Αγορα sub woofer και αποριες μεχρι 500€!!!!

Μηνύματα
22
Reaction score
2
Καλησπέρα έχω 2 ηχεια Hk pr12 και συνοδεύονται από έναν ενισχυτή crown xli2500 ως εκεί καλά ειμαι πολύ ευ ευχαριστημένος από την απόδοση ... θέλω να προσθέσω στο set ένα subwoofer αυτοενισχυομενο τώρα.... θέλω να είναι η 15 η 18 μέχρι 400 500 το πολύ ευρώ μάξιμουμ το οποίο θέλω να συνδέεται απευθείας με τα ηχεία μ (μέσο του ενισχυτή τους crown) με εσωτερικό crossover το sub Για να μην έχω έξτρα καλώδια κτλ .... Το σετ είναι για προσωπική χρήση και όχι για μαγαζί κτλ θέλω να είναι δυνατό αλλά και ποιοτικό για τα λεφτά του
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Καλησπέρα έχω 2 ηχεια Hk pr12 και συνοδεύονται από έναν ενισχυτή crown xli2500 ως εκεί καλά ειμαι πολύ ευ ευχαριστημένος από την απόδοση ... θέλω να προσθέσω στο set ένα subwoofer αυτοενισχυομενο τώρα.... θέλω να είναι η 15 η 18 μέχρι 400 500 το πολύ ευρώ μάξιμουμ το οποίο θέλω να συνδέεται απευθείας με τα ηχεία μ (μέσο του ενισχυτή τους crown) με εσωτερικό crossover το sub Για να μην έχω έξτρα καλώδια κτλ .... Το σετ είναι για προσωπική χρήση και όχι για μαγαζί κτλ θέλω να είναι δυνατό αλλά και ποιοτικό για τα λεφτά του
Λύση σε απορίες μέχρι...500 ευρά...Επιτέλους,κάποιος που εκτιμά τις γνώσεις και θα ήταν πρόθυμος να διαθέσει περισσότερα από ένα μίζερο...50ευρο...:biggrin:
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Όλα τα ενεργά σαμπ συνδέονται με τον τρόπο που λες, δλδ το σήμα πρώτα στο σαμπ κι απο κει στον κρόουν

Απο ότι βλέπω στο τομαν το ηχείο κάνει 309 ευρώ. Για να πάρεις κάτι ανάλογο σε sub θα πρέπει να πας παραπάνω απο 400-500, δεδομένου ότι θα πάρεις όπως λες ενεργό, άρα αν υπολογισεις μεγάφωνο, καμπινα, ενισχυτής....

Ιδανικά πρέπει να πας σε σαμπ της ίδιας εταιρίας κι απο ότι βλέπω, ξεκινάνε απο 662 ευρώ.

Συμβουλή, μην πας σε φθηνότερο, κάνε λίγη οικονομία, καθυστέρησε το λίγο καιρό.
 


Μηνύματα
22
Reaction score
2
Όλα τα ενεργά σαμπ συνδέονται με τον τρόπο που λες, δλδ το σήμα πρώτα στο σαμπ κι απο κει στον κρόουν

Απο ότι βλέπω στο τομαν το ηχείο κάνει 309 ευρώ. Για να πάρεις κάτι ανάλογο σε sub θα πρέπει να πας παραπάνω απο 400-500, δεδομένου ότι θα πάρεις όπως λες ενεργό, άρα αν υπολογισεις μεγάφωνο, καμπινα, ενισχυτής....

Ιδανικά πρέπει να πας σε σαμπ της ίδιας εταιρίας κι απο ότι βλέπω, ξεκινάνε απο 662 ευρώ.

Συμβουλή, μην πας σε φθηνότερο, κάνε λίγη οικονομία, καθυστέρησε το λίγο καιρό.
Δεν θα ήθελα να διαθέσω τόσα λεφτά ...
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Δυστυχώς, αναφορικά με τα ηχεία, τα πολλά λεφτά πρέπει να πηγαινουν στα σαμπ, καθότι αυτά έχουν τον πιο δύσκολο ρόλο. Εάν πάρεις φθηνότερα, φυσικά και θα γεμίσει ο ήχος χαμηλά, θα σου αρέσει το αποτέλεσμα εν συγκρίσει με το τωρινό και θα παίξουν πιο καθαρά τα ηχεία καθότι δεν θα επιβαρύνονται με τις χαμηλές, όμως δεν θα έχεις το βέλτιστο...

Τσέκαρε και τα μεταχειρισμένα, δεδομένου ότι αρκετοί dj και μουσικοί, πουλάνε εξοπλισμο λόγω της γενικότερης κατάστασης.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.575
"αποριες μεχρι 500€";

Έχουν απαντηθεί και ακριβότερες απορίες.

Ψάξε σε παλαιότερα θρεντ, για να τη βγάλεις τζάμπα.
 


Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Καλημέρα @Dannykostas
Αφού θέλεις 15-18ιντσα πας σε Αυτοενισχυόμενα subwoofer PA και η JBL είναι μια καλή πρόταση .......
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δίνει και έξοδο προ- για σαμπ;
(Μην ξαναχρεώσεις)
Ωπα.. Τώρα είδα xli 2500 και εγώ από βιασύνη απάντησα για τον xls2502..
Οπότε άκυρη η απάντηση, ας μας πει ο φίλος αν έχει κρος.
 




Μηνύματα
22
Reaction score
2
Χρησιμοποιείς κάποιον προενισχυτή;
Ανάλογα τι εννοείς η κονσόλα μ είναι η soundcraft efx8 και θέλω να στείλω από εκεί στο sub και από το sub στον ενισχυτή των ηχείων απλά δεν θέλω να μπλέξω ούτε με crossover εξωτερικά ούτε τπτ ..... θέλω κονσόλα sub ενισχυτή ηχεια αυτά :) απλά έψαχνα κάτι οικονομικό σε sub σχετικά και φυσικά αν όλο αυτό που σκέφτομαι είναι σωστό
 


Μηνύματα
22
Reaction score
2
Μπα απο Τι βλέπω η καλύτερη επιλογή στα λεφτά που θέλω είναι το jbl 618s από εκεί και πέρα ότι Ποιο φθηνό θα πήγαινα σε κάτι πολύ σκότωμα....
 


Μηνύματα
22
Reaction score
2
Δεν σκεφτεσαι ιδιου κατασκευαστή δλδ; Στα ιδια λεφτα ειναι...
Σαν χαρακτηριστικά φαίνεται Ποιο ολοκληρωμένο το JBL και ποιπ δυνατό το Hk είναι 100 ευρώ ακριβότερο μιλάω πάντα για 18άρι αν και η ποιότητα της ΗΚ ....
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.902
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top