Αγορα νεας φωτογραφικης μηχανης



Μηνύματα
235
Reaction score
19









costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.649
Τελικά να πούμε για φωτογραφικές μηχανές στα 300€; Βλέπω αναζωπύρωση του ενδιαφέροντος!

Λοιπόν... Ψηφίζω Κοτσίδη. Του δίνεις 300€ και έρχεται και σε βγάζει 3 φωτογραφίες της προκοπής. 2 ανφας και μία προφίλ, στυλ Κλεοπάτρας.

Άχρηστε.

Που μου θες και φωτογραφική μηχανή με 300€..

Ου
 

Μηνύματα
562
Reaction score
590
Αυτο που με χαλαει ειναι οτι σε χαμηλο φωτισμο ειναι χαλια οι φωτογραφιες.

Σταυρο μια μηχανη για ολες τις χρησεις,αλλα να βγαζει αξιοπρεπες φωτογραφιες,για οικογενειακες στιγμες.
Εχω εδω και δυο χρονια την olympus vr-310 αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος.
Απο κομπακτ ειδα και αυτη. Εχω μια μεγαλη συμπαθεια στα προιοντα panasonic!
Αν δε σε ενδιαφέρει το μεγάλο zoom, αλλά σε ενδιαφέρει η εύκολη φορητότητα-χρηστικότητα με πολύ ικανοποιητική απόδοση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και να είναι και panasonic μπορείς να αναζητήσεις κάποια από τις panasonic lx-5 ή lx-7. H δεύτερη έχει και πολύ καλό βίντεο που τώρα μπορεί να μην το χρειάζεσαι, αλλά κάποια στιγμή μπορεί να σου φανεί χρήσιμο. Eχω αγοράσει την lx-7 από Αγγλία προ διετίας στα 270 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Τώρα είναι ακριβότερη, πιθανά όμως η εμφάνιση στην αγορά του νέου μοντέλου της σειράς (lx-10), ίσως ρίξει κάπως την τιμή της. Εξαιρετική compact με f:1.4 (!!!!!), γι αυτό και έχει πολύ καλά αποτελέσματα χωρίς φλας, κυρίως σε εξωτερικούς χώρους. Ο πολύ καλός φακός της (Leica) είναι περισσότερο ευρυγώνιος από ό,τι θα ήθελα, αλλά από την άλλη αυτό εξυπηρετεί κάποιες φορές, διότι περιλαμβάνει περισσότερα στο κάδρο.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Φίλτατοι, όσα χρόνια και αν περάσουν, όσες μηχανές και αν αλλάξει, τα αντικείμενα τραβηγμένα με αυτόν τον τρόπο, πάντα στραβά θα βγαίνουν, λόγω προοπτικής.
Δι φακτς οφ λάιφ!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
....πριν 3 χρονια ακριβως... ξυπνησα σαβατο πριν τις 12:00 το μεσημερι..
+-1 βδομαδα. Μην τα παραλεω..
Στο θεμα μας, πανω στην φωτογραφια. Ο χαμηλος φωτισμος ειναι το πιο ζωρικο θεμα κατα την ταπεινή μου αποψη.. και δη οταν περιλαμβανει κ κινηση πχ συναυλια..
Ειπε η μαιμου μετα απο καμια 10ρια+ χρονια ενασχολησης ως χομπι με την νυχτερινη (φωτο) κ 3-4 χρονια κ νυχτες αποχης mind you ..τωρα κυκλοφορω κ πρωι..κ βρισκω οτι εχει εξίσου πλακα..
Ασχετο σχετικο... εχει επανελθει /επαναφερει καποιος απο εσας καποιο ξεχασμενο του χομπι; (οχι βινυλιο :p κ οχι σκουπιδια οχι πλαστικα σε θαλασσες φαρσες κ ακτες για να περάσουμε ενα μεγαλο σκοτεινο καλοκαιρι λολ)
[DOUBLEPOST=1487933296][/DOUBLEPOST]
Κιλερ! Σχεδων αδυνατο ή απροσιτο οταν ειμουν πιο μικρο μαιμουδι..
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
f/1.4!
Ο πρώτος φακός της μηχανής του πατέρα μου από το 1979 που τον χρησιμοποιώ μέχρι και σήμερα στην ψηφιακή.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.339
Reaction score
30.713
τα αντικείμενα τραβηγμένα με αυτόν τον τρόπο, πάντα στραβά θα βγαίνουν, λόγω προοπτικής.
Σαν να εκανε ετσι στο πλαι ,η μηχανη το κεφαλι , μολις ειδε το πικαπ :D
Εγω λεω, αν μετα απο τοσα χρονια εχει βαλει cd να ξαναβγαλει την φωτο να δουμε....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.039
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top