Αγορά i-zak 80 gb

Μηνύματα
106
Reaction score
2
Καλησπέρα. Σκεφτομαι να αγορασω το i-zak 80 gb.
Ο λογος ειναι για να το φορτωσω περισσοτερο με 20 gb mp3 και να το συνδεσω στο home cinema και μετα τα dvd.
Ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο gadget;
:?
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Πιστεύω εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις από μηχάνημα. Σίγουρα έχει αρκετές εντυπωσιακές δυνατότητες αλλά από θέμα απόδοσης πως πάει? Σκοπός είναι η αντικατάσταση του dvd player?
 

Μηνύματα
220
Reaction score
0
Το έχω το συγκεκριμένο και είναι κουκλί. Ανέκαθεν χρειαζόμουν φορητό storage και με το izak εκτός του ότι το απέκτησα, άρχισα μετά από χρόνια να ξανακούω μουσική!

Ηποιότητα της εικόνας είναι πάρα πολύ καλή και έχεις την δυνατότητα να παίξεις και σε HD (720p και 1080i). Μην περιμένεις όμως να παίξεις αρχεία HD. Μόνο DVD και SD αρχεία upscale σε HD. Για απλή τηλεόραση προτίμησε scartRGB. Και για τα δύο που ανέφερα θα χρειαστείς ειδικά καλώδια.

Το μειονέκτημα έναντι του ipod είναι ότι δεν παίζει αυτόνομα.

Το πλεονέκτημα είναι η ύπαρξη video και η μεγαλύτερη χωρητικότητα (και η τιμή νομίζω).

Έφτιαξα και μια συλλογή cartoons σε DivX (1-1,5Gb έκαστο) για τον γιό μου στις διακοπές... Μια χαρά!
 

Μηνύματα
106
Reaction score
2
Το dvd δεν θα το αντικαταστησω. Σκοπος ειναι να περασω την μουσικη μου απο το laptop στο i-zak να το συνδεσω στον ενισχυτη του home cinema και να ακουω επιτελους μουσικη.
Εχω κατεβασει ολα τα cd στην αποθηκη αφου πρωτα τα εχω περασει στο laptop και εχω γυρω στα 20 gb μουσικης. Τωρα ομως μονο στο laptop ακουω. Τελος δεν με χαλαει να βλεπω και μερικες φωτογραφιες και ολιγον βιντεο.
Επισης να ρωτησω αν συνδεεται ψηφιακα με τον ενισχυτη μου (denon 2805). Ευχαριστω εκ των προτερων.
 


Μηνύματα
106
Reaction score
2
Και απο ποιοτητα εικονας τι λεει; Ειναι καλη συγκρισει με το dvd η ειναι κατωτερη.
 


Μηνύματα
220
Reaction score
0
Πρώτα απ' όλα κυκλοφόρησε το 100ρι.

Η ποίτητα εικόνας των DVD ειδικά σε 720p είναι πολύ καλή στον Optoma H77. Στα 1080i για κάποιο λόγο βήχει. Πρέπει να το τεστάρω και αλλού.

Είναι γεγονός πως πάσχει λίγο το user interface της μουσικής. Ενώ υποστηρίζει ID3 Tags είναι λίγο μονολιθικό. Ελπίζω σε κάποια μελλοντική αναβάθμηση firmware να βελτιωθεί και ο player.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.691
Μηνύματα
2.870.063
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top