ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΝΙΣΧΥΤΗ

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
και τι να τον κάνει με το phono των 25 ευρώ; Άλλωστε με τα 250 ευρώ που διαθέτει δεν μπορεί να πάρει πολύ καλύτερο ενισχυτή από αυτόν που ήδη έχει.
Αλλά phono stage σίγουρα παίρνει πολύ πολύ καλύτερο και θα ακούσει σίγουρα διαφορά προς το καλύτερο.
phono των 25 ευρώ
Μα αυτός που θα πάρει θα έχει phono....
 

Μηνύματα
33
Reaction score
15
Αυτό ήθελα να πω και εγώ ο ενισχυτης που έλεγα να πάρω να έχει ενσωματωμένο phono..γι'αυτό ήθελα τις γνώμες σας ..
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Πουλα τον yamaha και αγορασε εναν NAD C316EE v2 ή εναν Cambridge audioa AXA35,εχουν και οι δυο καλο phono stage και ειναι ουσιαστικα καλυτεροι ηχητικα απο τον yamaha .Αλλη λυση ενα προενισχυτης κεφαλης μεχρι 150 ευρω.
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Και οι τρεις ενισχυτες που αναφερεις ειναι στην ιδια κατηγορια χρηματων περιπου με την διαφορα οτι οι νεοι εχουν δικο τους phono stage.. Ειναι προτιμοτερο να αγορασεις ενα εξωτερικο phono stage καλυτερης ποιοτητας απο αυτο που ηδη εχεις ,το οποιο θα ειναι σιγουρα καλυτερο απο το αυτο που εχουν οι ενισχυτες που κοιταζεις.
 

Μηνύματα
262
Reaction score
135
οι προλαλήσαντες έχουν δίκιο εγώ προσωπικά θα έπαιρνα το φθηνότερο προενισχυτή κεφαλής της project και μια ortofon 2m red οπότε με 170 ευρώ θα έχεις σίγουρα μια σημαντική αναβάθμιση.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
15
Κάτι τέτοιο δηλαδη;;
Την κεφαλη την συγκεκριμένη την έχω στο προγραμμα έτσι κιαλλιως να την πάρω..
Από προενισχυτη άμα θέλετε πείτε καμιά γνώμη Γιατί δεν έχω ιδέα Ποιος ειναι καλος
 

Μηνύματα
262
Reaction score
135
το φθηνότερο της project είναι μόνο για mm κεφαλές όμως και τα phono της nad or cambridge που προτάθηκαν είναι πολύ καλά αν όχι καλύτερα μα και πιο ακριβά εγώ σου πρότεινα το project ως καλύτερο φτηνότερο https://www.odes.gr/el/hi-fi/pickup...ct-phono-box-e-black-phono-stage-mm-only.html
αν θέλεις δηλαδή να δώσεις κάτι παραπάνω αυτό είναι μια πολύ καλή επιλογή https://www.odes.gr/el/hi-fi/pickup...-stage/cambridge-audio-solo-pre-phono-mm.html
 
Last edited:

Μηνύματα
33
Reaction score
15
Καλημέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.τελικά κατέληξα να πάρω την κεφαλή της ortofon 2m red το δίλημμα μου είναι τι να επιλέξω σε προενισχυτή .εχω δει τον cambridge audio cp1 και τον cambridge audio solo εκτος απο την τιμή δεν μπορω να καταλάβω ουσιαστικές διαφορές..έχετε να μου προτείνεται κατι ?
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.. ortofon concorde archiv χωρις να μοιωνω την red .... για αυτα που ακους...και σκεψου σοβαρα να πας σε μικαπαδυο... γι αυτα που ακους (αυτο το ειπα παλι ε?)...
... μολις ανεβηκε ενα μι καπα ενα στις αγγελιες.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
15
Πρωτα έλεγα να αναβαθμίσω τον ενισχυτή,και όπως μου προείπαν είναι καλύτερο να παω σε αλλαγή προενισχυτή και κεφαλής παρά να αλλάξω τον ενισχυτή(μιλόντας πάντα μεσα στα όρια του budget ).Concorde είχα δανιστει και δεν μου δούλευε καλα όταν έκανε το autoreturn μου έξινε τον δίσκο γιατι ήταν πολύ βαριά
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Ο προενισχυτής NAD που μου έστειλες έχει μεγάλη διαφορά με αυτον που έχω τώρα?. ...
Πιστεύω θα είναι η μέρα με τη νύχτα.
Ειδικά αφού λες ότι θα πάρεις και την Ortofon.
Δεν σημαίνει ότι οι Cambridge ή οι Project υστερούν στα αντίστοιχα χρήματα.

