ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΛΕΦΑΚΟΥ

jm62

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
588
Reaction score
107
Καλημέρα σε όλους σας,

Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα ανάμεσα στους:

Nikon 55-200 mm και Tamron SP 70-300 VC

Ποιός νομίζετε ότι είναι καλύτερος τηλεφακός από τους δύο?

(και επειδή νομίζω ότι αυτό που χρειάζομαι γι' αυτή τη δουλειά είναι καθαρός τηλεφακός).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Εννοειται ο Tamron. Είχα τον Nikon 55-200....δεν με ενθουσίασε ποτέ...μέτριος πολύ...τον άλλαξα με τον Tamron 70-300 και η διαφορά τους στην ποιότητα εικόνας είναι πολύ μεγαλύτερη από ό,τι υπαγορεύει η διαφορά τιμής. Επίσης ο Tamron είναι τηλεφακός...καλός και για φωτογράφηση πουλιών κ.λ.π ενώ ο Nikon σε περιορίζει κάπως. Σαφέστατα σου προτείνω τον Tamron (με τον σταθεροποιητή)
 

jm62

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
588
Reaction score
107
Σας ευχαριστώ όλους για τις πλύτιμες συμβουλές σας.
Σήμερα παρέλαβα τον Tamron 70-300mm με vc και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες.
Με την πρώτη εξόρμηση θα ενημερώσω σχετικά με λεπτομέρεια τις εντυπώσεις μου.
Θάθελα να σας ενημερώσω σχετικά με τα γνωστά καταστήματα φωτογραφικών του κέντρου τα οποία με διάφορες προφάσεις (capital control, έλλειψη εταιρίας μέχρι και τσουνάμι) δεν παρέδιναν τον φακό και προσπαθούσαν να μου πουλήσουν κάτι παρεμφερές που είχαν σε stock.
Ευτυχώς τον βρήκα στο VNP το οποίο με 15ήμερη προθεσμία παράδοσης μου το παρέδωσε μέσα σε μία εβδομάδα.
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Σας ευχαριστώ όλους για τις πλύτιμες συμβουλές σας.
Σήμερα παρέλαβα τον Tamron 70-300mm με vc και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες.
Με την πρώτη εξόρμηση θα ενημερώσω σχετικά με λεπτομέρεια τις εντυπώσεις μου.
Θάθελα να σας ενημερώσω σχετικά με τα γνωστά καταστήματα φωτογραφικών του κέντρου τα οποία με διάφορες προφάσεις (capital control, έλλειψη εταιρίας μέχρι και τσουνάμι) δεν παρέδιναν τον φακό και προσπαθούσαν να μου πουλήσουν κάτι παρεμφερές που είχαν σε stock.
Ευτυχώς τον βρήκα στο VNP το οποίο με 15ήμερη προθεσμία παράδοσης μου το παρέδωσε μέσα σε μία εβδομάδα.
Άντε, καλορίζικος...σου εύχομαι όμορφες λήψεις...
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.275
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top