Αλυσίδες




exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Θα περιμέναμε κάτι πιο...xtreme από εσάς αγαπητέ...:whistling:
Να...,κάτι σαν αυτό...το ξεκούραστο...:p



Robo-snow-blower...





Ή έστω μια βοήθεια από τα κορίτσια ...:tongue::sneaky:



...κι όχι αυτά τα χάλια...
Σκέτη απογοήτευση...:biggrin:


 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Το snow blower δεν το θέλουμε robo αγαπητέ. Θέλουμε να κάνει κωλίκια. :biggrin:

Όσο για τα κορίτσια, εκεί στις ερημιές κυκλοφορούν μόνο σκυλίτσες. Πραγματικές, όχι μεταφορικά. :laugh:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Και χιονόφτυαρο έχουμε, και παγοπέδιλα έχουμε (πατινάζ), μη σου πως είναι και τα ίδια. 😋
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Το snow blower δεν το θέλουμε robo αγαπητέ. Θέλουμε να κάνει κωλίκια. :biggrin:

Όσο για τα κορίτσια, εκεί στις ερημιές κυκλοφορούν μόνο σκυλίτσες. Πραγματικές, όχι μεταφορικά. :laugh:
Ομιλούσα για χαρούμενα,γελαστά πρόσωπα που κάνουν το σωστό αγαπητέ...


...κι όχι για...



...ώστε ο άνδρας ο σωστός να απολαύσει ήρεμα κι ωραία με την ησυχία του μετά τον ημερήσιο κάματο...:sneaky::whistling:


 



Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Πηγα σημερα να παρω αλυσιδες.
Ειπα στο καταστημα διαστασεις 225/45/19 και μοντελο αυτοκινητου.
Του βγαζει ενα σκασμο μοντελα απο κουβερτες και αλυσιδες και μου λεει πως απο ολες αυτες μονο 2 ειναι σωστες που εχουν αλυσιδα 7mm.
Μου λεει πως ετσινλεει ο κατασκευαστης.
Τον ρωταω τοτε γιατι το συστημα του βγαζει ενα σκασμο διαφορετικες και η απαντηση του ηταν πως μπορω να τις βαλω με δικη μου ευθυνη και πως δεν ειναι σωστες.
Εν τω μεταξυ αυτες που μου προτεινε ειχαν 250 και 450 ευρω...
Αληθεια ποιο ειναι το προβλημα αν εχει ας πουμε η αλυσιδα 9mm;

Μετα απο το λιγο ψαξιμο που εριξα, λεω να παω στην παρακατω κι ας ειναι αρκετα ακριβη μονο και μονο επειδη ειναι self tensioning.


Θελω τη γνωμη σας πριν κανω καμια βλακεια. Ενα τριημερακι θελω να παω καλαβρυτα και τα εχω βρει σκουρα με τις κωλοαλυσιδες.
 

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.100
Πολύ καλή μάρκα , έχουν και αυτόματο σύστημα τεντώματος , αλλά αν δεν την δίνουν για το αμάξι σου, υπάρχει φόβος η 9άρα να χτυπάει στο θολό του φτερού, όταν στριβεις , απο την άλλη η 7άρα είναι πολύ μικρή και δεν είναι για πολλά ζόρια.
 


Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.100
Πολύ καλή μάρκα , έχουν και αυτόματο σύστημα τεντώματος , αλλά αν δεν την δίνουν για το αμάξι σου, υπάρχει φόβος η 9άρα να χτυπάει στο θολό του φτερού, όταν στριβεις , απο την άλλη η 7άρα είναι πολύ μικρή και δεν είναι για πολλά ζόρια.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Μηπως πρεπει να παρεις κουβερτες ?
+1

Απόλυτα ευχαριστημένος από τις Autosock. Μπαίνουν - βγαίνουν πανεύκολα και αν δεν τις τρέξεις σε άσφαλτο έχουν ελάχιστη φθορά.
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Και πως θα ξερω αν θα χτυπαει ατο θολο μου; Υπαρχει καποια μαρκα αλυσιδων που να σου λεει ποια ειναι καταλληλη για το αμαξι σου ή βαραμε 200αρες ετσι για πλακα μεχρι να βρουμε την καταλληλη;

Για κουβερτες με βλεπω.
 


Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.100
Και πως θα ξερω αν θα χτυπαει ατο θολο μου; Υπαρχει καποια μαρκα αλυσιδων που να σου λεει ποια ειναι καταλληλη για το αμαξι σου ή βαραμε 200αρες ετσι για πλακα μεχρι να βρουμε την καταλληλη;

Για κουβερτες με βλεπω.
Η konig έχει διαμορφωτή.
Μπες στο σάιτ, κ στο διαμορφωτή, βαλε μάρκα, μοντέλο, χρονολογία και θα σου προτείνει συμβατές με το αμάξι σου.
 


TGD

Μηνύματα
6.979
Reaction score
7.065
Μόνο να υπολογίζεις ότι θα την κάνεις τη δουλειά με παγωμένα χέρια.
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Μόνο να υπολογίζεις ότι θα την κάνεις τη δουλειά με παγωμένα χέρια.
Εχω ετοιμα γαντακια.
Γενικα δεν παιρνει πανω απο 2 λεπτα η καθε ζαντα.
Το εκανα και αλλες 2 φορες σπιτι για να ειμαι ετοιμος αν τυχον χρειαστει.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top