Ένα Artvoice σύστημα με Meadowlark Nightingales

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Χαιρετώ τα παλιά φιλαράκια!
Επανέρχομαι αφού κατάφερα να αποκτήσω ένα ηχείο καλύτερο του προηγουμένου θέματός μου, του Visaton!
Το ηχείο έγινε ανταλλαγή (ως συνήθως) με έργα τέχνης και θα πρέπει να δώσω τα ήδη ογκώδη Klipsch KM 6 για να μπορέσουν να καταφθάσουν στον χώρο μου.
Θα οδηγηθούν με διενίσχυση στο τελικό στάδιο, οι πάνω δορυφόροι με class A-B και τα κάτω sub με class D.
Το ηχείο πρέπει να αποσυναρμολογηθεί απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, ευτυχώς γίνεται 3 κομμάτια καθ'ότι 200 κιλά έκαστο και να μεταφερθεί στον χώρο μου όπου θα συναρμολογηθεί και θα ρυθμιστεί ισοσταθμικά στον χώρο απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη που είναι μέγας γνώστης!

Δημοσιεύω τις πρώτες φωτογραφίες και θα συνεχίσω μόλις έρθει στο σπίτι με την συναρμολόγηση, την ρύθμιση και την ακουστική εκτίμηση μαζί με γνωστούς και μη εξαιρεταίους φίλους !

IMG_0753.jpg
IMG_0754.jpg
IMG_0755.jpg
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Να ευχηθώ καλορίζικα και καλές ακροάσεις.

Να ρωτήσω κάτι...
Το tweeter της Scanspeak που βλέπω πως φοράνε, είναι από το αρχικό μοντέλο ή έχει γίνει αντικατάσταση?
 
  • Like
Reactions: PPG



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Δεν μπαναρίστηκε, αποκλείστηκε απο τις αγγελίες μόνο. Μπορεί να συμμετέχει ελεύθερα σε όλες τις άλλες κατηγορίες.


Μόνο μην αρχίσουμε πάλι τα γνωστά. :D
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Δημήτρη δεν μπορεί να γράψει καθόλου στο θέμα του.
Διορθώστε το να προχωρήσει η κουβέντα. :thumbsup:
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Και βέβαια μπορεί να γράψει εδώ, στις αγγελίες δεν μπορεί.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.076
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top