Αγορά νέας ..

Μηνύματα
414
Reaction score
118
Πρόκειται ν αγοράσω φωτογραφική μηχανή μέσα στο μήνα. Απέχω κάμποσα χρόνια όμως και όπως αντιλαμβάνομαι η αγορά έχει αλλάξει.

Υπάρχει κάποιος που θα μου προτείνατε ανεπιφύλακτα ? Κάποιος που να σας έχει κάνει εντύπωση με το ήθος του και τον επαγγελματισμό του ?

Αν το να εκφραστούμε για κάποιον επαγγελματία δεν επιτρέπεται στείλτε πμ.

Ευχαριστώ,

ΥΓ. Δε θέλω ν αγοράσω από το εξωτερικό αν και οι τιμές είναι λίγο καλύτερες.
 

loudobic

AVSite Member
Μηνύματα
939
Reaction score
295
Αγαπητε φιλε Νίκο, σαν γνησιος Nikonάκιας ειναι μαλλον περιττο να σου προτεινω να παρεις Nikon...:D

Εγω παντως να σου πω οτι εχω βρει εξαιρετικα κομματια σε αριστη κατασταση σε μεταχειρισμενα...φυσικα σε πολυ καλυτερη τιμη...

Τι σκεφτεσαι να παρεις??
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Επειδη φανταζομαι οτι τη θέλεις με αφορμη τα μωρα που ερχονται θα σου πω ως παθων μην πάρεις τιποτα λιγοτετο απο dslr. Ίσως και οι mirror less να ειναι μια λυση αλλα δεν ξερω αν ανταποκρινονται το ιδιο γρήγορα και σε συνθήκες χαμηλου φωτισμού οπως μια dslr. Αυτο ομως που θυμαμαι σπο τη δικη μου αναζήτηση ηταν πωε ηταν πιο ακριβες απο τις dslr για αναλογα περιπου χαρακτηριστικα.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Μετα χαρας να βοηθησουμε, αλλα πες μας και κατιτις παραπανω..!

Ποσα χρηματα διαθετεις?

Καινουρια η σκεφτεσαι και μεταχειρισμενη?

Μεγεθος - Διαστασεις?

Θελεις μικρουλα κομπακτ τσεπης?
Μεγαλυτερη dslr Που αλλαζει φακους?
Μετριου μεγεθους mirrorless - 4/3 ?

Βρε μηπως τα θελεις ολα μαζι???
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Πρόκειται ν αγοράσω φωτογραφική μηχανή μέσα στο μήνα. Απέχω κάμποσα χρόνια όμως και όπως αντιλαμβάνομαι η αγορά έχει αλλάξει.

Υπάρχει κάποιος που θα μου προτείνατε ανεπιφύλακτα ? Κάποιος που να σας έχει κάνει εντύπωση με το ήθος του και τον επαγγελματισμό του ?

Αν το να εκφραστούμε για κάποιον επαγγελματία δεν επιτρέπεται στείλτε πμ.
Μηχανή θα αγοράσεις η φωτογράφο ;:D
1)Μην ακούσεις τον Εαρ
2)Μην πάρεις για παράδειγμα τον Μελίνα .Ξεκίνησε με κάρο και κατέληξε σε Lamborgini
3)Απάντησε τις ερωτήσεις του Κοτσίδη .Με βεβαιότητα όμως .

καλό μυαλό :drinks:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Τη βρηκα σε τιμη μικρομεσαίου και ετσι το πηρα το εργαλειο...αλλο που στην πορεία με τα διάφορα που αγοραζω εξαιτιας της θα φτασει οσο δυο lambo !!!
 

Μηνύματα
414
Reaction score
118
Χα χα .. χρειάζομαι "όλα μαζί" ως συνήθως ..

Μάνο μου, η σκέψη μου είναι η εξής. Πρόκειται να δώσω κάποια χρήματα που σε αυτούς ειδικά τους καιρούς καλύτερα να τα δώσω σε κάποιον που έχει ήθος και είναι καλός επαγγελματίας σε βάθος χρόνου. Αυτή είναι η προτεραιότητά μου όταν αγοράζω κι όχι αν θ αγοράσω λίγο φτηνότερα. Ίσως η προσέγγιση μου να είναι εσφαλμένη αλλά κάπως έτσι σκέφτομαι ..

Χμ, θ αγοράσω μάλλον λάμπο γιατί αν και είναι υπερβολικό θα πάρω κάτι για να το κρατήσω. Δεν είμαι ειδικός αλλά ως συνήθως αν είσαι ειδικός μπορείς και με απλό φτηνό εξοπλισμό, οι αρχάριοι - ερασιτέχνες συνηθίζουμε να το παρακάνουμε.

Έχω σχεδόν καταλήξει (παρακαλώ να μη ξεκινήσει το δούλεμα) στην Nikon D5300 με 18-105 ή 18-140.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.391
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top