Αγορά Transport

Μηνύματα
483
Reaction score
282
Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθειά σας γαι τη αγορά ενός transport.
Προϋπόθεση το πλάτος μέχρι 30 εκ. και ασημί. Συλλογή cd όχι ιδιαίτερα μεγάλη.
Έχω κατασταλάξει στα εξής δύο :
1. Audiolab M-CDT που ταιριάζει απόλυτα με το DAC, αφού θα το βάλω να κάτσει πάνω από αυτό.
https://www.whathifi.com/news/audiolab-announces-ps399-m-cdt-cd-transport
Το έχω βρει μόνο Ιταλία και Ελβετία με τιμή στα 530 ευρώ με μεταφορικά από Ιταλία. Με την Ελβετία δεν μπλέκω.
2. Pro-ject CD Box DS2 T στην Ελλάδα 569 ευρώ ίσως και κάτι καλύτερο. Νομίζω πιο σύγχρονο από το Audiolab.
https://www.project-audio.com/en/product/cd-box-ds2-t/
Γνώμες και προτάσεις.
Και μια φώτο του χώρου.
 

Attachments

  • Like
Reactions: PMC

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Εάν η αναπαραγωγή γίνεται με τον υπολογιστή πάντα ανοιχτό, ένα απλό usb drive αρκεί για να κάνει τη δουλειά.

Εναλλακτικά ένα επαγγελματικό CD player ίσως να είναι προτιμότερο αλλά δε γνωρίζω εάν υπάρχουν στις διαστάσεις των 30 εκατοστών πλάτος...
 


Μηνύματα
483
Reaction score
282
Εάν η αναπαραγωγή γίνεται με τον υπολογιστή πάντα ανοιχτό, ένα απλό usb drive αρκεί για να κάνει τη δουλειά.

Εναλλακτικά ένα επαγγελματικό CD player ίσως να είναι προτιμότερο αλλά δε γνωρίζω εάν υπάρχουν στις διαστάσεις των 30 εκατοστών πλάτος...
Έτσι παίζω τώρα, αλλά είναι λίγο φασαριόσικο. Τα παίζω με to Amarra ή το VLC άλλα πιστεύω με το transport θα έχω καλύτερο αποτέλεσμα και θα γλυτώσω τη φασαρία.
 

Μηνύματα
483
Reaction score
282
Σ' αυτήν την τιμολογιακή κατηγορία, το απολύτως ανώτερο CD player είναι αυτό. Αν βεβαίως η απαίτηση των διαστάσεων είναι ανελαστική, στη θέση σας θα έπαιρνα το Audiolab.
Σε ευχαριστώ για την απόψη σου. Ναι η διάσταση είναι αναλαστική αλλοιώς υπήρχε και το Audiolab 6000 CDT .
 



Μηνύματα
483
Reaction score
282
Τελικά έκανα υποχώρηση στο πλάτος και στα 37 εκ. βρέθηκε μετ/νο Audio Technologie Philips CD - Pro2LF. Τώρα είναι στα χέρια του κ. Λογοθέτη για μετρήσεις και κάποιες μικροαλλαγές στην τροφοδοσία.
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
αδελφε,αν το προβλημα σου ειναι η φασαρια που κανει το cd/dvd-rom (που οντως κανει)
αν παιζεις με το jriver υπαρχει ρυθμιση στην ταχυτητα που διαβαζει το cd/dvd-rom
(tools-options-CD-DVD&BD-read speed)
οποτε ησυχαζεις απο τον ενοχλητικο θορυβο
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
αν και σιγουρα με το συγκεκριμενο transport και τον οδηγο που φοραει σιγουρα θα εχεις καλυτερα
αποτελεσματα απο οποιοδηποτε pc dvd-rom....
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.488
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top