Αλλαγή στους κανόνες των Oscar

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.109
Reaction score
30.056
Αυτά με τους πόλους ως αντιμαχόμενα στρατόπεδα ισχύουν κατά κύριο λόγο στις ΗΠΑ. Δεν υπάρχουν θεωρώ στην Ευρώπη ομάδες ευθέως αντίπαλες των διαφόρων λογιώ SJW, τουλάχιστον ομάδες ικανού μεγέθους που να αποτελέσουν και λόγο ύπαρξης των αντιπάλων τους. Λχ φασίστες-αντιφάδες. Τις περισσότερες φορές πρόκειται για αποδυναμωμένο περιθώριο, το οποίο χρησιμεύει είτε ως ευπρόσδεκτο αδειανό πουκάμισο για τους αντιπάλους τους, είτε ακόμη χειρότερα για να συμπεριλάβει σε αυτούς λίγο πολύ ολόκληρη την κοινωνία. Γιατί οι διάφορες αυτές ομάδες είναι κατά βάση αντιδραστικές. Ο πόλεμός τους είναι με την ίδια την κοινωνία.
 

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
Να γίνει υποχρεωτική (όπως έγινε στο Χόλλυγουντ) η πρόσληψη στο 50 % γυναικών σε κάθε εταιρία και equal pay.
Αλλιώς πρόστιμο κι απαγόρευση λειτουργίας. :D
Το ωραία ιδέα. Να δω 50% υδραυλικών γυναίκες. Και 50% βρεφοκομων άνδρες.
Και προσοχή, ποσοστωση και για τις θέσεις που υπερτερούν γυναίκες.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Δηλαδή η όξυνση της αντιπαλότητας μεταξύ δύο πόλων οφείλεται στη στάση τρίτου πόλου που χαρακτηρίζεται από μετριοπάθεια;
Παρ' το αλλιώς. :p

Η έντονη ψυχολογία και η αδιαλλαξία κυριάρχησε σε όλο το πολιτικό φάσμα. Όλοι ταμπουρώθηκαν στις απόψεις τους. Το οξύμωρο με τους (ενεργούς) κεντρώους είναι ότι έβαλαν στην άκρη τη μετριοπάθεια.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Παρ' το αλλιώς. :p

Η έντονη ψυχολογία και η αδιαλλαξία κυριάρχησε σε όλο το πολιτικό φάσμα. Όλοι ταμπουρώθηκαν στις απόψεις τους. Το οξύμωρο με τους (ενεργούς) κεντρώους είναι ότι έβαλαν στην άκρη τη μετριοπάθεια.

με λένε ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω :tongue:


Τέλος πάντων το θέμα της αύξησης της πόλωσης, σε κάθε επίπεδο, τα τελευταία χρόνια (είμαστε στη δεύτερη δεκαετία τουλάχιστον ήδη) είναι γνωστό και καταγεγραμμένο και οφείλεται κατά κύριο λόγο στη συμμετοχή σε ηλεκτρονικά δίκτυα συζήτησης και στην εγγενή φύση αυτών.
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.109
Reaction score
30.056
με λένε ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω :tongue:


Τέλος πάντων το θέμα της αύξησης της πόλωσης, σε κάθε επίπεδο, τα τελευταία χρόνια (είμαστε στη δεύτερη δεκαετία τουλάχιστον ήδη) είναι γνωστό και καταγεγραμμένο και οφείλεται κατά κύριο λόγο στη συμμετοχή σε ηλεκτρονικά δίκτυα συζήτησης και στην εγγενή φύση αυτών.

Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά με το παρελθόν, γιατί είναι χαρακτηριστικό των νέων η ανατροπή κάποιου, πραγματικού ή μη, 'κατεστημένου'. Τα μκδ έχουν γιγαντώσει το φαινόμενο και πέραν τούτου έχουν μεταβάλει και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά του.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
...έγραψε ο ακροκεντρώος που έχει μπλοκάρει το 90% των μελών στα κοινωνικά δίκτυα. :roflmao: :p:roflmao:
θύμα και εγώ φιλεμ της παγκοσμιοποίησης και των 7 αδελφών
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
:roflmao:

Αυτό τελευταία φορά το είχα ακούσει από τον παππού μου όταν πήγαινα Δημοτικό.
Πού να φανταστώ ότι είσαι και τυμβωρύχος...
 

D

Deleted member 35

Guest
Το είχα γράψει και τότε με την εισβολή της Ρωσίας. Έχουμε γίνει εντελώς "λούληδες". Ο Δυτικός τρόπος ζωής θέλει reset. Δε μιλάω για πόλεμο ή κατάρρευση αλλά reset. Το πως θα γίνει όμως δεν το γνωρίζω.

Στον Διαφωτισμό και τη Γαλλική Επανάσταση ήρθε το κοινωνικό κράτος και η "Ελευθερία, Ισότητα, Αδελφοσύνη". Σήμερα που αυτά είναι δεδομένα και θεμελιωμένα αντί να κοιτάξουμε να εξαλείψουμε τυχών εναπομείναντες ανισότητες έχουμε πάει στο άλλο άκρο.

Τι φταίω εγώ που είμαι αρτιμελής αν κάποιος έχει αναπηρία; Και γιατί να μου πάρει τη θέση που απαιτεί Χ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ δεξιότητες και τις έχω ενώ αυτός όχι; Πήγα ποτέ στο NBA να διεκδικήσω θέση στους Lakers τη στιγμή που δεν πηδάω ούτε 30 πόντους; Γιατί λοιπόν απαιτείς να προσληφθεί κάποιος μόνο και μόνο επειδή έχει ένα Χ ΑΣΧΕΤΟ χαρακτηριστικό;

Και προσέξτε!!! Δεν μιλάει κανένας για ισότητα στα ορυχεία ή την οικοδομή. Αλλά για μέρη που έχουν ασφάλεια και αόριστα προσόντα. Για να μπορεί ο αντιδραστικός να σε χαρακτηρίσει "φασίστα και ομοφοβικό". Στην οικοδομή ή σηκώνεις το κομπρεσέρ ή όχι. Δεν έχει δήθεν. Στο γραφείο όμως ΑΝΕΤΑ πουλάς τρέλα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top