Αγορά B-SUV

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
λοιπόν συμφορουμιστες.
η σύζυγος η επίσημη θέλει να πάρει ένα β-σαβ για χρήση στην πολη αλλα να ταξιδεύει όταν χρειαστεί Παρνασσό Καλάβρυτα με τέσσερα άτομα για σκι το χειμώνα και να πηγαίνει στα νησιά το καλοκαίρι.
μας αρέσει αυτή η κατηγορια.
Θέλουμε γύρω στα 17000ε και αν είναι δυνατό να παίζει κάνα χρηματοδοτικό με χαμηλά επιτόκια μπας και τα πληρώνει αυτή και δεν με πρήζει.
το yaris cross αργεί.
ανανεώθηκε το stonic και της αρέσει.(εμένα όχι) το υβριδικό έχει καπου εκεί.
εκεί τσίμα τσίμα και το βασικό t-cross.
και τα δυο έχουν καλα χρηματοδοτικά.
το 2008 και το puma ξεφεύγουν.
για πείτε?
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
(α και να χωράει τα πατίνια (παιδικά scooter) στο πορτ μπαγκαζ)
 

TGD

Μηνύματα
6.980
Reaction score
7.065
Χιόνι σημαίνει και τετρακίνητο; Γιατί αν είναι έτσι, ο κατάλογος με τα διαθέσιμα μοντέλα μικραίνει. Και αμφιβάλλω αν φτάνει ο προϋπολογισμός...
Πάντως μια συνάδελφος έχει το Ford EcoSport. Βλέποντάς το, μου ταιριάζει για τη χρήση που θέλεις.
 
  • Like
Reactions: vet

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
όχι τετρακίνητο.
ψηλό λιγάκι , με χιονολαστιχα πάμε παντού.
 





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Νομίζω πως αξίζει η αναμονή για το yaris cross σε phev, αν και πιθανώς να θέλει λίγο πιο βαθιά το χέρι στη τσέπη όταν βγει.
 
  • Like
Reactions: vet




Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Είχα το ecosport τα τελευταία δύο χρόνια (1.5 diesel ) και πριν 20 μέρες το έδωσα πίσω και πήρα το (super) puma βενζίνη όμως γιατί δεν είχαν ετοιμοπαράδοτα πετρέλαια. Έχω κάνει 3.000 χλμ με το καινούργιο και έχω άποψη. Αν χρειάζεσαι πληροφορίες και μπορώ να βοηθήσω σε κάτι στείλε πμ.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
Πως είναι το υβριδικό στην εθνική;
το C-HR πχ είναι χάλια με μικρή τελική και ζόρι σε προσπεράσματα.
Το 125 πήρες ή το 155;
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Πως είναι το υβριδικό στην εθνική;
το C-HR πχ είναι χάλια με μικρή τελική και ζόρι σε προσπεράσματα.
Το 125 πήρες ή το 155;
Βασικά το λένε ήπιο υβριδικό. Μια χαρά είναι. Κάναμε μεγάλο ταξίδι, άστρωτο ακόμη, 5 άτομα και αποσκευές και δεν μάσησε κάπου. Το μόνο θέμα μου επειδή είχα συνηθίσει από το πετρέλαιο είναι η ροπή που είχα χαμηλά με το προηγούμενο. (Το 155 πήρα).
Όμορφο αυτοκίνητο με φουλ "έξυπνα" συστήματα , ίσως το πιο ξυράφι τιμόνι που έχω οδηγήσει ποτέ, ήσυχο και άνετο στα ταξίδια - κατεβαίνεις ατσαλάκωτος που λένε μετά από 550 χλμ συνεχόμενα και απίστευτα έξυπνο και τεράστιο χώρο αποσκευών. Μέση κατανάλωση Σαλαμίνα 5,6 ανά 100, στα ταξίδια 6,5 ανά 100 (αλλά λίγο σβέλτη οδήγηση) και πάντα στο sport πρόγραμμα. Το μόνο μείον που έχω δει ως τώρα είναι ο χώρος στα γόνατα των πίσω επιβατών αν είναι ενήλικες.
Ελπίζω να βοήθησα.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το πάρω αλλά επειδή το θέλω για δεύτερο θα πάρω το μικρό. Που να περιμένω για το Yaris...
 


Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.411
Όχι ecosport ρε παιδιά
Έχετε δει πως ανοίγει η πίσω πόρτα;
Γελάει ο κόσμος.
Thumps up για puma αν και 2κινητο
 
  • Haha
Reactions: vet




Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.059
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top