Αγορα TV box android

Μηνύματα
189
Reaction score
25
καλημερα σε ολους

Θα ηθελα καποιο tv box που να μπορω να βλεπω kodi , youtube netfix που να υποστηριζει pass through για παιρνω τον ηχο μεσω του AVR μου οταν υπαρχουν αρχεια που ειναι σε DTS η dolby. δηλ τιμη μεχρι 120 ευρω. πχ το Beelink GT-King 4K ειναι ενα απο αυτα?
ευχαριστω
 




Μηνύματα
189
Reaction score
25
βρηκα και ενα αρκετα πιο φτηνο το x96 max plus . εχει κανεις αποψη για αυτο?
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
βρηκα και ενα αρκετα πιο φτηνο το x96 max plus . εχει κανεις αποψη για αυτο?
Γνώμη μου είναι και αν θες την ακούς, να μην μπλέξεις με όλα τα android boxes που κυκλοφορούν με την οκά εκεί έξω. Πάρε ένα μεταχειρισμένο nvidia shield - έστω και παλιότερο μοντέλο - αν δεν θές να ασχολείσαι κάθε λίγο και λιγάκι με patches, updates, παίζει, δεν παίζει, χάνει το δίκτυο, κάνει διακοπές κλπ κλπ...και να θυμάσαι πως η φτήνια τρώει τον παρά...
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
Νetlix θελεις με 4Κ αναλυση και επισημα-νομιμα? Αν ναι δεν παιζει το beelink και κανενα απο τα κινεζοboxakia. Απο τα φτηνα μονο το xiaomi mi box s,αλλα δεν ξερω για το pass through.
 

Μηνύματα
189
Reaction score
25
Γνώμη μου είναι και αν θες την ακούς, να μην μπλέξεις με όλα τα android boxes που κυκλοφορούν με την οκά εκεί έξω. Πάρε ένα μεταχειρισμένο nvidia shield - έστω και παλιότερο μοντέλο - αν δεν θές να ασχολείσαι κάθε λίγο και λιγάκι με patches, updates, παίζει, δεν παίζει, χάνει το δίκτυο, κάνει διακοπές κλπ κλπ...και να θυμάσαι πως η φτήνια τρώει τον παρά...
συμφωνω οτι , οτι πληρωνεις παιρνεις. βρηκα ενα μολις αλλα ειναι το nvidia tv shield οχι το pro και το δινουν 150 ευρω. Νομιζω ειναι καλη τιμη ...
 

Μηνύματα
343
Reaction score
872
συμφωνω οτι , οτι πληρωνεις παιρνεις. βρηκα ενα μολις αλλα ειναι το nvidia tv shield οχι το pro και το δινουν 150 ευρω. Νομιζω ειναι καλη τιμη ...
Νομίζω οτι το συγκεκριμένο δεν εχει θυρα usb
 








Μηνύματα
189
Reaction score
25
επειδη δεν θελω να δωσω τοσα χρηματα μιας και δεν παιζω παιχνιδια θα το εχω κυριως για kodi και netflix streaming το xiaomi mi box s ειναι νομιζω οτι πρεπει και απο οτι διαβασα μολις ειναι και passthrough για να παιξει dts
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
επειδη δεν θελω να δωσω τοσα χρηματα μιας και δεν παιζω παιχνιδια θα το εχω κυριως για kodi και netflix streaming το xiaomi mi box s ειναι νομιζω οτι πρεπει και απο οτι διαβασα μολις ειναι και passthrough για να παιξει dts
Πριν βιαστεί για το xiaomi δες τα θέματα με το wifi και τα updates που έχουν συζητηθεί κι εδώ στο φόρουμ
 

Μηνύματα
189
Reaction score
25
Πριν βιαστεί για το xiaomi δες τα θέματα με το wifi και τα updates που έχουν συζητηθεί κι εδώ στο φόρουμ
αντάπτορας USB-ethernet διαβασα και ειχα ηδη σκοπο να παρω. Αυτο θα μπορουσε να συμβει σε οποια αλλη συσκευη δουλευει ασυρματα αν δεν ειναι κοντα το router η παρεμβαλλονται πολλοι τοιχοι. Οπως επισης βρηκα τροπο να το συνδεσω στο dac. για να παιζω spotify ειτε μεσω εξοδου ηχου που εχει 3.5 mm σε RCA ειτε με ενα optical audio cable TOS male - mini TOS male στην οπτικη του DAC . Οσο αφορα την tv θα παιξει μεσω hdmi στον Denon και η usb του θα χρησιμοποιηθει με Ugreen USB3.0 to RJ45 Ethernet Gigabit Lan Adapter πανω σε ενα ΤP LINK switch.Νομιζω τα λεφτα που ζηταει η Nvidia για box-player ειναι πολλα. παιχνιδια δεν παιζω οποτε μονο streaming Kodi και netflix.(και stremio :) αναζητηστε το στο playstore) και παλι εχαριστω ολους για τις απαντησεις.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Πριν βιαστεί για το xiaomi δες τα θέματα με το wifi και τα updates που έχουν συζητηθεί κι εδώ στο φόρουμ
Με το τελευταίο update έχουν διορθωθεί σε μεγάλο βαθμό. Κόβει βέβαια άλλα πράγματα, αλλά όχι το passthrough για DD/DTS που είναι το σημαντικό στη συγκεκριμένη περίπτωση.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top