Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.347
Reaction score
27.448
Αστροναύτη, τώρα με τη νηστεία είναι ευκαιρία να φας κάμποση φασολάδα, μπας και καταφέρεις επιτέλους να τούς κάνεις το χατήρι. Γιατί βλέπω επαναλαμβανόμενα κύματα εκνευριστικού και απαράδεκτου μπούλινγκ, σταματάει ένας αρχίζει άλλος και δώστου καββαδάκια :headbang:
Καλά ρε σεις χαγιεντάδες, όρκους τιμής δίνετε και μετά κυνηγάτε τους... "αποστάτες"??? Μασόνοι είστε???
 


Μηνύματα
7.303
Reaction score
11.851
Κάνε το λιανά για όλους...Όταν αναφέρεσαι σε ισοστάθμιση,εννοείς αποκλειστικά στο πλάτος του σήματος ή και στο πεδίο του χρόνου,δηλαδή τις αποκλίσεις φάσης;
Αν έχω καταλάβει σωστά, η ισοστάθμιση που εφαρμόζεται τώρα είναι μόνο στο πλάτος του σήματος. Σκοπός μου είναι να ακολουθήσω τις οδηγίες σου και ως προς το πεδίο του χρόνου, οπότε να μπορώ στο τέλος να εφαρμόσω και target curve.

Και κρίνεται σκόπιμο να διευκρινηθεί διότι αναφέρθηκε ότι με τα πιο αρεστά καλώδια φάνηκε να βελτιώνεται ο χρονισμός του σήματος,σύμφωνα με όσα είπες περί ρυθμικής αγωγής - παύσεις και τα σχετικά.
Σαν να υπάρχει καλύτερος έλεγχος στα μπάσα που το πρόσεξα.
Βρε Νικόλα έλα στα σύγκαλά σου! Ποτέ δεν επιχείρησα κάτι τέτοιο. Δε θέλω να το πιστεύεις αυτό. Νομίζω ότι η μέχρι τώρα πορεία μου στο Site δε δίνει σε κανένα το δικαίωμα να με κατηγορήσει για οτιδήποτε.

Άσε με ρε φίλε, έχω ζόρια, αξίζει το MScaler, ή τζάμπα τα λεφτά που σκέπτομαι να δώσω;

Έκανα την παρακάτω μ@λακία πληρώνοντας 1. 050 euros πριν από κάποιους μήνες: View attachment 161856
δε θα αντέξω και δεύτερη!
Α, δεν ξέρω. Επί των Chord αρμόδιος είναι ο @Γιάνννης !! Δεν έχω άποψη!!
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.131
Ρωτησα τον Χαρδαλια που θα κανω Πασχαλια
μου΄πε γραφε μεσ'τα fora μεχρι να περασει η μπόρα
Κι αμα βγεις με το καλο θα σου λειπει το μυαλο
Μονο προσεχε ειναι κριμα του gdresiou το νημα.

Σβάρνα παίρνω fora,τέρμα κατηφόρα
και ο Toole ο ίδιος δεν με σταματά
Λαμαρίνες τώρα δάγκωσα σαν κόρα
Διαλύθηκαν τα γρέζια και η καταχνιά
Γράφοντας στα fora,καλώδια θέλω τώρα
κοντομάλλης Κόγιας δε με σταματά

Kimber μου, Kimber μου
με σένα η ακοή μου είναι δυνατή
τα αυτιά πιπίλα μου
μα μείνε όταν βάλω και το DSP

Kondo μου, Kondo μου
με στρώνεις πιο σκληρά και από τον Χαρδαλιά
κράτα με στην τσίλια σου
αν δε με ζηλεύαν δε θα βγαζαν μιλιά

Ισοστάθμιση λέω
μα με άλλα κλαίω
με τίμπρα,υγρασία και το χρονισμό
στον εαυτό μου ψεύτης
για άλλους θεομπαίχτης
τάχαμου θα φτιάξω πολυκαναλικό

ψέματα δεν λέω
πόσο θα θελα να καίω
γραπτά από ξερόλες
στο λαμπάτο τον καημό
Αν έχω καταλάβει σωστά, η ισοστάθμιση που εφαρμόζεται τώρα είναι μόνο στο πλάτος του σήματος. Σκοπός μου είναι να ακολουθήσω τις οδηγίες σου και ως προς το πεδίο του χρόνου, οπότε να μπορώ στο τέλος να εφαρμόσω και target curve.

Σαν να υπάρχει καλύτερος έλεγχος στα μπάσα που το πρόσεξα.

Α, δεν ξέρω. Επί των Chord αρμόδιος είναι ο @Γιάνννης !! Δεν έχω άποψη!!
αστο ...αστο να το κανει ο bhutia αν νομιζει οτι θα τα καταφερει μαυτα που λεει :lolsign:


παω να παρω κατι παστες, παραγγελια :biggrin:
Πολύ ωραία.Κι επειδή ακόμα και η αντίδραση επιφέρει δυνητικά κάποια...δράση,θα μπορούσα να δώσω στο σχετικό νήμα μια απλούστερη εναλλακτική μέθοδο με ικανοποιητικό αλλά λιγότερο εξειδικευμένο αποτέλεσμα - για να έπαιρνε γεύση κάθε αρχάριος ενδιαφερόμενος - και με ανώτερη ευελιξία για όποιον θα ήθελε ευχέρεια σε εναλλαγές καλωδίων και αντίστοιχων παρελκομένων.

Να βλέπω τα...voucher. :lolsign:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Με αφορμή και ένα διπλανό θρεντ που άνοιξε για 22 μαγικά βαττάκια, θυμήθηκα ένα τραγουδάκι...


