Αλβανία - Ελλάδα

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Οι Αλβανοί έχουν δώσει στο ματς αυτό διαστάσεις ντέρμπυ. Μάλιστα το πριμ σε περίπτωση νίκης τους θα είναι αντίστοιχο με αυτό που θα πάρουν οι διεθνείς μας για την κατάκτηση του EURO

Πιστεύετε ότι έτσι και κερδίσουν θα πάρουν το πριμ ή ούτε το ίδιο το Αλβανικό κράτος δεν πιστεύει ότι υπάρχει τέτοια πιθανότητα γι' αυτό και τάζουν εκ του ασφαλούς;
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
...

Ας μην υπερβάλουμε. Οι τύποι δεν έχουν χάσει ποτέ στην έδρα τους τα τελευταία 5 χρόνια. Και αυτός που έταξε τα φράγκα... έχει να τα δώσει.
Το κακό είναι ότι πορώνουν τον κοσμάκη εκεί πάνω και θα κάνουν ακρότητες είτε κερδίσουν είτε χάσουν. Ευκαιρία ψάχνανε να τους κάνουν να ξεχάσουν την πείνα τους.
Προσωπικά νομίζω ότι θα χάσουμε, αλλά και να χάσουμε τι έγινε... :?:
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
:?

Χασαμε....

Αλλα μου αρεσε η after game ηλωση του τερματοφυλακα της Αλβανιας
-Δεν θελω να κανω πολιτικη...ειναι ποδοσφαιρο...η ελληνικη ειναι καλυτερη ομαδα,απλα εμεις σταθηκαμε τυχεροι...

Προσπαθησε να δειξει οτι δε συμφωνουσε με την ολη πατριωτικη διασταση που ειχαν υιοθετησει οι αλβανοι φιλαθλοι
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
...

Επεισόδια σημειώθηκαν μετά το τέλος του ποδοσφαιρικού αγώνα Αλβανίας - Ελλάδος σε αρκετές περιοχές της χώρας, καθώς υπήρξαν αντεκλήσεις μεταξύ Ελλήνων και Αλβανών οπαδών, ενώ άσχημη κατάσταση αντιπετώπισαν Έλληνες φίλαθλοι στα Τίρανα.

Στο χωριό Τσιλιβί Ζακύνθου, 22χρονος Ελληνοαμερικανός, γεννημένος στο Σικάγο, ο Παναγιώτης Κλάδης-Ξιφίκας συνεπλάκη με τρεις Αλβανούς και τους μαχαίρωσε, με αποτέλεσμα να σκοτωθεί ένας 20χρονος και να τραυματισθούν σοβαρά ένας 32χρονος και ελαφρότερα ένας 22χρονος. Ο Κλάδης συνελήφθη.

Στην πλατεία Ομονοίας διμοιρίες των ΜΑΤ απώθησαν Αλβανούς που είχαν συγκεντρωθεί για να πανηγυρίσουν, προκειμένου να μην σημειωθούν επεισόδια με Έλληνες οπαδούς. Ένα μηχανάκι παραδόθηκε στις φλόγες, ενώ στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον ένα αυτοκίνητο με Αλβανούς επιβαίνοντες έμεινε χωρίς τζάμια!

Ένταση και στην Κέρκυρα, όπου υπάρχει σημαντική αριθμητικά κοινότητα Αλβανών.

Φανατικοί Αλβανοί απ το Κόσοβο, σύμφωνα με τις αλβανικές αρχές, επιτέθηκαν σε πούλμαν του Δήμου Φιλιατών Θεσπρωτίας, που μετέφερε 42 φιλάθλους από την περιοχή στα Τίρανα για τον αγώνα.

flash.gr
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Kαι μετά λένε ότι οι Έλληνες είμαστε ρατσιστές! :evil:
Τουλάχιστον εμείς όχι μόνο δεν τους έχουμε ανάγκη αλλά και αύριο το πρωί να γυρνάγανε στην Αλβανία μόνο καλό θα μας έκανε!

Για τους Αλβανούς όμως τι να πω.......................
Οτί γυρίσανε να δαγκώσουν το χέρι που τόσο καιρό τους τάιζε? :evil:

Να τους κόψουν ΟΛΕΣ τις πράσινες κάρτες και να τους ξαποστείλουν.......
Ας ξαναπάνε πίσω στα σκατά που είχαν μάθει να ζούνε και θα καταλάβουν μετά!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Ήρθαν στην χώρα και κονομήσανε!
Και μην μου πείτε ότι δούλεψαν........
Οι περισσότεροι γεμίζανε τα Mercedes με "υλικό" και ξαφνικά αποκτήσανε σπίτια, αυτοκίνητα........
Κι όλα αυτά μέσα σε μια 5ετία (άντε το πολύ 10ετία) :evil:

Για κοιτάξτε τον εαυτό σας!!!
Εσείς μέσα σε 10 χρόνια αποκτήσατε καινούριο αυτοκίνητο, σπίτι και γεμάτα βιβλιάρια τραπέζης?
Εγώ πάντως όχι!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Hi-Q said:
Γιαννη δεν εχουν infocus sp5700 ομως, αρα... ειμαστε κοινωνικα ανωτεροι :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



(ίσως επειδή δεν διαβάζουν περιοδικά και δεν είναι μέλη στο AVsite!!!!!!!
Κάποια στιγμή όμως, θα σκάσει μύτη κανένας αλβανός με BARCO και θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι!!!!!! :twisted: )
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Νομίζω ότι για το κάκιστο κλίμα των τελευταίων ημερών οι τελευταίοι που ευθύνονται είναι οι 2 λαοί.

