Αλλαγη συναγερμου?

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Καλημερα σε ολους!
Στο SH 300 χτυπαει μερικες φορες ο συναγερμος,και χωρις να τον εχω οπλισει,αλλα οχι με τον ηχο οπου χτυπαει οταν ειναι οπλισμενος.
Η μπαταρια στο σκουτερ ειναι απο τον 12/15

Την εβγαλα και την μετρησα με πολυμετρο,και μου δειχνει ταση 12.9V. Την βαζω στον φορτιστη που εχω και δειχνει 13.2V και πληρως φορτισμενη. Ο συναγερμος ηταν του 50ρικου και τον εχω γυρω στα 9 χρονια,και μεχρι τωρα εκανε καλα την δουλεια του απροβληματιστα.

Λογικα πρεπει να εχει μπλοκαρει? Δεν το κανει συνεχεια.

Ο συναγερμος

Η μπαταρια
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.601
Εχεις το μανιουαλ του συναγερμου, αν χτυπαει με αλλο θορυβο ειναι ενδειξη κατι θελει να σου δειξει. Η τιμες μετρησης που εβαλες για την μπαταρια ειναι σωστες μην σε προβληματιζει, αν θες να σλλαξαι συναγερμο μιλα μου.
 



Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Εχει αλλαχθει ο συναγερμος απο τον Οκτωμβρη του 19. Πηγα σε ηλεκτρολογο και ηταν μπλοκαρισμενος και τον εβγαλα.
Εβαλα εναν Steel Mate 886E1 40€,και ειμαι πληρως ευχαριστημενος. Οπου και να ρωτησα σε καταστηματα συναγερμων,σε αυτη την κατηγορια τιμης ηταν κορυφη. Αυτο που μου αρεσει ειναι οταν τον αφοπλισεις,και δεν κανεις καμμια κινηση εντος λεπτου,οπλιζει παλι μονος του. Για να αφοπλισει πληρως πρεπει να πατησεις το πληκτρο 2 φορες.
 

Attachments



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.864.438
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top