[Αγορά] Ποιο Media Player;


Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
To A500 αριστο για 1080p (οπως και το Dune 4K Solo) αλλα σε 4Κ θα πρεπει να ξεχάσει το HDR.
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.141
Reaction score
153
αν κ δεν ειναι κ τοσο αισθητη η απουσια hdr εξακολουθει να ειναι ενα μηχανημα αναφορας
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Θέλω κάτι να μείνει. ίσως το χ20 που έχει και ξεχωριστεί έξοδο hdmi διαφορετικά κλείνω προς το z9s. Δε με ενδιαφέρει να παίρνει δίσκο. όλα δικτυακά θα τα τραβάει.

το βασικό είναι να παίζει 4κ hdr σωστά.....
 

Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
Θέλω κάτι να μείνει. ίσως το χ20 που έχει και ξεχωριστεί έξοδο hdmi διαφορετικά κλείνω προς το z9s. Δε με ενδιαφέρει να παίρνει δίσκο. όλα δικτυακά θα τα τραβάει.

το βασικό είναι να παίζει 4κ hdr σωστά.....
Zidoo τοτε.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Τελικά κατέληξα σε zidoo z9s. και όχι σε μεγαλύτερο γιατί δεν έχω δουλέψει σε καθημερινή βάση media player και δε ξέρω αν θα το συνηθίσω.

Μόλις έγινε παραγγελία. Αναμονή 20 μέρες

Ευχαριστώ για τις συμβουλές :drinks:
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Τελικά κατέληξα σε zidoo z9s. και όχι σε μεγαλύτερο γιατί δεν έχω δουλέψει σε καθημερινή βάση media player και δε ξέρω αν θα το συνηθίσω.

Μόλις έγινε παραγγελία. Αναμονή 20 μέρες

Ευχαριστώ για τις συμβουλές :drinks:
Απο που??
 





Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Ναι για κάποιον που δεν έχει ξαναφέρει είναι προτιμότερο από Αγγλία.

Λίγο πιο ακριβά βέβαια
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Παιδιά διαβάζω διάφορα εδώ και 2 ώρες και πολλά από αυτά που γράφονται μου φαίνονται κινέζικα καθότι είμαι και πιο κάτω από newbie.
Τολμώ λοιπόν να ρωτήσω το εξής :

Η τηλεόρασή μου είναι μiα Samsung Q6 55 που αγόρασα το Φεβρουάριο. Ο player που έχει είναι επιεικώς άθλιος και τα μισά μου αρχεία από DL δεν τα παίζει. Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω ένα media player που είτε να παίρνει σκληρό εξωτ. είτε μέσω Ethernet να μπορεί να παίζει όλα τα αρχεία. Δεν έχω πολλές απαιτήσεις μόνο μία.:
Να τα παίζει ΌΛΑ.
Υπάρχει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Κώστας
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Υπάρχει κάτι τέτοιο;
Πόσα θέλεις να ξοδέψεις και τι αρχεία θέλεις να παίζει; Το όλα για άλλον σημαίνει όλα τα αρχεία μέχρι 4GB και για άλλον να παίζει BD-UHD structure.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Πόσα θέλεις να ξοδέψεις και τι αρχεία θέλεις να παίζει; Το όλα για άλλον σημαίνει όλα τα αρχεία μέχρι 4GB και για άλλον να παίζει BD-UHD structure.

Το κόστος αν δεν είναι εξωφρενικό το τρώμε κάπως. Όσο για το τι αρχεία αν υπήρχε π. χ. ένα hardware VLC πιστεύω πως καλύπτομαι. Το μεγαλύτερο αρχείο που έχω είναι γύρω στα 70 gb.
 

Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
Beelink GT-King Pro Hi-Fi DTS + Dolby

Σε flash sale καπου στα 127€.
Μαλλον αρκετα καλα αφου ειναι η ειδική εκδοση του GT-King με dts/dolby αδειες και 2x ESS 9108!!!
Για οποιον δεν θελει να δωσει σχεδον τα διπλα για shield, δειχνει top επιλογή για all around tv box (ταινιες + gaming) χωρις ομως HD Netflix.
Ειναι οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει μετα το shield.
 

Μηνύματα
2.674
Reaction score
1.393
Απο προσωπική εμπειρία θα σου έλεγα να πας απευθείας σε ενα nvidia shield TV. Μπορεί αρχικά να σου φανεί ακριβό ΩΣΤΟΣΟ περνώντας/δοκιμάζοντας/απορρίπτωντας διάφορα άλλα players που υπόσχονται οτι τα κάνουν όλα θα διαπιστώσεις οτι το shield είναι τελικά η φτηνότερη λύση γιατι θα σε γλυτώσει απο πολλές ώρες δοκιμών/πατσαρισμάτων/ερωτήσεων/απαντήσεων/support/επιστροφών κλπ...Η φτήνια τρώει τον παρά...
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
καλημέρα και από εμένα. διαβάζω τα κατατοπιστικά posts και θέλω να καταλήξω σε μία απόφαση. ενδιαφέρομαι για player και είμαι μεταξύ zidoo z10 και zappiti one se 4k hdr.
η χρήση θα είναι για ταινίες 4κ dts - dolby atmos με σύνδεση hdmi σε ηχομπάρα (που υποστηρίζει τα formats ηχου που αναφέρω). θα παίζει κυρίως από σκληρό usb και ενίοτε μέσω δικτύου από wd my cloud.
μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας? ευχαριστώ!!
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Beelink GT-King Pro Hi-Fi DTS + Dolby

Σε flash sale καπου στα 127€.
Μαλλον αρκετα καλα αφου ειναι η ειδική εκδοση του GT-King με dts/dolby αδειες και 2x ESS 9108!!!
Για οποιον δεν θελει να δωσει σχεδον τα διπλα για shield, δειχνει top επιλογή για all around tv box (ταινιες + gaming) χωρις ομως HD Netflix.
Ειναι οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει μετα το shield.

Που λέει πως έχει 2x ESS 9108 γιατί δεν το βλέπω;;



*Το είδα
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.682
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top