Αγορά ηχείων Roister Emphasis 25+5+c5

Μηνύματα
109
Reaction score
1
Σκέπτομαι να αλλάξω τα ηχεία μου και ζητάω την πολύτιμη συμβουλή σας ώστε να σχηματίσω μια καλύτερη άποψη.

1) Έχω ένα ενισχυτή Yamaha RX-V657 (Δεν θέλω να τον αλλάξω)
2) Έχω ένα πολύ μεγάλο και δυνατό sub (Δεν θέλω να το αλλάξω)
3) Ο χώρος μου είναι 25 τ.μ. (τετράγωνος με καλή συμμετρία ηχείων)
4) Η χρίση του συστήματος καθαρά για ταινίες.
5) Το κόστος των ηχείων δεν θέλω με τίποτα να ξεπερνάει τα 400€,


Έχω δει και μου άρεσαν τα ηχεία της Roister (Emphasis 25+5+c5) τα άκουσα αλλά ο χώρος είχε πολλή φασαρία και με άλλον ενισχυτή...

Θα ήθελα την γνώμη σας γι αυτά τα ηχεία η αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε σύμφωνα με της ανάγκες μου.
 


Μηνύματα
415
Reaction score
5
μονο τα 25άρια έχουν κάπου 365Ε, πώς θα τα βολέψεις όλα κάτω από 400Ε;

αν έχεις τρόπο, τότε αμφιβάλλω αν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο σ' αυτά τα χρήματα
 

Μηνύματα
220
Reaction score
1
Εφ' όσον η χρήση του συστήματος είναι μόνο για ταινίες, μπορείς άνετα να αγοράσεις 2 ζευγάρια Roister Emphasis 5, ένα για εμπρός κι ένα για πίσω, καθώς επίσης κι ένα κεντρικό C5. Στο σύνολο πρέπει να 'ναι γύρω στα 350 ευρώ, αλλά δεν βρήκα και κάτι καλύτερο να προτείνω.

Αφού δεν ακούς μουσική, σκέφτηκα πως δεν χρειάζεσαι δαπέδου για εμπρός...

Υπάρχει και η λύση των Wharfedale Diamond 9.1 + Wharfedale Diamond 9.0 + Wharfedale Diamond 9.CC, στα 400 και κάτι, αλλά τα εν λόγω ηχεία μάλλον θέλουν watt λόγω χαμηλής ευαισθησίας.
 

Μηνύματα
109
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Αγορά ηχείων Roister Emphasis 25+5+c5

μονο τα 25άρια έχουν κάπου 365Ε, πώς θα τα βολέψεις όλα κάτω από 400Ε;
αν έχεις τρόπο, τότε αμφιβάλλω αν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο σ' αυτά τα χρήματα
Αυτό πίστευα και εγώ είναι καλή η περίπτωσή και εκτός απροόπτου θα προχωρήσω στην αγορά τους...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.691
Μηνύματα
2.870.031
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top