Αναβάθμιση monitor audio bronze center;

Μηνύματα
385
Reaction score
962
Καλησπέρα σε όλους!
Με την αναβάθμιση που έκανα στον av ενισχυτή (Yamaha rx-v6a) το κεντρικό μου έχει ξεβρακωθει τελείως.. δεξιά αριστερά έχω τά αντίστοιχα BR 2 τα οποία με ικανοποιούν έχετε κάποιο νά προτείνετε για αναβάθμιση;;; δοκίμασα να βάλω σε ρόλο κεντρικού ένα από τα BR 2 μέρα με τη νύχτα προς το καλύτερο! πώς να κινηθώ;
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Πολύ πιθανό να υπολειτουργει κάποια μονάδα δε δικαιολογείται αυτό....
 


Μηνύματα
385
Reaction score
962
Πολύ πιθανό να υπολειτουργει κάποια μονάδα δε δικαιολογείται αυτό....
Οι μονάδες φαίνεται πως δουλεύουν κανονικά.Σε χαμηλές εντάσεις δεν καταλαβαίνω κάτι μόλις δώσω λίγο γκάζι αρχίζει ο ήχος να ακούγεται boxy και σαν να ανεβαίνει η παραμόρφωση δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα.και παλιά με τον pioneer που είχα ήταν αντιληπτό αλλά με τον Yamaha που έχει πολύ πιο καθαρό ήχο κάνει μπαμ. Πιστεύω χρειάζομαι κάτι με λίγο πιο μεγάλα μεγάφωνα

Έβαλες το Ypao τις Yamaha να δεις πως πάει ;
Ναι εννοείται.Δεν νομίζω ότι είναι θέμα διόρθωσης μάλλον στις μεγάλες εκτάσεις φτάνει το ηχείο στα όρια του
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Διορθωσε με εαν κανω λαθος καπου, τα br2 ειναι διδρομα με ενα 6.5΄΄ και το κεντρικο ιδια σειρα με δυο 5.5΄΄ γιαυτο ειπα δε δικαιολογειται ,αλλο απλα λειτουργει και αλλο λειτουργει σωστα.
Αυτο μπορει να συνεβαινε παντοτε για να σε προλαβω...
H τριαδα μπροστα πρεπει va ειναι ιδανικα ιδια , εστω ιδιας σειρας ....
 

Μηνύματα
385
Reaction score
962
Διορθωσε με εαν κανω λαθος καπου, τα br2 ειναι διδρομα με ενα 6.5΄΄ και το κεντρικο ιδια σειρα με δυο 5.5΄΄ γιαυτο ειπα δε δικαιολογειται ,αλλο απλα λειτουργει και αλλο λειτουργει σωστα.
Αυτο μπορει να συνεβαινε παντοτε για να σε προλαβω...
H τριαδα μπροστα πρεπει va ειναι ιδανικα ιδια , εστω ιδιας σειρας ....
Ναι σωστά έτσι είναι.Κοιτα τα μεγάφωνα και τα Τουίτερ παίζουν τώρα αν είναι σωστά δεν ξέρω.. πάντως όταν έβαλα ένα από τα πλαϊνά σε θέση κεντρικού ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα.θα ψαχτω eBay μήπως βρω κανένα μονό κομμάτι σέ καλή τιμή γιατί για αλλαγή και τά 3 δεν παίζει έχω πολλά ανοιχτά μέτωπα 😂😂😂😂
 

Μηνύματα
44
Reaction score
8
Άλλη σειρά το br2 και άλλη σειρά το monitor audio bronze 2.. όπως είπε ο φίλος και πιο πάνω!! Μήπως πρέπει να βρεις το κεντρικό να είναι τις ίδιας σειράς ;
 

Μηνύματα
385
Reaction score
962
Άλλη σειρά το br2 και άλλη σειρά το monitor audio bronze 2.. όπως είπε ο φίλος και πιο πάνω!! Μήπως πρέπει να βρεις το κεντρικό να είναι τις ίδιας σειράς ;
Σαλάτα τά έγραψα..bx2 είναι τά ηχεία και bx centre το κεντρικό
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.546
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top