Magic Watt (Χαϊεντιάρα Ψυχή)

Ψάχνεις ανάλυση και ήχο φίνο
Υγρές μεσαίες ρεαλισμό και PRaT
Μα όση κι'αν έχω υπομονή πια δε σε αφηνω
Να μας τα πρήζεις με τα Magic Watt.
Μα όση κι'αν έχω υπομονή πια δε σε αφηνω
Να μας τα πρήζεις με τα Magic Watt.

Χαϊεντιάρα ψυχή
Με αλαζονεία το εγώ σου είναι φτιαγμένο
Με ευρώ μετράς πώς παίζει η μουσική
Την ανοησία σου αρνούμαι να υπομένω.

Διαβάζεις TAS και Κώτση Πάρι
Στη θαλπωρή του ηχητικού σου παραδείσου.
Ο εγωισμός σου τον ανήφορο έχει πάρει
Και δεν το βλέπω να γυρίζει πίσω.
Ο εγωισμός σου τον ανήφορο έχει πάρει
Και δεν το βλέπω να γυρίζει πίσω.

Χαϊεντιάρα ψυχή
Με αλαζονεία το εγώ σου είναι φτιαγμένο
Με ευρώ μετράς πώς παίζει η μουσική
Την ανοησία σου αρνούμαι να υπομένω.

 


Μηνύματα
7.303
Reaction score
11.851
Σβάρνα παίρνω fora,τέρμα κατηφόρα
και ο Toole ο ίδιος δεν με σταματά
Λαμαρίνες τώρα δάγκωσα σαν κόρα
Διαλύθηκαν τα γρέζια και η καταχνιά
Γράφοντας στα fora,καλώδια θέλω τώρα
κοντομάλλης Κόγιας δε με σταματά

Kimber μου, Kimber μου
με σένα η ακοή μου είναι δυνατή
τα αυτιά πιπίλα μου
μα μείνε όταν βάλω και το DSP

Kondo μου, Kondo μου
με στρώνεις πιο σκληρά και από τον Χαρδαλιά
κράτα με στην τσίλια σου
αν δε με ζηλεύαν δε θα βγαζαν μιλιά

Ισοστάθμιση λέω
μα με άλλα κλαίω
με τίμπρα,υγρασία και το χρονισμό
στον εαυτό μου ψεύτης
για άλλους θεομπαίχτης
τάχαμου θα φτιάξω πολυκαναλικό

ψέματα δεν λέω
πόσο θα θελα να καίω
γραπτά από ξερόλες
στο λαμπάτο τον καημό
Εντάξει, μη λέω μπούρδες. Το πολυκάναλο δεν το βλέπω εφικτό σενάριο. Αλλά το .2, το ψήνω!!

Πολύ ωραία.Κι επειδή ακόμα και η αντίδραση επιφέρει δυνητικά κάποια...δράση,θα μπορούσα να δώσω στο σχετικό νήμα μια απλούστερη εναλλακτική μέθοδο με ικανοποιητικό αλλά λιγότερο εξειδικευμένο αποτέλεσμα - για να έπαιρνε γεύση κάθε αρχάριος ενδιαφερόμενος - και με ανώτερη ευελιξία για όποιον θα ήθελε ευχέρεια σε εναλλαγές καλωδίων και αντίστοιχων παρελκομένων.

Να βλέπω τα...voucher. :lolsign:
α) τι έχεις κατά νου;
β) εγώ πάντως θέλω να το υλοποιήσω μόνος μου. Το πολύ πολύ να σου στείλω κανένα screenshot να μου πεις γνώμες. :p
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.788
Reaction score
38.388
...μια ζωη (στη) καραντινα... εγω τι να πω, ευτυχως που ειμαι τσοβενο.. 🐒
ή σχεδων, γιατι τωρα τελευται εμφανιστηκε ο @Alfee24 και ειναι αυτος ο πχιο μικρος ενεργος παιχτης...οποτε εγω μπορω να κρεμασω τα ιντερκονεκτ μου... 8-)
 

Μηνύματα
4.487
Reaction score
7.782
Μπα. Αν φτάσω στο σημείο να αλλάξω ηχεία, μάλλον προς ενεργά θα ψαχτώ. Δεν ξέρω αν θα πήγαινα προς monitor μεριά ή προς τα Focal που βρίσκω ότι είναι κουκλιά, αλλά δεν είναι και της παρούσης.
Πρόσεχε μόνον από που θα τα πάρεις :cry:
 


Μηνύματα
7.303
Reaction score
11.851
Πρόσεχε μόνον από που θα τα πάρεις :cry:
Τα πήρα λίγο μάτι τώρα που έγινε ντόρος, γι'αυτό τα ανέφερα. Δείχνουν ενδιαφέροντα και σίγουρα είναι πανέμορφα. Τέρμα το διάλειμμα. Τα κεφάλια μέσα!!! :D
 

Μηνύματα
4.487
Reaction score
7.782
Τα πήρα λίγο μάτι τώρα που έγινε ντόρος, γι'αυτό τα ανέφερα. Δείχνουν ενδιαφέροντα και σίγουρα είναι πανέμορφα. Τέρμα το διάλειμμα. Τα κεφάλια μέσα!!! :D
:biggrin:

Πρόσεχε μην πας για ενεργά και στο τέλος γυρίσεις με κάναν ενισχυτακο παραμάσχαλα, κάναν τενεκε λάδι στο χέρι και θαυματουργά καλώδια στην κωλοτσεπη. :cry:

Πρόσεχε Αστροναύτη μ:biggrin:
 






ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.841
Μηνύματα
2.878.274
Members
37.954
Νεότερο μέλος
pikoulou
Top