Αγορά Ενισχυτή


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.282
Reaction score
853
Η διαφορά των 5 watt ανά κανάλι είναι μικρή, στα χρήματα είναι λίγο μεγαλύτερη. ότι σου κάνει εσένα περισσότερο.
 

Μηνύματα
34
Reaction score
5
TRF Ενισχυτής Αυτοκινήτου M 600.4AB 4 Καναλιών (Κλάση A/B)
Η διαφορά των 5 watt ανά κανάλι είναι μικρή, στα χρήματα είναι λίγο μεγαλύτερη. ότι σου κάνει εσένα περισσότερο.
τείνω προς τον TRF Ενισχυτής Αυτοκινήτου M 600.4AB 4 Καναλιών (Κλάση A/B), θέλω να βάλω το συγκεκριμένο subwoofer Sony XS-NW1202E με Ονομαστική Ισχύ: 300W όπως γράφει στην σελίδα του κατασκευαστή.
Ηχεία Σκέφτομαι μάλλον τα Hertz CK 165 ή κάτι αντίστοιχο από Hertz(CK 165L ή DSK 165.3)
Το Ερώτημα είναι αν ταιριάζουν ώστε τόσο ο Ενισχυτής όσο και τα Ηχεία με το Subwoofer(γεφυρωμένο) να παίζουν απροβλημάτιστα χωρίς να κινδυνεύει κάτι από όλο το σύστημα τα σηκώνει;
Το έχω θέσει και σε άλλο φόρουμ αλλά θέλω και την άποψη σου/σας.
Ευχαριστώ!
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.282
Reaction score
853
Είναι οκ απλά να σιγουρέψεις το βάθος του μεγαφώνου να μην χτυπάει στο τζάμι και να ρυθμίσεις σωστά τον ενισχυτή στα φίλτρα του.
 

Μηνύματα
34
Reaction score
5
Είναι οκ απλά να σιγουρέψεις το βάθος του μεγαφώνου να μην χτυπάει στο τζάμι και να ρυθμίσεις σωστά τον ενισχυτή στα φίλτρα του.
Αν βάλω να παίξουν κατά λάθος βάλω τα διαιρούμενα (χωρίς γέφυρα) στην θέση του subwoofer με τον διακόπτη στο LPF τα Tweeter και Midbass πάνε για ανακύκλωση;
 


Μηνύματα
34
Reaction score
5
Χάχαχα, ναι, ξεκινά τότε με το sub για να είσαι σίγουρος και μετά ξεκινάς σύνδεση των μικρών!
Το ανάποδο επιφέρει ζημιά στο Subwoofer, Δηλαδή αν το sub συνδεθεί στην θέση των ηχείων με το HPF on;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.312
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top