Ποιός φανάτισε την ατμόσφαιρα; Δεν ήταν η ίδια η Κυβέρνηση της Αλβανίας αλλά και τα Ελληνικά ΜΜΕ;

Για άλλη μια φορά ανεύθυνοι άνθρωποι για εντελώς ιδιοτελείς σκοπούς προκάλεσαν τα όσα είδαμε χθες στην τηλεόραση...

Για τον άνθρωπο που σκοτώθηκε, ο κ. Νάνο και οι Ελληνικές εφημερίδες θα ζητήσουν άραγε συγνώμη;
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Χρήστο, δυστυχώς θα περιμένεις πολύ για να ακούσεις συγνώμη από κάπου!!!!!

Ως γνωστόν, σε τέτοιες περιπτώσεις, τα ΜΜΕ βάζουν "φωτιές" γιατί έτσι "δημιουργούν" θέματα για να γεμίσουν τις φυλλάδες τους πριν αλλά κυρίως μετά! :evil:

Οι δε πολιτικοί, χρησιμοποιούν τις "φωτιές" για προσωπικό καθαρά όφελος!
Το όνομά τους να ακουστεί και είναι η καλύτερή τους!
Ανεξάρτητα αν συνοδεύει καταστροφή ή φιλανθρωπία!! :evil:
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Ρατσιστης δεν ημουν και δεν ειμαι.
Αλλα απο τοτε που πατησε ποδι Αλβανος (και οχι Β-ηπειρωτης) ή Αλβανος που το παιζει Β-ηπειρωτης στην Ελλαδα, ειμαι Αντι-αλβανος.
Ποτε μου δεν τους ηθελα και ποτε μου δε θα τους θελω.

Δυστυχως οι ελληνικες κυβερνησεις στο συνολο τους υιοθετησαν μια λανθασμενη και πολυ χαλαρη πολιτικη απεναντι στους οικονομικους μεταναστες.
Τωρα πια ειναι αργα. Κποια πραγματα δεν διορθωνονται αν παρουν λαθος δρομο απο την αρχη.
 

Μηνύματα
15.034
Reaction score
20.789
στο .... να πανε και να μην ξαναγυρισουν. να πανε να βγαλουν φραγκα στην αλβανια να πεθανουν απο την πεινα οπως πεθαιναν πριν 10 χρονια.
ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ .... ΠΟΥ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΥΠΕΡΑΝΩ?
στην ιταλια τα κανουν αυτα οι .....? για να μην παμε πιο βορεια...
Ας συνελθουμε επιτελους
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Παναγιωτη με συγχωρεις που αναγκαστηκα να "μετατρεψω" το μηνυμα σου αλλα θαρρω πως η Ελληνικη γλωσσα ειναι αρκετα πλουσια σε επιθετα πλεον...κοσμητικα.
Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση :)
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Αντε σιγά σιγά στο σπιτάκι σας...

Χρήστος Ακρατόπουλος said:
Ποιός φανάτισε την ατμόσφαιρα? Δεν ήταν η ίδια η Κυβέρνηση της Αλβανίας αλλά και τα Ελληνικά ΜΜΕ?...
Για τα ελληνικά ΜΜΕ δεν ξέρω, πιθανώς και αυτά, αλλά...

... για τον Φάτος Νάνο (φάτον τον νάνο...), σίγουρα, με εκείνη την εξοργιστική δήλωσή του ότι "η επιτυχία των Ολυμπιακών Αγώνων οφείλεται στους Αλβανούς..." :x

Αντε σιγά σιγά στο σπιτάκι σας...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Και μια συμβουλη απο εναν μεγαλυτερο , σε ηλικια μονο :wink:
Ο ακραιος φανατισμος δεν οδηγει πουθενα
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
ΥΠΟΘΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ:

Αντρέα (υποθέτουμε πως....) φιλοξενείς κάποιον σπίτι σου (ανεξάρτητα από την χώρα προέλευσης...)
Τον ταΐζεις, τον ποτίζεις, στέλνεις τα παιδιά του στο ίδιο σχολείο με τα δικά σου, του δίνεις και δουλειά..................

Και ένα ωραίο πρωινό, εμφανίζεται με ένα ρόπαλο στο ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ και σε απειλεί, και σε βρίζει, και σε κλέβει...............

Θεωρείς "ακραίο φανατισμό" να του σπάσεις το κεφάλι (με ότι βρεις μπροστά σου........άσε κάτω τον βιντ/λέα....είναι πολύ ακριβός για το κεφάλι του!!!) και να τον πετάξεις με τις κλωτσιές έξω από το σπίτι σου?

Εγώ προσωπικά ΔΕΝ το θεωρώ!
Ίσως (για να αφήσω στην άκρη το υποθετικό γεγονός...) στην προκειμένη περίπτωση να μην ασκούσα βία αλλά όχι να κάτσουμε και να τις φάμε!! :evil:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Γιαννη, Χρηστο, Παναγιωτη
Οι θεσεις μου δεν απεχουν και πολυ απο τις δικες σας.
Απλα ειμαι απο εκεινους που σκεφτομαι πολυ πριν αντιδρασω.
Και δεν μου αρεσουν και οι ακραιες εκφρασεις.
Οπως λεει και ο Γενικος "εχουμε και κυριες" και συμπληρωνω εγω "θα εχουμε και αλλες συντομα" :wink:

Βρισκετε πως καπου ειμαι λαθος?
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.385
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top