Ανάμεσα σε δύο μοντέλα..!!

Μηνύματα
28
Reaction score
1
Ύστερα απο πολύ ψάξιμο κατέληξα στα δύο αυτά μοντέλα τη Samsung QE55Q80T και τη Sony KD-55XH9096. Ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη επιλογή τώρα που πέφτουν οι τιμές; ευχαριστώ
 

Μηνύματα
681
Reaction score
1
Sorry για το off topic αλλσ διάβασα μοντέλα και μπήκα να τα δω 😍 αλλά τζίφος. Εννοούσες tv. :lolsign:
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.847
Kαλησπέρα Saki,
Από διάφορα τεστ η QLED υπερτερεί λίγο απέναντι της LED τηλεόρασης είναι στο ότι έχει καλύτερο Motion Blur και καλύτερο Color volume.
Τώρα οι γνώμες μπορεί να είναι διαφορετικές ανάλογα και με τις προτιμήσεις σε μία από τις δύο εταιρείες π.χ
εγώ προτιμώ SONY.
 

Μηνύματα
537
Reaction score
129
κι εγω sony θα σου προτεινα, αν μπορεις δε επίλεξε τη σειρα 9500 που εχει τον επεξεργαστη ultimate
τη samsung θα την απεφευγα λογω bloomin και το γεγονος οτι δεν εχει dolbyvision
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Δεν παίρνεις μια Sony 75 in να ευχαριστηθείς τηλεόραση. Αν κάθεσαι απο 3μ και πάνω βέβαια,Sony για φυσική εικόνα, κίνηση, και καλή εικόνα στα απλά κανάλια.
Δεν παίρνεις μια Sony 75 in να ευχαριστηθείς τηλεόραση. Αν κάθεσαι απο 3μ και πάνω βέβαια,Sony για φυσική εικόνα, κίνηση, και καλή εικόνα στα απλά κανάλια.
Λόγο επεξεργαστή
 

Μηνύματα
28
Reaction score
1
Η αλήθεια είναι οτι έχουν διαφορές παρότι η QE55Q80T βαθμολογείται με 8.4 και η KD-55XH9096 με 8.0 στο rtings. Δε ξέρω αν έχει ενεργοποιηθεί το Vrr στη Sony. Το ξέρω αλλά η 9500 δεν έχει Hdmi 2.1 δυστυχώς. Ότι έχει 2 Hdmi 2.1. και usb 3.0 πιστεύετε ότι είναι στα + της.Ακόμα ποιο λειτουργικό είναι το καλύτερο γιατί έως τώρα δεν είχα σμαρτ τηλεόραση.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.100
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top