Αντικατάσταση Magnum IA120

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Νικόλα αν βρεθούν στο δρόμο σου άκουσε τα baby της Audio Spectrum. Παλιό σύστημα δορυφόρων με υπογούφερ είναι αλλά άξιζε με το παραπάνω.
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μου αρέσουν οι πολιτισμένες συζητήσεις που έχουν ως βάση το σεβασμό στη γνώμη του άλλου. Άντε να συνεχίσουμε έτσι. Και μη φοβάστε δε ματιάζω...
ΟΚ, let me rephrase. Άντε ρε τη γίδα τη βραστή που θα μου πει εμένα για τα bose. :116:

...
 

Μηνύματα
238
Reaction score
19
Re: Απάντηση: Αντικατάσταση Magnum IA120

Μα τι έχετε πάθει όλοι με τα ηχεία μου :102:

Thanks
Έχουν κάποια προβληματάκια με τον ήχο τους, αλλά και κάποια πολύ θετικά σημεία που δεν τα έχουν άλλα ηχεία.

1. Αν βάλεις να ακούσεις solo γυναικία φωνή, πρέπει να προσέχεις μην πέσει κανένα τζάμι. (Έχω ακούσει τον Τιτανικό την Celin Dion)
2. Προβλήματα με τις μεσαίες (έχω διαβάσει ότι είναι πετσοκομένες και το πιστεύω μετά την εμπειρία μου με την Celin Dion).
3. Όταν παίζουν σε χαμηλές εντάσεις δεν ακούγεται το μπάσο.

Αλλά,
1. Έχουν εντυποσιακότατο ήχο, τεράστιο για το μέγεθός τους
2. Το sub δεν ακούγεται καθόλου
3. Είναι πολύ εύκολα στην τοποθέτηση
4. Παίζουν δυνατά
5. Πολύ μεγάλο WAF

Εμένα μου αρέσουν πάντως.
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Άντε να κάνω μια ολοκληρωμένη πρόταση...

Επισκευή Magnum 100 ευρώ. Υπολογίζω να έχει κάψει την έξοδο του ενός καναλιού και αντικατάσταση των πυκνωτών τροφοδοσίας που σίγουρα τα έχουν τα χρονάκια τους.

Βρες και κανένα μεταχειρισμένο Audio Spectrum S-37 τελευταίας εσοδείας ή Xanadu και είσαι αρχηγός με 500 ευρώ το πολύ.

Μπορεί να μην έχεις μεγάλες εντάσεις αλλά θα ακούς μουσική...:113:
 


Μηνύματα
944
Reaction score
50
Xanadu ????

φανταστείτε τώρα την γκριμάτσα της συμβίας όταν στην θέση των μικροσκοπικών Bose δει τα γομάρια Xanadu :111:

Εκπληκτικά τα Xanadu (τα είχα ... ξέρω) αλλά θα δίνατε λεφτά να πάρετε τόσο παλαιά και απαιτητικά ηχεία σήμερα;
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Όπως όμως θα υποψιαστήκατε από την απουσία μου το project επισκευής πήρε μια μικρή παράταση.

Για την ακρίβεια ο magnum (IA170 τελικά) ήταν κάποιου γνωστού μου ο οπόιος τον αντικατέστησε τελικά και μου τόν έδωσε σε εμένα.

Κάποιά στιγμή θα ασχοληθώ με την επισκευή. Εαν έχετε και κάποιο τεχνικό να μου προτίνεται θα με κάνατε πολύ χαρούμενο :)

ΜΦΧ,
Γιώργος

PS. Ηχεία δεν αλλάζω... ακόμα :)
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Oχι xanadu!!!!!!!!!!!Θα τον καταπιεί για πλάκα τον Μagnum.'Eχω γνώση για τον συνδιασμό και δεν είναι και η καλύτερη.Προτίμησε κάποιο Klisph ή κανα focal.
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Klipsch??? Κλαπς κλαπς κλαπς:134::134::134:
Και όμως.....Ούτε εγώ το περίμενα αλλά ταιριάζουν!!Ας πούμε ότι το 1 συμπλήρώνει το άλλο.Αλλά καίει πολύ ο συγκεκρίμένος ενισχυτής ρε γμτ μου.Δούλευε σε ταξη Α αν θυμάμαι καλά;
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Και όμως.....Ούτε εγώ το περίμενα αλλά ταιριάζουν!!Ας πούμε ότι το 1 συμπλήρώνει το άλλο.Αλλά καίει πολύ ο συγκεκρίμένος ενισχυτής ρε γμτ μου.Δούλευε σε ταξη Α αν θυμάμαι καλά;
Tη τάξη Α ξέχασε τη. Ελάχιστα μηχανήματα της αγοράς δουλεύουν σε τάξη Α. Τα περισσότερα βγάζουν 5 watts class A και ας λένε 20 και 30. Απλά είναι πολωμένα λίγο παραπάνω και ζεσταίνονται περισσότερο του συνηθησμένου.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.347
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top