Αναβάθμιση σε νέα έκδοση






Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Και σε μενα εμφανιζεται αυτο, που και που.

Κατι αλλο, το τελευταιο διαστημα οταν μπαινω σε ενα θεμα (απο ipad/safari) δεν με πηγαινει στο πρωτο μη αναγνωσμενο, αλλα σε καποιο αλλο μεταγενεστερο, ενω αν το θεμα εχει αλλαξει σελιδα, με πηγαινει στην αρχη της νεας σελιδας ενω υπαρχουν μη αναγνωσμενα στην προηγουμενη. Και το jump to new να πατησω, δεν αλλαζει κατι.
Αυτο γινεται μονο στο ipad. Απο pc και κινητο, με παει κανονικα στο πρωτο μη αναγνωσμενο.
Περιεργο δεν ειναι? Εκτος απο εκνευριστικο.:idk:
 
Last edited:




Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Υπάρχει 3-4 μέρες ένα delay και γενικά οι διαφημίσεις σαν να μη φορτώνουν σωστά και πιάνουν άκυρο χώρο με μεγάλα κενά.
 


Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Παιδιά τα ψάχνω τα προβλήματα, ελπίζω να τα λύσω τις επόμενες ημέρες. Γενικά όταν αναφέρετε κάποιο πρόβλημα όσο πιο πολλές λεπτομέρειες αναφέρετε τόσο πιο πολύ με βοηθάτε να βρω πού πρέπει να ψάξω για να το λύσω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.655
Δες ρε συ λίγο τις διαφημίσεις, νομίζω πως έχει και στην κ@λοτρυπίδα μου 2-3 στη σειρά.

Και μέσα στην πορτοκαλί μπάρα πάνω μπαίνει μια τεράστια διαφήμιση ώρες ώρες, και ανάμεσα στα ποστ, και μέσα στα ποστ, και μέσα στα κουοτ, και ανάμεσα σε οτιδήποτε μπορεί να έχει 2-3 διαφημίσεις σε σειρά, είναι ανμπιλιβαμπ αυτό το σκηνικό...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Δε θάπρεπε να βγάζει κολλητές διαφημίσεις πια, είχε γίνει μια στραβή και το έφτιαξα. Αν βλέπεις ακόμα κάπου τέτοιο πράγμα, βάλε ένα screenshot να καταλάβω πού αναφέρεσαι.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Το mobile version που χρησιμοποιούν σχεδόν αποκλειστικά πολλά μέλη δεν νοείται να έχει πάνω απο μια μικρή διαφήμιση.
Είναι θέμα των data που στην Ελλάδα δίνονται πανάκριβα και με το σταγονόμετρο, αλλά και χρήσης αφού κάνεις άπειρο scroll και δε βρίσκεις τίποτα.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Κι εγώ συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, χτες γ@μήθηκε το σύμπαν από τις διαφημίσεις, έμπαιναν παντού δύο πάνω τρεις στη μέση τέσσερις συνεχόμενες κάτω κάτω και μάλιστα ίδιες και στο σκρολαρισμα άνοιγαν και κάποια διαφημιστικά βίντεο, σήμερα έχει ηρεμήσει κάπως το πράγμα.
Post automatically merged:

Α, και όλα αυτά από κινητό.
Post automatically merged:

Χαχα, αυτές που δείχνει στον Κώστα δείχνει και σε μένα.
 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Σε μένα ο adblocker δουλεύει φανταστικά (στο κινητό) και δεν έχω τέτοια θέματα.
Έχω όμως το εξής θέμα που παρουσιάστηκε τις τελευταίες μέρες.
Από κινητό πάντα (safari).

Είμαι στο what's new page.
Μπαίνω σε ένα θέμα να δω τα νεωτέρα ποστς. Διαβάζω.
Αυτό που έκανα πάντα ήταν να κάνω back ώστε να με πάει στην αρχική λίστα με τα unread.
Τώρα όταν πηγαίνω πίσω στην σελίδα what's new επιστρέφοντας από ένα θέμα που έχω διαβάσει κάνει update τη σελίδα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να παγώνει ο browser για λίγα δευτερόλεπτα (δεν αντιδρά) μέχρι να ανανεώσει τη λίστα με τα unread. Φυσικά βγάζει εκτός λίστα το νήμα που πριν λίγο είχα δει.
Αυτή η λειτουργία δεν μου αρέσει. Καθυστερεί χωρίς λόγο. Θα το προτιμούσα όπως ήταν μέχρι πρότινος χωρίς να κάνει update κάθε φορά που πάω πίσω στη σελίδα με τα unread.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Σε μένα ο adblocker δουλεύει φανταστικά (στο κινητό) και δεν έχω τέτοια θέματα.
Έχω όμως το εξής θέμα που παρουσιάστηκε τις τελευταίες μέρες.
Από κινητό πάντα (safari).

Είμαι στο what's new page.
Μπαίνω σε ένα θέμα να δω τα νεωτέρα ποστς. Διαβάζω.
Αυτό που έκανα πάντα ήταν να κάνω back ώστε να με πάει στην αρχική λίστα με τα unread.
Τώρα όταν πηγαίνω πίσω στην σελίδα what's new επιστρέφοντας από ένα θέμα που έχω διαβάσει κάνει update τη σελίδα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να παγώνει ο browser για λίγα δευτερόλεπτα (δεν αντιδρά) μέχρι να ανανεώσει τη λίστα με τα unread. Φυσικά βγάζει εκτός λίστα το νήμα που πριν λίγο είχα δει.
Αυτή η λειτουργία δεν μου αρέσει. Καθυστερεί χωρίς λόγο. Θα το προτιμούσα όπως ήταν μέχρι πρότινος χωρίς να κάνει update κάθε φορά που πάω πίσω στη σελίδα με τα unread.
Ναι σωστο. Και αντε βρες το παλι, αφου εχει φυγει απο τη λιστα και που να ξερεις που ειναι. Πρεπει να ψαξεις ολο το φορουμ.
Εσενα στο safari απο κινητο, στο κανει αυτο, που δεν πηγαινει στο πρωτο unread αλλα στο τελευταιο post?

Εμενα παλι δε βγαζει ολες αυτες τις διαφημισεις, ουτε απο android ουτε απο ios ουτε απο pc.
 

TGD

Μηνύματα
6.982
Reaction score
7.065
Αυτό που έκανα πάντα ήταν να κάνω back ώστε να με πάει στην αρχική λίστα με τα unread. Τώρα όταν πηγαίνω πίσω στην σελίδα what's new επιστρέφοντας από ένα θέμα που έχω διαβάσει κάνει update τη σελίδα.
Αυτό μπορεί να οφείλεται, είτε σε αλλαγή των ρυθμίσεων στο Safari, είτε στην ύπαρξη εντολής στην HTML του server. Στην HTML της https://www.avsite.gr/forum/whats-new/posts/ δεν βλέπω κάποια εντολή <meta> με refresh. Aλλά μπορεί να υπάρχει στο back-end του server (πχ στο PHP Header, pragma-cache) που να αναγκάζει τον browser να ξαναφορτώνει τη σελίδα.
Η λειτουργία όμως της "whats-new" είναι ακριβώς να είναι τα τελευταία, οπότε το να σου δείχνει το cache σου είναι λιγότερο λογικό από το να ξαναφορτώνεται, άσχετα αν όντως το να δείχνει το cache είναι πιο βολικό.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top