Αναβαθμιση πικαπ


Μηνύματα
227
Reaction score
274
Είχα το Project RPM9. Όταν θέλησα να αναβαθμίσω άκουσα το RPM10 carbon. Προσωπικά δεν παρατήρησα διαφορά ώστε να δικαιολογείται το επιπλέον κόστος.
Γι' αυτό και πήγα σε πικαπ άλλου κατασκευαστή (Rega).


Να μην θεωρείς τίποτα δεδομένο θεωρητικά. Άκουσέ τα και τα 2 κι αποφασίζεις. Θεωρώ ότι δε θα δείς διαφορά από αυτό που έχεις.
Δεν θεωρω τιποτα δεδομενο.απλα εσυ πηγες να αλλαξεις πλατω απο την ιδια σειρα,εγω απο την σειρα essential λεω να παω στη σειρα Χ που ειναι 4 σειρες μετα,,,δλδ essential-debut-rpm-classic-X line.
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Δεν θεωρω τιποτα δεδομενο.απλα εσυ πηγες να αλλαξεις πλατω απο την ιδια σειρα,εγω απο την σειρα essential λεω να παω στη σειρα Χ που ειναι 4 σειρες μετα,,,δλδ essential-debut-rpm-classic-X line.
Στα χρήματα που μπορούσα να διαθέσω μου πρότειναν το RPM10 carbon το οποίο κόστιζε τα διπλά σε σχέση με το RPM9 όταν το είχα αγοράσει.
Οι σειρές είναι και marketίστικο κόλπο. Οι διαφορές είναι μικρές έως ανύπαρκτες. Τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος.
Δες όσο πιο πολλά πικαπ μπορείς.
Αλ'ήθεια το clearaudio concept δεν το ειδες? Επειδή είναι ο ίδιος αντιπρόσωπος θα σου πάρει και το παλιό για απόσυρση και έτσι θα εξοικονομησεις χρήματα.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Στα χρήματα που μπορούσα να διαθέσω μου πρότειναν το RPM10 carbon το οποίο κόστιζε τα διπλά σε σχέση με το RPM9 όταν το είχα αγοράσει.
Οι σειρές είναι και marketίστικο κόλπο. Οι διαφορές είναι μικρές έως ανύπαρκτες. Τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος.
Δες όσο πιο πολλά πικαπ μπορείς.
Αλ'ήθεια το clearaudio concept δεν το ειδες? Επειδή είναι ο ίδιος αντιπρόσωπος θα σου πάρει και το παλιό για απόσυρση και έτσι θα εξοικονομησεις χρήματα.
Ε πόσο να του το πάρει για απόσυρση ? κανά 100άρικο? ποιό πολλά θα το πουλήσει .
Εγω επιμένω να κοιτάξει TECHNICS, για να μην πω για SANSUI SR 929 και έχουμε δράματα.

Sansui SR-929 Super Rare Vintage Turntable 80s. Japan | eBay
 

ika

News
Μηνύματα
13.748
Reaction score
12.818
.....
Βεβαια υπαρχει και ενα πικαπ που το γουσταρω τρελα αλλα ξεφευγει απο το μπατζετ με την εκπτωση 1350
Για δες αυτά στις αγγελίες από την στοά Φέξη:
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
QUOTE="JOHN MARKOU, post: 2708331, member: 6586"]
Ε πόσο να του το πάρει για απόσυρση ? κανά 100άρικο? ποιό πολλά θα το πουλήσει .
Εγω επιμένω να κοιτάξει TECHNICS, για να μην πω για SANSUI SR 929 και έχουμε δράματα.

Sansui SR-929 Super Rare Vintage Turntable 80s. Japan | eBay
Ωραίο φαίνεται το Sansui αλλά εκτός budget. Εχει japanese plug άρα δουλεύει στα 100V.
 

Μηνύματα
227
Reaction score
274



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.096
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top