Αγορά δίσκων LP (μεταχειρισμένων)

Μηνύματα
60
Reaction score
0
Υπάρχει περίπτωση τα καταστήματα που πουλάνε προφανώς μεταχειρισμένους δίσκους βινυλίου να έχουν κάποιο φιλτρο ανάμεσα στο πικαπ και τον ενισχυτή?. Στο καταστημά που τον ακους είναι καθαρός ο ήχος και όταν τον βάζεις σπίτι όλο τριγμουε και (ξσξσξσξ) είναι. Εν το μεταξύ η κεφαλή που παίζαν ηταν μια Stanton 500. Απο που μπορεί κάποιος να αγοράσει δίσκους που να είναι της προκοπής, γιατί αμα θες ελληνικούς δίσκους να βρείς μαλλον δεν υπάρχουν σε επανεκδοσή.
 

Μηνύματα
58
Reaction score
1
φιλε μου καποιους ελληνικους δισκους αγορασα πριν απο 2 μηνες περιπου επανεκδοσεις
στο media market στη γωνια θηβων και καβαλας περιστερι πολυ καλοι περ. 16 ευρω
 

Μηνύματα
1.403
Reaction score
1.099
Απάντηση: Αγορά δίσκων LP (μεταχειρισμένων)

... Εν το μεταξύ η κεφαλή που παίζαν ηταν μια Stanton 500.
Το πικαπ ηταν Technics MK II, ενισχυτης ΝΑD και το καταστημα στο Μοναστηρακι;
Δεν πιστευω παντως οτι καποιο καταστημα εχει σκεφτει κατι τετοιο. Ενας δισκος θα παιξει διαφορετικα γιατι παιζει ρολο η ρυθμιση του βραχιονα και της κεφαλης. Εχω δει κεφαλες κακορυθμισμενες που στην κυριολεξια σκαβουν αντι να διαβαζουν τον δισκο.
 

Μηνύματα
60
Reaction score
0
Απάντηση: Αγορά δίσκων LP (μεταχειρισμένων)

Φίλε Κώστα ισως έχεις δίκιο αλλά επειδή αγόρασα και κάποιους δίσκους από καποιο καταστημά στην Κυψέλη και για καλή μου τύχη ένας του Στρατου Διονυσίου που ήθελα είναι τέλειος για αυτό ρωτάω.
 

Μηνύματα
60
Reaction score
0
Απάντηση: Αγορά δίσκων LP (μεταχειρισμένων)

Φίλε Κώστα τελικά είχες δίκιο εφτιαξα λίγο την κεφαλή καλύτερα και εστρωσέ σημαντικά το παίξιμο των δίσκων που είχαν προβλημά.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top