Αγορά πικάπ

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Λοιπόν Κύριοι θα ήθελα την γνώμη σας.
Πριν συνεχίσω την ολοκλήρωση του συστήματός μου πρέπει να κάνω το χατήρι της συζύγου .
Να πάρω πικάπ να ακούει τα περίπου 100 δισκάκια πού έχει.
Καινούργιο η μεταχειρισμένο , όμορφο, εύκολο στο σετάρισμα και φθηνό.
Από μια μικρή έρευνα που έκανα ,αυτό μου φάνηκε ενδιαφέρον
Ψάχνω βέβαια και για μεταχειρισμένο με όλα τα benefits που μπορεί να έχει μια τέτοια αγορά
Καμία γνώμη ,συμβουλή για να αποφύγω τίποτις κακοτοπιές ;
 


Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Πολύ καλή επιλογή.
Παίζει 45άρια, αλλά θέλει να αφαιρείς το πλατό και να τοποθετήσεις τον ιμάντα σε τροχαλία διαφορετικής διαμέτρου.
 


Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Εφόσον δεν έχω 45αρια φαίνεται ότι είναι καλή επιλογή . Μάλλον θα το προχωρήσω εφόσον δεν βρω κάποια καλύτερη επιλογή σε μεταχ.
 


Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Ένα μεταχειρισμένο mk2 σε καλή κατάσταση,κ είσαι καλυμενος
Οι τιμές που τα πουλάνε είναι εξωφρενικές.
Αν είναι να ανέβω σε badget πέρνω φθηνότερα ένα τέτοιο και καθαρίζω.
Η ουσία είναι ότι δεν διαθέτω παραπάνω χρήματα για ένα πεθαμένο μέσο αναπαραγωγής
 

C

chrispo

Guest
Πάρε το P1, να κάνεις τη δουλειά σου. Εξαιρετικό πικάπ, για τα χρήματα αυτά και μην ασχολείσαι άλλο.
 

dcure

Επαγγελματίας
Μηνύματα
761
Reaction score
349
Γιά αρχή και μόνο με 100 δίσκους γνώμη αυτό σε εξαιρετική τιμή και μου μοιάζει αξιοπρεπέστατό!
 


Μηνύματα
400
Reaction score
370
"...για ένα πεθαμένο μέσο αναπαραγωγής"
Χμμμ πεθαμένο έ; 'Ετσι έλεγα κι εγώ πριν κάτι χρόνια που πούλησα το πικάπ μαζί με τους περισσότερους δίσκους μου και σήμερα έχω δύο με μόνο 50 δίσκους στο ράφι. Τι στο καλό συμβαίνει λοιπόν; Να είναι άραγε αυτή η υποσυνείδητα συναισθηματική έλξη του ξεπερασμένου μεν, γοητευτικού δε μέσου, τουλάχιστον για όσους το ζήσανε στο πετσί τους; Να είναι ίσως οτι το τεχνολογικά σύγχρονο μουσικό fast food με τις ευκολίες του, μας στέρησε την συμμετοχή μας απο την διαδικασία της μουσικής αναπαραγωγής; Να "φταίει" οτι το άυλο δεν ταιριάζει με το DNA κάποιων ανθρώπων και τους ελκύει η μηχανική του ίδιου του αναπαραγωγικού μέσου; 'Η μήπως είναι κάποια απροσδιόριστη διαστροφική τάση; Ο, τι και να είναι αυτό, εμένα ως χομπίστα του ήχου αυτό το μέσο με κάνει να νιώθω περισσότερο μέτοχο στην μουσική αναπαραγωγική διαδικασία με τα τερτίπια και τις απαιτήσεις του (εξάλλου δεν λέγεσαι χομπίστας αν δεν ασχολείσαι συνεχώς με αυτό που σε ευχαριστεί ), και όχι έναν παθητικό καταναλωτή του τύπου "ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε".
 

gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Ο, τι και να είναι αυτό, εμένα ως χομπίστα του ήχου αυτό το μέσο με κάνει να νιώθω περισσότερο μέτοχο στην μουσική αναπαραγωγική διαδικασία με τα τερτίπια και τις απαιτήσεις του (εξάλλου δεν λέγεσαι χομπίστας αν δεν ασχολείσαι συνεχώς με αυτό που σε ευχαριστεί ), και όχι έναν παθητικό καταναλωτή του τύπου "ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε".
H Cherryl Crow πριν πολλάααα χρόνια είχε ένα χιτάκι με ρεφρέν "Ιf it makes you happy, it can't be that bad".

Ακόμη κι αν αισθάνεσαι την ανάγκη να προσβάλεις όσους προτιμούν το CD αποκαλώντας τους <<παθητικό καταναλωτή του τύπου "ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε">>
 

Μηνύματα
400
Reaction score
370
H Cherryl Crow πριν πολλάααα χρόνια είχε ένα χιτάκι με ρεφρέν "Ιf it makes you happy, it can't be that bad".

Ακόμη κι αν αισθάνεσαι την ανάγκη να προσβάλεις όσους προτιμούν το CD αποκαλώντας τους <<παθητικό καταναλωτή του τύπου "ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε">>
Μακριά απο μένα οι προσβολές. Εξάλλου ακούω παράλληλα με τα βινύλια και τα CD μου, που είναι πολύ περισσότερα, αλλά και μουσική απο το youtube.
 


Μηνύματα
12.829
Reaction score
10.048
Χμμμ πεθαμένο έ; 'Ετσι έλεγα κι εγώ πριν κάτι χρόνια που πούλησα το πικάπ μαζί με τους περισσότερους δίσκους μου και σήμερα έχω δύο με μόνο 50 δίσκους στο ράφι. Τι στο καλό συμβαίνει λοιπόν; Να είναι άραγε αυτή η υποσυνείδητα συναισθηματική έλξη του ξεπερασμένου μεν, γοητευτικού δε μέσου, τουλάχιστον για όσους το ζήσανε στο πετσί τους;
Πεταμένα λεφτά.
 

Μηνύματα
449
Reaction score
379
Δεν ξέρω αν θα σε ενδιέφερε το ProJect που έχω στις αγγελίες.
Ρίξε μια ματιά, καλύπτει όλα τα κριτήρια που αναφέρεις στο πρώτο ποστ.
Και θα αρέσει οπτικά και στη σύζυγο
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
H Cherryl Crow πριν πολλάααα χρόνια είχε ένα χιτάκι με ρεφρέν "Ιf it makes you happy, it can't be that bad".

Ακόμη κι αν αισθάνεσαι την ανάγκη να προσβάλεις όσους προτιμούν το CD αποκαλώντας τους <<παθητικό καταναλωτή του τύπου "ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε">>
Αυτό δεν γίνεται και από τις δύο πλευρές;
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top