Αγαπημένα τραγούδια που έλιωσαν στο repeat

















Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
The Dream Syndicate - See That My Grave Is Kept Clean



Steve Wynn - Anthem


Αυτοί είναι οι 10 δίσκοι που αγάπησε ο Steve Wynn μέχρι να γράψει τους δικούς του…


Aν μου ζητήσετε να διαλέξω μόνο έναν δίσκο που μου άλλαξε τη ζωή, ok, πανεύκολο. Αυτός εδώ...
The Dream Syndicate, The Days of Wine and Roses (1982)

Ήμουν 22, δούλευα σε ένα δισκάδικο, σπούδαζα λογοτεχνία στο UCLA κι έκανα τον DJ σε clubs στο Χόλιγουντ. Όταν κυκλοφόρησε, είχε αμέσως επιτυχία, βρέθηκα να περιοδεύω στις ΗΠΑ και μπήκα σε έναν ατέλειωτο δρόμο που με οδήγησε…εδώ. Και βέβαια ξανά στην Αθήνα το βράδυ του Σαββάτου. Τα λέμε εκεί!

The Dream Syndicate
Fuzz Live Music Club (Πειραιώς 209 & Πατριάρχου Ιωακείμ, Ταύρος, ΤΚ 177 78)
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
20.00 Πόρτες, ταμείο
21.00 Dustbowl
22.00 Τhe Dream Syndicate

 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Σποκ, δεν εχει τσιπουρακι το Σαββατο, AKARL θα ερθεις ?
dustbowl - great fundango- ναι το εχω λειωσει το κμματι και εχει ενα ανεπαναλυπτα ομορφο ρεφραιν..
βεβαια , το προηγουμενο αλμπουμ των support στους dream syndicate.. το going down, ειναι το πιο παιγμενο αλμπουμ της 10ετιας...(προσωπικα)
 

A

AKARL

Guest
Σποκ, δεν εχει τσιπουρακι το Σαββατο, AKARL θα ερθεις ?
dustbowl - great fundango- ναι το εχω λειωσει το κμματι και εχει ενα ανεπαναλυπτα ομορφο ρεφραιν..
βεβαια , το προηγουμενο αλμπουμ των support στους dream syndicate.. το going down, ειναι το πιο παιγμενο αλμπουμ της 10ετιας...(προσωπικα)
Λατρεύω το Συνδικάτο, το Μπωλ, τον Γουήν και όλη τη σχετική "σκηνή" αλλά για το ερχόμενο τριήμερο έχουμε κανονίσει άδεργουάιζ εδώ και πολύ καιρό. :frown:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
αφου (θα) εισαι αρρωστος...το σου κου....πονοκεφαλος..κτλ..χαχαχαχα...
εναδερ ταιμ!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.174
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top