Αγορά ηχείων για Kenwood KD-1600 , Kenwood aplifier KA-300

Μηνύματα
1
Reaction score
3
Καλησπέρα στην ομάδα από Θεσσαλονίκη!

Πήρα από τη μαμά μου το πικάπ και τον ενιχυτή μαζί με πολλούς δίσκους (από το ένδοξο '80 & '90) και θα ήθελα να αγοράσω ηχεία.
Δεν έχω, όμως, καμία ιδέα από ηχεία και συστήματα και θα ήθελα κάτι οικονομικό. Τί θα μου προτείνατε;
 

ika

News
Μηνύματα
13.743
Reaction score
12.818
 




Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Καλησπέρα στην ομάδα από Θεσσαλονίκη!

Πήρα από τη μαμά μου το πικάπ και τον ενιχυτή μαζί με πολλούς δίσκους (από το ένδοξο '80 & '90) και θα ήθελα να αγοράσω ηχεία.
Δεν έχω, όμως, καμία ιδέα από ηχεία και συστήματα και θα ήθελα κάτι οικονομικό. Τί θα μου προτείνατε;
Σε τι χώρο θα είναι το σύστημα? Εννοώ επιφάνεια και αν έχεις την δυνατότητα να το στήσεις σωστά (ηχεία σε σωστό ύψος,απέναντι από τη θέση ακρόασης κλπ). Θέλεις ηχεία βάσης-ραφιού ή δαπέδου? Ο ενισχυτής σου πάντως θέλει εύκολο σε οδήγηση ηχείο. Πάντως για τόσο παλιές συσκευές καλό θα ήταν να γίνει ένας έλεγχος-καθάρισμα κλπ και φυσικά να μπει μια νέα κεγαλή στο πικάπ (αν έχει ακόμα αυτή που φόραγε από την αρχή).
 


Μηνύματα
80
Reaction score
115
Καλησπέρα στην ομάδα από Θεσσαλονίκη!

Πήρα από τη μαμά μου το πικάπ και τον ενιχυτή μαζί με πολλούς δίσκους (από το ένδοξο '80 & '90) και θα ήθελα να αγοράσω ηχεία.
Δεν έχω, όμως, καμία ιδέα από ηχεία και συστήματα και θα ήθελα κάτι οικονομικό. Τί θα μου προτείνατε;
Καλημερα. Ελεγξες σε τι κατασταση ειναι ο ενισχυτης και το πικαπ? Αν οχι και δεν συστηρουνταν σε λειτουργια για μεγαλο διαστημα πιθανα να χρειαστεις ιμαντα και καινουργια βελόνα για το πικαπ και φυσικα καποιον τεχνικο να ελεγξει τον ενισχυτη. Δεν υπαρχουν αθανατα μηχανηματα, αν και αυτες οι σειρες τις Kenwood ηταν αρκετα ανθεκτικες, εχω εναν ΚΑ 400 που δουλευει ...καλα ακομα. Ξεκινα συνδεοντας τα και χρησιμοποιωντας την εξοδο για ακουστικα για να δεις αν βγαινει ηχος.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top