Αναβάθμιση σε όλους τους κατόχους bryston 4Β


TGD

Μηνύματα
6.987
Reaction score
7.079
(Trade in offer valid in US and Canada only, limit one trade-in per new item purchased)
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Σε αυτές τι τιμές οποίος θέλει τους αγοράζω εγώ όλους .
Γλιτώνετε και τα μεταφορικά .
Αρκεί να έχουν εγγύηση όπως λέει και η μαμά εταιρεία ...
 



Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Σχόλια;;
"Our modern Cubed Series features higher power, lower noise, dramatically lower distortion, ...... than the classic 4B you've owned for years. Your old 4B is amazing, but the new one is our masterpiece.
Hear how far we've come since the first 4B landed in 1978, and hear how much better your music can sound!"
 

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.776
Σχόλια;;
"Our modern Cubed Series features higher power, lower noise, dramatically lower distortion, ...... than the classic 4B you've owned for years. Your old 4B is amazing, but the new one is our masterpiece.
Hear how far we've come since the first 4B landed in 1978, and hear how much better your music can sound!"
Δεν ξέρω τί κάνουν οι νέες σειρές, αλλά μεταξύ 3B πρώτης γενιάς και 3Β SΤ ήταν τεράστια η διαφορά. Πιο ντελικάτη αναπαραγωγή. Πέραν τούτου, η Bryston είναι μια σοβαρή εταιρεία, οπότε εικάζω ότι δεν βγάζει νέο μηχάνημα στη πιάτσα αν δεν έχει κάτι να πει.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Στα νέα μηχανήματα τι έκανε; Ξέρει κανείς; Έβαλε κάνα χύπεξ μέσα;

Διότι ειδάλλως, δεν έχει πολλούς τρόπους να κατεβάσει δραματικά τις συνολικές παραμορφώσεις όπως ισχυρίζεται..

Αν κυνήγησε περαιτέρω την ανάδραση, θα έπεσε πάνω στις μελέτες του Μπρούνο περί ανάδρασης, όπως τα εφαρμόζει στα ενκορ...
 

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.776
Στα νέα μηχανήματα τι έκανε; Ξέρει κανείς; Έβαλε κάνα χύπεξ μέσα;

Διότι ειδάλλως, δεν έχει πολλούς τρόπους να κατεβάσει δραματικά τις συνολικές παραμορφώσεις όπως ισχυρίζεται..

Αν κυνήγησε περαιτέρω την ανάδραση, θα έπεσε πάνω στις μελέτες του Μπρούνο περί ανάδρασης, όπως τα εφαρμόζει στα ενκορ...
Στα νέα μηχανήματα, έχει σίγουρα αλλάξει τύπο τρανζίστορ, τουλάχιστον τα εξόδου. Σε συνδυασμό με τα τεράστια τροφοδοτικά συν τις ομολογουμένως τεράστιες ψύκτρες ( για την ακρίβεια, όλο το κουτί είναι μια ψύκτρα ) και σε συνδυασμό με την επιλογή που έχει κάνει να χρησιμοποιεί τα υλικά πολύ κάτω απο τα όριά τους, διακρίνουμε μια συνταγή επιτυχίας. Δεν ξέρω πόσες άλλες εταιρείες συνοδεύουν ΚΑΘΕ μηχάνημα με τις μετρήσεις του, οι οποίες συνήθως είναι πολύ πιο καλές απο αυτές που έχουν τεθεί σαν προδιαγραφές ( π.χ. ο δικός μου αρχίζει το κλιπάρισμα πολύ παραπάνω απο τα 250w @ 8Ω, θυμάμαι 300 και κάτι ψιλά ). Και όλα αυτά με μια εικοσαετή εγγύηση που ό,τι και να γίνει, το μηχάνημα θα υποστηριχτεί απο την εταιρεία. Δεν ξέρω τί λένε οι Hypex και πραγματικά θα ήθελα να τους ακούσω ( αν και πολύ δύσκολο ), αλλά τα Bryston γενικότερα τα θεωρώ best value for money και ας κοστίζουν αρκετά.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.598
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top