Αναβάθμιση σε νέα έκδοση

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Ναι σωστο. Και αντε βρες το παλι, αφου εχει φυγει απο τη λιστα και που να ξερεις που ειναι. Πρεπει να ψαξεις ολο το φορουμ.
Εσενα στο safari απο κινητο, στο κανει αυτο, που δεν πηγαινει στο πρωτο unread αλλα στο τελευταιο post?
στο πρώτο unread post πάει οταν πατάω τον τίτλο του νήματος.
Καμια φορά όμως μπορεί να πάει στην πρώτη σελίδα και να χρειαστεί να πατήσω jump to new.


Αυτό μπορεί να οφείλεται, είτε σε αλλαγή των ρυθμίσεων στο Safari, είτε στην ύπαρξη εντολής στην HTML του server. Στην HTML της https://www.avsite.gr/forum/whats-new/posts/ δεν βλέπω κάποια εντολή <meta> με refresh. Aλλά μπορεί να υπάρχει στο back-end του server (πχ στο PHP Header, pragma-cache) που να αναγκάζει τον browser να ξαναφορτώνει τη σελίδα.
Η λειτουργία όμως της "whats-new" είναι ακριβώς να είναι τα τελευταία, οπότε το να σου δείχνει το cache σου είναι λιγότερο λογικό από το να ξαναφορτώνεται, άσχετα αν όντως το να δείχνει το cache είναι πιο βολικό.

Ναι, ΟΚ, αλλά εδώ λέμε οτι άλλαξε συμπεριφορά τις τελευταίες δέκα μέρες το πολύ.
 


Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Ζητάω την υπομονή σας καθώς το ζήτημα είναι πολλαπλό και υπάρχουν πολλά σημεία που πρέπει να ψάξω. Έκανα τώρα κάποια αλλαγή που κανονικά πρέπει να σταματήσει όλα αυτά τα προβλήματα με τις διαφημίσεις που ποστάρατε παραπάνω - θα πάρει λίγες ώρες μέχρι να ενεργοποιηθεί.

Το θέμα με το τελευταίο αδιάβαστο μήνυμα: μήπως σας το κάνει σε θέματα που έχετε πολύ καιρό να μπείτε; το φόρουμ αν θυμάμαι καλά κρατάει τα αδιάβαστα για 30 μέρες, όχι επ' αόριστον.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Ζητάω την υπομονή σας καθώς το ζήτημα είναι πολλαπλό και υπάρχουν πολλά σημεία που πρέπει να ψάξω. Έκανα τώρα κάποια αλλαγή που κανονικά πρέπει να σταματήσει όλα αυτά τα προβλήματα με τις διαφημίσεις που ποστάρατε παραπάνω - θα πάρει λίγες ώρες μέχρι να ενεργοποιηθεί.

Το θέμα με το τελευταίο αδιάβαστο μήνυμα: μήπως σας το κάνει σε θέματα που έχετε πολύ καιρό να μπείτε; το φόρουμ αν θυμάμαι καλά κρατάει τα αδιάβαστα για 30 μέρες, όχι επ' αόριστον.
Οχι και μετα απο μια ωρα να ξαναμπω, στο ιδιο θεμα, δεν με παει στο πρωτο unread ουτε με το jump to new. Μονο σε safari/ipad επαναλαμβανω.
Ευχαριστω.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Ok θα το κοιτάξω, αλλά αν το κάνει σε συγκεκριμένο συνδυασμό browser/συσκευής μόνο παίζει να είναι ασυμβατότητα από εκείνη την πλευρά.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.353
Με Android tablet/κινητό και Windows PC, με Chrome σε όλα, το πρόβλημα που αναφέρει ο @Akis_G δεν παρουσιάζεται.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
Εγώ, σε pc και laptop (με adblock) δεν έχω πρόβλημα με διαφημίσεις.
Αυτό που συνεχίζεται είναι η παράλειψη μερικών ειδοποιήσεων.
Καλή βδομάδα σε όλους!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Εγώ, σε pc και laptop (με adblock) δεν έχω πρόβλημα με διαφημίσεις.
Αυτό που συνεχίζεται είναι η παράλειψη μερικών ειδοποιήσεων.
Καλή βδομάδα σε όλους!
Android & adblocker
+1
 






Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Εμένα συνεχίζει, όχι συνεχώς αλλά κάποιες φορές, να μου εμφανίζει τα αβαταρ των μελών κάπως έτσι..
Screenshot_20191210-120344.png

Για λίγο, όχι συνέχεια. Κάνοντας refresh φτιάχνει.
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.353
Εμένα συνεχίζει, όχι συνεχώς αλλά κάποιες φορές, να μου εμφανίζει τα αβαταρ των μελών κάπως έτσι..
View attachment 146747
Για λίγο, όχι συνέχεια. Κάνοντας refresh φτιάχνει.
Είναι επειδή δεν άλλαξες avatar! :lolsign:
 

ika

News
Μηνύματα
13.747
Reaction score
12.818
Ζορίζεται εδώ και 2-3 μέρες το Chrome να μπει στο site.
Είναι κάποιο πρόβλημα του site, του Chrome ή είναι από τα W10?
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.386
Reaction score
93.957
Κανένα από τα τρία.

Ίσως φταίει κάτι στο pc σου.

Δοκίμασες σε Firefox;
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.091
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top