Ήχος εικόνα show Athens 2018

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Ανόητες αηδίες.
4 χιλιάρικα ένα σκέτο νετο 8-ιντσο, ενώ αυτό βγαίνει στα 2.800; Βρε άντε τώρα μην ανοίξω το στόμα μου...

Να μη μιλήσω για τα 100 χιλιάρικα (ή 80 ή 50, αδιαφορώ) για το έτοιμο προϊόν, που... σα δε ντρεπόμαστε δηλαδή...

Όλα αυτά τα τσουρέκια, δίπλα σε οποιοδήποτε αντίστοιχης τιμής ενεργό μόνιτορ πχ της geithein ή της φτηνής Άνταμ, είναι γτπκ (και πολλά λέω).
Ασταθή σε βρίσκω στις απόψεις σου...:)
Για κάποιες άλλες καραμούζες, με πολύ μεγαλύτερο κόστος, με ήχο γτπκ δεν είχες ίδια άποψη.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.553
Ασταθή σε βρίσκω στις απόψεις σου...:)
Για κάποιες άλλες καραμούζες, με πολύ μεγαλύτερο κόστος, με ήχο γτπκ δεν είχες ίδια άποψη.
Τρίδρομες ενεργές με σαμπ;
Τι σχέση έχουν μ'ένα ...οχτάρι;
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Τρίδρομες ενεργές με σαμπ;
Τι σχέση έχουν μ'ένα ...οχτάρι;
Τσου... τρίδρομες παθητικές χωρίς sub. Και με το σύνολο των μονάδων τους κατά πολύ φτηνότερο από την μονάδα της Aer.
Άστα περυσινά ξινά σταφύλια είναι!
 


C

chrispo

Guest
...συγγνώμη τόση ώρα, μιλάτε για αυτές τις άσπρες νεροτσουλήθρες .?:o

Σε πηγάδι μέσα αν ρίχναμε ραδιοφωνάκι, καλύτερα θα ακούγαμε..
Ας σοβαρευτούμε λίγο..αυτά δεν ήταν ηχεία , αλλά ένα τεράστιο ακουστικό που έπαιζε παντού ( μα παντού..) λάθος.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
Εδώ αυτά έπαιζαν απίστευτα και τα έχουν 1800€ το ζευγάρι.
Δεν έχουν καμία σχέση βέβαια με τα Adam των 4600€, αλλά.....

Τα πούλαγε για active ενώ ο κατασκευαστής γράφει powered, και με έχει μπερδέψει λίγο.

Έχουμε χορτάσει πια από χωνιά και ξυλόκουτες. Κάτι άλλο; Με 2000€ - 2500€ μπορείς να έχεις εξαιρετικό και έτοιμο πλέον σύστημα μόνο με 2 ηχεία.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
...συγγνώμη τόση ώρα, μιλάτε για αυτές τις άσπρες νεροτσουλήθρες .?:o

Σε πηγάδι μέσα αν ρίχναμε ραδιοφωνάκι, καλύτερα θα ακούγαμε..
Ας σοβαρευτούμε λίγο..αυτά δεν ήταν ηχεία , αλλά ένα τεράστιο ακουστικό που έπαιζε παντού ( μα παντού..) λάθος.
+1

Αλλά δεν ήθελα να το γράψω γιατί αρκετοί επισκέπτες εκστασιάστηκαν. Ανάμεσα σε αυτούς και ο φίλος μου ο Γκόνης. Αλλά αυτού του έχει κάνει πλύση εγκεφάλου ο άλλος ο φίλος μου, ο ψηλός, που του λέει ότι τα Κιι είναι για την μπάρμπυ.

ΟΚ. η υψηλή ευαισθησία έχει το γούστο της, μαζί σας. Αλλά ρε παιδιά, υπάρχουν σωστά κατασκευασμένες καραμούζες και πολύ φθηνότερες. Πάρτε JBL. Γιατί τόση εκκεντρικότητα; Γιατί τόσο έντονη η ανάγκη να ξεχωρίσουμε από την πλέμπα;
 
Last edited:


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Εδώ αυτά έπαιζαν απίστευτα και τα έχουν 1800€ το ζευγάρι.
Δεν έχουν καμία σχέση βέβαια με τα Adam των 4600€, αλλά.....

Τα πούλαγε για active ενώ ο κατασκευαστής γράφει powered, και με έχει μπερδέψει λίγο.

