Αξίζει να επισκευαστούν;

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Καλησπερα σας!Βρηκα στην αποθηκη τα παλια γραμμοφωνα του πατερα μου και της μητερας μου που ακουγανε μουσικη σαν παιδια!Ξερετε καποιο καταστημα να τους ριξει μια ματια και αν χρειαζεται κατι να το επισκευασει?επαιζαν μια χαρα οταν τα αποθηκευσαν απο οτι μου ειπαν αλλα οπωςδηποτε μετα απο τοσα χρονια ισως χρειαζετε κατι
123456789.jpg
987654321.jpg
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456
Βεβαίως αξίζει να επισκευασθούν, υπό την προϋπόθεση πως εξακολουθούν να υπάρχουν οι δίσκοι. Χρειάζεται μηχανουργική και ξυλουργική δουλειά και το εγχείρημα είναι αρκετά δύσκολο, καθώς οι τεχνίτες που έκαναν αυτή τη δουλειά σε παραγωγική βάση έχουν πεθάνει εδώ και δεκαετίες. Στείλε ένα μήνημα στον κ. Μελίδη, καθώς και στον κ. Σάκη. Ο τελευταίος είναι ηλεκτρονικός, αλλά ίσως έχει άκρες, ώστε να βρεθεί κάποιος έμπιστος και ικανός τεχνίτης.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Βεβαίως αξίζει να επισκευασθούν, υπό την προϋπόθεση πως εξακολουθούν να υπάρχουν οι δίσκοι. Χρειάζεται μηχανουργική και ξυλουργική δουλειά και το εγχείρημα είναι αρκετά δύσκολο, καθώς οι τεχνίτες που έκαναν αυτή τη δουλειά σε παραγωγική βάση έχουν πεθάνει εδώ και δεκαετίες. Στείλε ένα μήνημα στον κ. Μελίδη, καθώς και στον κ. Σάκη. Ο τελευταίος είναι ηλεκτρονικός, αλλά ίσως έχει άκρες, ώστε να βρεθεί κάποιος έμπιστος και ικανός τεχνίτης.
Σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Τι εννοειτε να υπαρχουν οι δισκοι??αν εννοειτε δισκους μουσικης ειχαν καμια 20ρια δισκους μεσα το καθενα απλα τους μαζεψα και τους τοποθετισα αλλου για ηταν θεοβαρα με τους δισκους μεσα!
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456
Αυτό εννοώ. Αν έχετε ακόμη τους δίσκους, εντάξει. Αλλιώς, τίς ο λόγος για το τρέξιμο και τα έξοδα;
 

Μηνύματα
2.750
Reaction score
1.190
Χρειαζεσαι και βελονες απο οτι θυμαμαι... οποτε εαν εχεις δισκους και βελονες εφοσον τα εχεις σε λειτουργικη κατασταση θα ειναι ενα ομορφο λειτουργικο ντεκορ.
Μην περιμενεις να δωσεις χρηματα να τα επισκευασεις και μετα να τα παρεις πισω ολα με το να τα πουλήσεις.
 

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Καλησπέρα και από μένα.Το γραμμόφωνο παίζει δίσκους 78 στροφών.Όταν σου γράφουν αν υπάρχουν δίσκοι εννοούν αυτούς και όχι τους συνηθισμένους δίσκους των 33 και 45(μικροί σε μέγεθος)
Αν υπάρχουν οι δίσκοι και μπορείς να διαθέσεις το ποσό για την επισκευή,γιατί όχι?
 


Μηνύματα
4
Reaction score
2
Καλησπέρα και από μένα.Το γραμμόφωνο παίζει δίσκους 78 στροφών.Όταν σου γράφουν αν υπάρχουν δίσκοι εννοούν αυτούς και όχι τους συνηθισμένους δίσκους των 33 και 45(μικροί σε μέγεθος)
Αν υπάρχουν οι δίσκοι και μπορείς να διαθέσεις το ποσό για την επισκευή,γιατί όχι?
Το θεμα ειναι να μου πει καποιος ποσο ειναι το ποσο :D Εχει καποιους μεγαλους δισκους λογικα για να ηταν μαζι θα ειναι οι σωστη ανεβαζ και εναν να μου πειτε
 

Attachments


Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
«Επισκευαί γραμμοφώνων»
Αγίων Αναργύρων 13, στού Ψυρρή
Κώστας Πετρόπουλος
7:30 το πρωί, μέχρι τις 2:30 το μεσημέρι

Κανε μια βολτα και ρωτα αν εισαι Αθηνα.
 


Μηνύματα
8
Reaction score
0
Ευχαριστω πολυ!!
θα ήθελα να ρωτήσω επειδή εχω και εγώ ένα γραμμοφωνο εαν σε αυτήν την δνση επισκευάζουνν όντως γραμμόφωνα και εαν το κώστος είναι μεγάλο
ευχαριστώ
 

Μηνύματα
85
Reaction score
120
Εαν έχουν συναισθηματική αξία για σένα, κάνε ότι μπορείς να τα επισκευάσεις όσο το δυνατόν πιο αυθεντικά. Εγώ θα πουλούσα και το αυτοκίνητο (δεν έχω...).
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top