Featured Αποκτηση νεων ηχείων






Μηνύματα
412
Reaction score
273
Εχω ενα topping dx5 pro+ ενα ideon ayazi mk2 τη πρωτη βερσιον κα ενα thorens td160 με ortofon bronze
χμμ και ακούς από υπολογιστή συνδεδεμένο με usb στο Dac όταν ακούς ψηφιακά ; Έχεις δοκιμάσει ποτε Dirac η κάποιο room correction software ?
 





Μηνύματα
266
Reaction score
315
Και το δωμάτιο με τους τοίχους
ετσι ακριβως φιλε. θα πω σε αυτον που μετακομιζει κτηρια δεν θυμαμαι πως τον λενε να παρει την πολυκατοικια και να την μεταφερει αθήνα 🤣
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.916
Reaction score
28.730
ideon ayazi mk2 .
οταν έρθεις Αθήνα , - αν δεν του έχεις κάνει αναβάθμιση - να το κρατάς μαζί σου .
Χωρίς χρέωση και 10 λεπτά είσαι έτοιμος .

Ενα Τηλ. ...ομως πρώτα στον Βασίλη μας πιό μπροστά .
Parren 6, Neo Psychiko, 11525 Athens, Greece
Land +30 210 6199887 (10.00-17.30 GMT+2)


-
 

Μηνύματα
412
Reaction score
273
Εγώ το μόνο που έχω εφαρμόσει από peq είναι ένα high shelf στα 4khz με μικρό q=1 -2db οποτε ήρθε το μίγμα όπως έπρεπε . Συμβουλή Αμιρ σε περίπτωση που το επιλέξεις
 

Μηνύματα
266
Reaction score
315
χμμ και ακούς από υπολογιστή συνδεδεμένο με usb στο Dac όταν ακούς ψηφιακά ; Έχεις δοκιμάσει ποτε Dirac η κάποιο room correction software ?
δεν εχω αγοράσει καλιμπραρισμενο μικροφωνο και ολα αυτα οποτε οχι δεν εχω, αλλα δεν θα δουλευε και με το πικαπ δυστυχως. οχι πως ειμαι και μεγαλος φαν του βινυλιου αλλα ναι.. και δεν θα ψηφιοποιησω το βινυλιο για να το ακουω μεσω ρουμ κορεκτιον. not happening.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.916
Reaction score
28.730
......σε αυτον που μετακομιζει κτηρια ......

Αυτός που μετακομίζει κτήρια λέγετε Κορρές .

-

-
....και όχι μόνο .
-

-
 
Last edited:

Μηνύματα
266
Reaction score
315
ideon ayazi mk2 .
οταν έρθεις Αθήνα , - αν δεν του έχεις κάνει αναβάθμιση - να το κρατάς μαζί σου .
Χωρίς χρέωση και 10 λεπτά είσαι έτοιμος .

Ενα Τηλ. ...ομως πρώτα στον Βασίλη μας πιό μπροστά .
Parren 6, Neo Psychiko, 11525 Athens, Greece
Land +30 210 6199887 (10.00-17.30 GMT+2)


-
δεν το εχω κανει αναβαθμιση, ηθελα, πηρα τηλ. δεν μου τα 'πανε οπως μου ειχαν πει στο φορουμ, τι να σου πω. απο ο,τι καταλαβα δεν μιλησα με τον σχεδιαστη και μου τα 'πε αλλιως.
......σε αυτον που μετακομιζει κτηρια ......

Αυτός που μετακομίζει κτήρια λέγετε Κορρές .
κορρες ναι! σωστα!
 
Last edited:

Μηνύματα
1.735
Reaction score
2.482
Όη βρε δεν τον ξέρουμε, αλλά για την ώρα έχουμε βγάλει μεζούρες και παίρνουμε μέτρα για τον όγκο των ηχείων, ψάχνουμε (χωρίς να το ομολογούμε) για χρωματικούς συνδυαΖμούς για το αισθητικό κομμάτι, δεν βλέπσ'..? :tongue:
Μη μας βάζεις απευθείας στα βαθειά του Hi End, θα πνιγούμε.. :rolleyes:
Ε ναι, είναι θέμα συνδυαΖμού. Να συννενοούνται τα μασίνια μεταξύ τους.
Αλλιώς θα βγει λάθος αποτέλεσμα..
1714259986332.png
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.694
Μηνύματα
2.870.126
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top