Και ένα Review από το πρώτο μοντέλο, πριν 10 χρόνια
 
Last edited:

Μηνύματα
262
Reaction score
135
μια επιλογή ακόμα με αυτό το budget είναι η ortofon 2m blue η οποία είναι πολύ καλύτερη από την κόκκινη (τις έχω και τις δύο) μαζί με το φτηνό phono mm project συνολικά 270 ίσως και λιγότερο διότι αυτά τα φτηνά phono δεν έχουν πολύ μεγάλη διαφορά μεταξύ τους ενώ η μπλε βελόνα είναι μια πραγματική hi fi βελόνα και το project θα την παίξει σίγουρα..
εγώ πάντως αυτό θα έκανα
 
Last edited:

Μηνύματα
33
Reaction score
15
μια επιλογή ακόμα με αυτό το budget είναι η ortofon 2m blue η οποία είναι πολύ καλύτερη από την κόκκινη (τις έχω και τις δύο) μαζί με το φτηνό phono mm project συνολικά 270 ίσως και λιγότερο διότι αυτά τα φτηνά phono δεν έχουν πολύ μεγάλη διαφορά μεταξύ τους ενώ η μπλε βελόνα είναι μια πραγματική hi fi βελόνα και το project θα την παίξει σίγουρα..
εγώ πάντως αυτό θα έκανα
Τελικά κατέληξα στον schiit mani για προενισχυτη.τον βρήκα ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 150 .έχετε κάποια γνώμη για τον συγκεριμενο;;..τώρα από κεφαλη Γιατί μου προτίνεις την μπλε;;
 

Μηνύματα
262
Reaction score
135
το phono στο οποίο καταλήξατε είναι πολύ καλό και σαφώς πολύ καλύτερο από όσα προαναφέρθησαν όπως επίσης η μπλε πολύ καλύτερη από την κόκκινη
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Concorde είχα δανιστει και δεν μου δούλευε καλα όταν έκανε το autoreturn μου έξινε τον δίσκο γιατι ήταν πολύ βαριά
Ειχες ρυθμισει σωστα το βαρος της κεφαλης; Μηπως εχει καποιο προβλημα το συστημα ανυψωσης του βραχιωνα;
 


Μηνύματα
33
Reaction score
15
Ειχες ρυθμισει σωστα το βαρος της κεφαλης; Μηπως εχει καποιο προβλημα το συστημα ανυψωσης του βραχιωνα;
Ναι το είχα ρυθμίσει σωστά πιστεύω...και αν είχε πρόβλημα η ανύψωση του βραχίονα δεν θα μου το έκανε συνέχεια.;
η κόκκινη είναι αξιόπιστη ουδέτερη αλλά αδιάφορη ενώ η μπλε μπαίνει σωστά μες το παιχνίδι
Δεν αντιλέγω...κάποια άλλη επιλογή υπάρχει;πιο οικονομική εννοώ...είδα και την grado black και την nagaoka 110 ...καμιά γνώμη εμπειρια;
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Εχω την κοκκινη και ειναι οκ,επισης μπαινει και η μπλε βελονα επανω και παντου γραφονται πολυ καλα σχολια.Μπορει καποια στιγμη να το κανω,αλλα προεχει το mani και για εμενα,οποτε ναι και για τα δυο. Δες και audio technica για ποιο φθηνα.Εχουν καλο και ποιο λαμπρο ηxο απο την 2m red.
 

Μηνύματα
33
Reaction score
15
Εχω την κοκκινη και ειναι οκ,επισης μπαινει και η μπλε βελονα επανω και παντου γραφονται πολυ καλα σχολια.Μπορει καποια στιγμη να το κανω,αλλα προεχει το mani και για εμενα,οποτε ναι και για τα δυο.
Εννοεις Ναι στην red με τον προενισχυτη τον mani??και εγώ στην red με βλέπω να καταληγω
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Εννοεις Ναι στην red με τον προενισχυτη τον mani??και εγώ στην red με βλέπω να καταληγω
Ναι και στα δυο αλλα αν θελεις κατι φθηνοτερο δες και αυτο που συμπληρωσα στο προηγουμενο ποστ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top