Ανανεωση πικαπ

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Αν με 100 ευρω υπαρχεο μηχανημα με κεφαλη που να ειναι καλυτερο θα τα εδινα ως οριο εθεσα αυτη την τιμη για να υπαρχουν επιλογες και σίγουρα θα βρεις κάτι να σε καλύψει.
Το πόσο καλύτερο και πόσο θα κοστίσει αυτό το "καλύτερο" θα το αποφασίσεις εσύ. Εμείς εδώ κάνουμε προτάσεις μόνο. Πήγαινε να ακούσεις κάποια πικαπ για να έχεις μια άποψη ως προς τι κατηγορία τιμής θέλεις να κινηθείς. Υπάρχουν αρκετές επιλογές.
 

Μηνύματα
2.274
Reaction score
968
μπορείς να πας από το πανάλαφρο πικαπ που εχεις σε ένα αρκετά βαρύτερο ώστε να καταλαβεις πραγματικη διαφορά.
Ένας βασικός ρόλος του πικάπ ως πλατφόρμας υποδοχής δίσκων να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο ακουστικά αδρανές (ουδέτερο), δηλαδή να μην εισάγει δικούς του ή εξωγενείς θορύβους / κραδασμούς που λερώνουν το σήμα της κεφαλής
 

Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
αν δεν βιαζεσαι χτυπα ενα μεταχειρισμενο απο εδω η απο ebay...ετσι για την αλλαγη που λες....κοιτα τα χρηματα που θες να δωσεις,βαλε οριο δηλαδη και άρχισε να ψαχνεις....πχ εγω ειπα πριν λιγους μηνες, εχω βαλει οριο 5 κατοσταρικα,τι μπορω να παρω,σε αυτα τα λεφτα συνηθως πας σε φτηνα project η κανα rega...επεσα πανω σε ενα rega P5 με καποιες αναβαθμισεις και μπορω να σου πω οτι ειμαι πολυ χαρουμενος για την αγορα μου...{ να πω εδω οτι ειχα kuzma και avid }
και οπως καταλαβαινεις εχω ενα μετρο σύγκρισης με πολυ ακριβοτερα πλατο...το θεμα ειναι να εχει μια ισορροπία το σύστημα σου στις συσκευες....και απο θεμα χρηματικης αξιας δηλαδη...για μενα ποιο πολυ ρολο παιζει ,κεφαλη - Phono...

Καλη χρονια να εχουμε!!!



:drinks:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top