Αγορά νέου προβολέα;

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.113
Reaction score
124.682
Νομίζω πως αξίζει να πας (αν μπορείς) στα 5.000€ για πάνελ φουλ 4κ, ούτως ώστε να έχει έναν καλό ορίζοντα ζωής, και βεβαίως η εικόνα θα σε αποζημιώσει.

Σε αυτή την τιμή παίζει JVC & Sony, μα νομίζω πως η δεύτερη τα σταματάει.
 



loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Πότε διάολο θα τελειώσει αυτή η κατάσταση με τον covid να κάνουμε ένα δοκιμαστικό με madvr και lumagen, να δείτε αν βαστάει ακόμα η βιντεοπροβολή. ;)
Είδα τα πρώτα LOTR σε hdr και μάζευα τις μασέλες μου απ' το πάτωμα.
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Τάσο δεν έχεις δει σωστή υλοποίηση με epson 9300-9400.
Ο κύριος Πετρούλιας εννοει τον 9400 όμως .
Έχουμε πει ακριβό άθλημα , αλλά όταν υλοποίηθει σωστά καθηλώνει ...
Τα φοβάμαι τα κολο LCD, πάνω δεξιά κόκκινο κάτω πράσινο, μετά 200 ώρες βρομίζουν δεν ξέρω μπορεί να έχω μείνει πίσω. Τα sxrd-dila τα εμπιστεύομαι αλλα θέλουν χρηματα
Τα φοβάμαι τα κολο LCD, πάνω δεξιά κόκκινο κάτω πράσινο, μετά 200 ώρες βρομίζουν δεν ξέρω μπορεί να έχω μείνει πίσω. Τα sxrd-dila τα εμπιστεύομαι αλλα θέλουν χρηματα
Και στην εικόνα τα χρηματα σου φαίνονται
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.267
Τα φοβάμαι τα κολο LCD, πάνω δεξιά κόκκινο κάτω πράσινο, μετά 200 ώρες βρομίζουν
Καμία σειρά Epson 9x00 δεν είχε ποτέ τέτοια προβλήματα. Πρόκειται για σοβαρές υλοποιήσεις.
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Πάντως παραμένουν πλαστικούρες.
Τουλάχιστον παίζουν καλά.
Ο 9400 μου φάνηκε πολύ στιβαρό μηχανάκι Μιχάλη. Το ίδιο κι ο 9300.
Θυμάμαι βέβαια τους πρώτους της σειράς με χειροκίνητο και προβληματικό focus.
 

Μηνύματα
687
Reaction score
184
Λοιπον παιδια , βλεποντας οτι ξεκινησε συζητηση σχετικη με τις ποιοτητες των προβολεων,να σας καταθεσω τις προσωπικες μου εμπειριες,μιας και ασχολουμαι με το ''αθλημα'' απο το 1997 (23 χρονια),και εχουν περασει απο τα χερια μου τουλαχιστον 15 βιντεοπροβολεις ,ολοι αγορασμενοι καινουργιοι. Η διαδρομη ξεκινησε με CRT,και συνεχιστηκε με διαφορα μοντελα ,οπως Panasonic ,Optoma ,Sony ,JVC ,και τα τελευταια 10 χρονια, Epson ,με πανω απο 5-6 μοντελα(5500-9200-9300-6800-7100-9400 ). ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ Epson, μου παρουσιασε ποτε καμμια βλαβη ,παρ'οτι οι περισοτεροι μεταφερονται κατα διαστηματα και στο εξοχικο, οπου παιζουν τα καλοκαιρια,και μαλιστα υπαιθρια. Ουτε βλαβες ,ουτε σκονη. Απο πλαστικουρα ? Ναι ,ειναι λιγο . Δεν εχουν τη στιβαρη κατασκευη των JVC.....Εχουν ομως και τα μισα χρηματα !! Και απο εικονα,πετανε !! Εναν Sony αγορασα , και στις 2300 ωρες παρεδωσαν το πνευμα τα φιλτρα του και τα SXRD,και σχεδον πεταχτηκε. Τα χρηματα τα κλαιω ακομα. Σημειωστε οτι εγω γραφω συνολικα γυρω στις 1300-1800 ωρες βιντεοπροβολης το χρονο . Φιλικα παντα, και ελπιζω να φανηκα χρησιμος.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.394
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top