Έχουμε χορτάσει πια από χωνιά και ξυλόκουτες. Κάτι άλλο; Με 2000€ - 2500€ μπορείς να έχεις εξαιρετικό και έτοιμο πλέον σύστημα μόνο με 2 ηχεία.
Active είναι με αναλογικό ενεργό κρος. Κατάφερα να μην τα ακούσω ενώ ενδιαφέρομαι να τα αγοράσω. Μπράβο μου. Δεν είδα ούτε τα KEF LSX που είναι ο άλλος υποψήφιος. Μπράβο μου δις.

"Μου το χα πει μα δεν με άκουσα" που γράφει και ο αστροναύτης αποπάνω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.553
Εδώ αυτά έπαιζαν απίστευτα και τα έχουν 1800€ το ζευγάρι.
Δεν έχουν καμία σχέση βέβαια με τα Adam των 4600€, αλλά.....

Τα πούλαγε για active ενώ ο κατασκευαστής γράφει powered, και με έχει μπερδέψει λίγο.
Ενεργά είναι.
Εξαιρετικά ηχειάκια βγάζει η φίρμα τούτη..
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
+1

Αλλά δεν ήθελα να το γράψω γιατί αρκετοί επισκέπτες εκστασιάστηκαν. Ανάμεσα σε αυτούς και ο φίλος μου ο Γκόνης. Αλλά αυτού του έχει κάνει πλύση εγκεφάλου ο άλλος ο φίλος μου, ο ψηλός, που του λέει ότι τα Κιι είναι για την μπάρμπυ.
Βάλτε οποιοδήποτε ηχείο,ενεργό,παθητικό,υβριδικό,τρανσέξουαλ σε λόμπι ξενοδοχείου με 50+ άτομα να συζητάνε-γελάνε και κατηγορήστε το επειδή είναι ακριβό και κάπως8-)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
τα Κιι είναι για την μπάρμπυ
Παραλήρημα. :gotcha:

Οποιος με 10000€ που κάνουν τα κιι, φτιάξει σύστημα (dac-Pro, τελικός, ηχείο, room eq) που να παίζει καλύτερα και πληρέστερα σε οικογενειακό σαλόνι , να μας βάλει λινκ να δούμε τα κομμάτια, να μετρήσουμε επι τόπου και να ακούσουμε.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.553
Βάλτε οποιοδήποτε ηχείο,ενεργό,παθητικό,υβριδικό,τρανσέξουαλ σε λόμπι ξενοδοχείου με 50+ άτομα να συζητάνε-γελάνε και κατηγορήστε το επειδή είναι ακριβό και κάπως8-)
Μπεολαμπ.
Στα ίδια λεφτά.
Άντε γεια.
[DOUBLEPOST=1543241833][/DOUBLEPOST]
Παραλήρημα. :gotcha:
Ώρες ώρες θαυμάζω την βαθύτατη ευγένειά σου. 8-)

Ου μπλέξεις με τους χαλιεντάδες.:lol:
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Παιδια σορρυ αλλά δεν προλαβα να παω πουθενα χτες. Είχα να παραδωσω μια μεταφραση που υποτιθεται θα ηταν ετοιμη σημερα το πρωι αλλά...την ειχα ξεχασει και ηταν και προπληρωμενη. Βεβαια σημερα που...γιορτάζω(!!) θα μπορουσα να βρω δικαιολογια να καθησω στ' αυγα μου αλλά εμεις οι αθεοι δεν ειμεθα υποκριταί να γιορτάζουμε όποτε μας...βολεύει, επομενως θα με παρει η νυχτα και σημερα.

Οπότε Ζιζίκο, σου επιτρέπω να ξεχυθείς με τις υπόλοιπες φωτό στο χερι.:D
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Βάλτε οποιοδήποτε ηχείο,ενεργό,παθητικό,υβριδικό,τρανσέξουαλ σε λόμπι ξενοδοχείου με 50+ άτομα να συζητάνε-γελάνε και κατηγορήστε το επειδή είναι ακριβό και κάπως8-)
Μπεολαμπ.
Στα ίδια λεφτά.
Άντε γεια.
Σε σημαντικά λιγότερα το 90άρι (περίπου 75.000 - 80.000 αναλόγως επιλογών) και πολύ λιγότερα το 50άρι (περίπου 28.000).
Και όντως, "'Αντε γεια".
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.684
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top