Αλλαγή από 46'' σε 55'' ή 65'' ...

Μηνύματα
62
Reaction score
3
καλησπέρα σε όλους , στο σαλόνι παίζει εδώ και 12 χρόνια (απροβλημάτιστα είναι η αλήθεια) μία samsung le46c650 η οποία κυρίως χρησιμοποιήθηκε για ταινίες -πάνω από 2000 έχει προβάλει είναι η αλήθεια , όλα έπαιξαν από usb-stick , brrip 720 και 1080- και δευτερευόντως για σύνδεση με δορυφορικό δέκτη (astra , hotbird ελεύθερα , κανάλια που βλέπω) . η tv είναι wall-mounted στα 3 μέτρα απέναντί μου σε μία βάση της hama , νομίζω πως η συγκεκριμένη tv είναι vesa 40 x 40 (το χ είναι σίγουρα 40cm) . λίγο που χάζεψα ένα sheet με τα specs βλέπω πως τα κιλά της χωρίς τη βάση , έτσι όπως είναι τώρα στον τοίχο είναι 18 . πάμε για καινούρια smart led με κριτήρια που έχω βάλει .

λοιπόν , τί θέλω ,

1) πρώτα απ'όλα εικόνα και ήχο τουλάχιστον ένα κλικ πάνω (60Ηz τώρα 1080p , και 20w -στα specs , καθαρά και δυνατά)
2) ΒΑΣΙΚΟ να παίζει x265 ( τώρα βλέπω x264) και άλλα φορμά καινούρια που ίσως έχουν βγει . φαντάζομαι θα είναι 4k ...
3) να μη χρειαστεί να αλλάξω το wall-mount όπως είναι , δηλαδή θέλω απλά να μεταφέρω τις ράγες στην πλάτη της καινούριας and off we go ! κάνω attach φωτό από το κουτί της hama αν θέλετε να δείτε . ΒΑΣΙΚΟ επίσης αυτό .
4) εντάξει φαντάζομαι θα πείτε πάρε 65 , όμως εμένα πέραν του x265 που έγραψα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι smart με ένα γρήγορο και ωραίο menu για σύνδεση online στο σπίτι και βέβαια να περάσω απ'απευθείας πάνω της το δορυφορικό (λιγότερη καλωδίωση , άμεση σύνδεση κλπ κλπ) , ίσως και μία 55' με αυτά που θέλω με κάλυπτε...
5)ο τρόπος που θα γίνονται οι συνδέσεις , να έχω πρόσβαση (χέρι) και ει δυνατόν να είναι από δεξιά .
6) last but not least , ΔΕ θέλω να ξεφύγω πολύ από ένα ποσό κοντά στα 600 ευρώ , φανταστείτε +-200 από αυτό , αν υπάρχει ευκαιρία τώρα ακούω , αλλιώς μπορώ να περιμένω μέχρι και τη black friday ...

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .
20221030_184316.jpg
20221030_184532.jpg
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.172
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top