Ακουστοι και διαφορετικοι ηχοι στο Hi-Fi



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Μην αγχώνεσαι έχω πολλές εγώ. Κάθε φορά που θα λες τα Neumann Νόιμαν και όχι Νιούμαν ή Κλάιν Μάιν θα σου κάνω δώρο μία.
Κλάιν Μάιν.
Μία λάμπα στο #102, παρακαλώ.
 




Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.871
Reaction score
28.541
φιλε μου,ποτε κανεις audio research δεν ειχε χροιες, ακομη και αν επαιζε με τα b&w 801 matrix.Οι lamn industries προξενουν πονοκεφαλο ποιος ξερει από τι,οι υβριδικοι MF με proac καταστρεφουν εγκεφαλικα κυταρα,οι KR audio με impulse η aspara acoustics καταστρεφουν στην κυριολεξια το μπασο,οι primaluna με aliante και οι conrad Johnson με focal είναι υπεραναλυτικοι.οι tac εμφανιζουν κοκο,οι ενισχυτες ORM,dynavox,consonance,cary και αλλοι προκαλουν αιωρούμενα σωματιδια που καταστρεφουν το οζον,πολλοι λαμπατοι επισης αναδυουν δυσαρεστη οσμη κατά τις πρωτες ωρες της χρησης τους.Θα πρεπει τελος να υπαρξει-γιατι δεν υπαρχει ως τωρα,σχετικη επιστημονικη μετρηση για την ακτινοβολια από τις ιδιες τις λυχνίες.Προς το παρον,βεβαια,μπορουμε να συνεχισουμε να χαζεύουμε με τις ωρες όταν τις κοιταμε...
-
kalkos

"
1.Ενισχυτης densen beat 110,ηχεια joseph
2.Eνισχυτης sony ta-f 319r,ηχεια roister silk 120
3,Ενισχυτης musical fidelity a100x, ηχεια audio spectrum s-37 gold
4.Eνισχυτης marantz 6005,ηχεια polk s50 signature
5.Προενισχυτης benchmark dac,τελικοι parasound monblock halo,καλωδιωση mogami xlr,ηχεια audio spectum Hermes v3

Προκειται για κορυφαια συστηματα αναπαραγωγης ηχου,προιοντα τεχνης και τεχνολογιας. "

-
Όμορφες επιλογές δεν λέω .
Ελληνικά ηχεία , καλά .
Τά λαμπάτα λογικά τα έχεις ζήσει .
Θά ήθελα μιά διευκρίνιση στίς λέξεις - προτροπές σου -απόψεις σου - διαπιστώσεις σου , γιά τους λαμπάτους ενισχυτές .
- προξενούν πονοκέφαλο ,
- καταστρέφουν εγκεφαλικά κύταρα ,
- προκαλούν αιωρούμενα σωματίδια ,
- ακτινοβολία από τις λυχνίες . κλπ .

* Άν μου τά τεκμηριώσεις - που πρέπει γιά όλους μας εδώ - φίλε Κάλκο , τά πιό πάνω , αύριο θά τα πάω όλα στην ανακύκλωση καί δεν τό λέω έτσι γιά πλάκα .


-
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Θά ήθελα μιά διευκρίνιση στίς λέξεις - προτροπές σου -απόψεις σου - διαπιστώσεις σου , γιά τους λαμπάτους ενισχυτές .
- προξενούν πονοκέφαλο ,
- καταστρέφουν εγκεφαλικά κύταρα ,
- προκαλούν αιωρούμενα σωματίδια ,
- ακτινοβολία από τις λυχνίες . κλπ .

* Άν μου τά τεκμηριώσεις - που πρέπει γιά όλους μας εδώ - φίλε Κάλκο , τά πιό πάνω , αύριο θά τα πάω όλα στην ανακύκλωση καί δεν τό λέω έτσι γιά πλάκα .
Ανακυκλωνω τετοια πραγματα αμα τυχει.............. να μην ταλαιπωρεισαι............:laugh:
 

stavrosz

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.238
Reaction score
1.599
Ποια η διαφορα του ψεκασμενου από αυτόν που εχει πεσει στην μαρμιτα με το ψεκαστικο υλικο μικρος?
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.871
Reaction score
28.541
Ανακυκλωνω τετοια πραγματα αμα τυχει.............. να μην ταλαιπωρεισαι............:laugh:

Ό θεός να σε έχει καλά σωτήρα μου !
Στάσου να πάρω απάντηση και θά σου στείλω μαντάτο με το πρώτο περιστέρι που θά με κουτσουλίσει .
.........Έχεις πιθανότητες αρκετές . :laugh:
Υπομονή .


-
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.871
Reaction score
28.541
Ποια η διαφορα του ψεκασμενου από αυτόν που εχει πεσει στην μαρμιτα με το ψεκαστικο υλικο μικρος?
-
Γειά σου Σταύρο .
Η διαφορά του ψεκασμένου είναι ή έκπληξη , τό απρόσμενο και ή αμφιβολία του αν όντος του συμβαίνει αυτό .
Αυτός που εχει πεσει στην μαρμιτα με το ψεκαστικο υλικο από μικρός , τό ξέρει όπως ό βρεγμένος την βροχή , εχει την αίσθηση , ξέρει πώς είναι , δεν φοβάται θά επιβιώσει , όπως επιβιώνει χρόνια τώρα . Είναι είδη ψεκασμένος .

-
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.562
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top