στάθμη θέλει, απόλυτη ελευθερία μουσικών προτιμήσεων και στάθμης ακρόασης.

Θα μπορείτε να φέρετε από δίσκους βινυλίου να ακούσετε (άνευ πλάκας), μέχρι στικάκι με τις μουσικές σας, ή οποιοδήποτε άλλο φυσικό μέσο (CD, SACD, DVDA, BDA) ενώ βέβαια υπάρχει διαθέσιμο streaming (Tidal & Spotify), αλλά και μεγάλη βιβλιοθήκη πολυκαναλων στο ρουν, βεβαίως και YouTube, οπότε οι διαθέσιμες ήδη μουσικές επιλογές είναι πρακτικά άπειρες και κατ'ουσιαν μπορείτε να βρείτε να ακούσετε ο,τι θέλετε χωρίς να κουβαλάτε υλικό.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, και μόνο 1 ακροατής κάθε φορά.

Όποιος θέλει, είτε τον ξέρω είτε όχι, ας δηλώσει εδώ συμμετοχή, και σε δεύτερο χρόνο θα κανονίσουμε ημερομηνίες.

Χωρίς pm, χωρίς κρυφά. Εδώ επίσημα όποιος θέλει, όχι δε θα πω σε κανέναν.

Ιδού η Ρόδος, προσέξτε όμως το jump. 8-)
Γεια σου Κωστα μου...εισαι θεος, ηλιος καλοκαιρινος,,,🥰🥰
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.555
Αυτό πάλι;;; :mad:

Εμείς οι μη Αθηνέζοι δεν έχουμε ψυχούλα;
Διαμαρτύρομαι εντόνως για τις διακρίσεις εντός ιστοτόπου!
Σε ποια σελίδα είσαι στη Βίβλο;
Θα σε περάσουμε πρώτα μαλτιπλ τεστ εσένα.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.710
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top