Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
-
Υπάρχουν ανάμεσα μας " αυτοί " που δέχονται πώς τα καλώδια κάνουν την διαφορά στό τελικό αποτέλεσμα της ηχητικής τους απόλαυσης και ,
Υπάρχουν ανάμεσα μας και " αυτοί " που δέχονται πώς τα καλώδια δεν κάνουν την διαφορά στό τελικό αποτέλεσμα της ηχητικής τους απόλαυσης και πώς αρκεί με ένα χαμηλό κόστος τών 5e τό μέτρο μπορούν να .....λάθος , όχι μπορούν να , αλλά με σιγουριά είναι βλακεία τους που δίνουν 300e το μέτρο γιά το τελικό ηχητικό αποτέλεσμα τους , σε καλώδια .

Ό " ονοματοθέτης " τού θέματος σαφώς με τό - Από nordost σε κάτι άλλο !!! - έχει από την αρχή ξεκάθαρη άποψη καί σαφώς έχει διαλέξει πλευρά . Τά nordost δεν είναι καλώδια τών 5e !

-
Θά ήθελα να μάθω .
- Ποιός ό λόγος να τού απαντήσουν " αυτοί " που έχουν την αντίθετη από τον ίδιο άποψη ;
- Ποιός ό λόγος να έχει φτάσει ή ερώτηση του στίς 41 σελίδες και να μην έχει πάρει ό άνθρωπος , απάντηση στό θέμα του ;
- Ποιός ό λόγος .....άσε δεν θά το γράψω , μαζί με άλλα 10 ποιός ό λόγος .

Σάς παρακαλώ να μου απαντήσετε σε αυτά τα μόνα δύο .
Ευχαριστώ .


- :hi:
Γιατί έχει πολύ καλύτερες επιλογές να κάνει.
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Περ

Περιμένω από εσάς κάποιες προτάσεις για κάτι σχετικά οικονομικό
Ε ψάξε και εσύ βρε παιδάκι μου μήπως βρεις και τίποτα demo ρεύματος στην καλύτερη τιμή παγκοσμίως!
Ax βρέ Χάρι Άχ !
Τήν πάτησα .
Πόσο γέλιο θά έριξες μαζί μου ....τότε ....... Δέν σου κρατώ κακία καμιά .
Ωππππ.. τώρα το είδα αυτό!
Για πες ρε Μανώλη, πώς την πάτησες ακριβώς;
Ήρθες σπίτι, άκουσες τα καλώδια στο δικό μου σύστημα (κατόπιν δικής σου επιθυμίας πάντα), στη συνέχεια άκουσες ξανά το σύστημα με το καλώδια που χρησιμοποιουσα εγώ τότε (κάτι DNM RESON αν θυμάμαι καλά), και στη συνέχεια, πάλι κατόπιν δικής σου επιθυμίας, ξανά άκουσες το σύστημα με κάτι δικά σου καλώδια no name οπως μου ειπες για να βγάλεις τα συμπεράσματα που ήθελες. Όλα αυτά ως διαδικασία, έγιναν όπως τα ζήτησες, δε σου πρότεινα κάτι, ούτε σε πίεσα για κάτι. Στη συνέχεια, αφού έβγαλες τα όποια συμπεράσματα έκρινες εσύ πως έβγαλες, μου άφησες ένα 50αρικο, πήρες τα καλώδια και έφυγες.
Για πες λοιπόν, πού ακριβώς την πάτησες;
 
Last edited:

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Περ

Περιμένω από εσάς κάποιες προτάσεις για κάτι σχετικά οικονομικό
μην αγχώνεσαι!:smile:
Σ' έχω στα υπόψη μου!
πρέπει να βγάλω και τη μίζα μου βλέπεις..:whistling::whistling:
Αύριο κιόλας θα σου στείλω προτάσεις ανάλογα των μηχανημάτων που έχεις!
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.786
Reaction score
28.213
Ε ψάξε και εσύ βρε παιδάκι μου μήπως βρεις και τίποτα demo ρεύματος στην καλύτερη τιμή παγκοσμίως!

Ωππππ.. τώρα το είδα αυτό!
Για πες ρε Μανώλη, πώς την πάτησες ακριβώς;
Ήρθες σπίτι, άκουσες τα καλώδια στο δικό μου σύστημα (κατόπιν δικής σου επιθυμίας πάντα), στη συνέχεια άκουσες ξανά το σύστημα με το καλώδια που χρησιμοποιουσα εγώ τότε (κάτι DNM RESON αν θυμάμαι καλά), και στη συνέχεια, πάλι κατόπιν δικής σου επιθυμίας, ξανά άκουσες το σύστημα με κάτι δικά σου καλώδια no name οπως μου ειπες για να βγάλεις τα συμπεράσματα που ήθελες. Όλα αυτά ως διαδικασία, έγιναν όπως τα ζήτησες, δε σου πρότεινα κάτι, ούτε σε πίεσα για κάτι. Στη συνέχεια, αφού έβγαλες τα όποια συμπεράσματα έκρινες εσύ πως έβγαλες, μου άφησες ένα 50αρικο, πήρες τα καλώδια και έφυγες.
Για πες λοιπόν, πού ακριβώς την πάτησες;
-
Χάρη ,
Μήν τσιμπάς .
Μήν αρπάζεις σαν βενζίνη .
Εγώ μιά χαρά ακούω με αυτά που σου πείρα και σε ευχαριστώ .
Τά θυμάσαι όμως όλα " βρέ " σεί !
Στό , " Τήν πάτησα " , έπρεπε να βάλω ομοιωματικά . sorry

οκ. ;
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
-
Χάρη ,
Μήν τσιμπάς .
Μήν αρπάζεις σαν βενζίνη .
Εγώ μιά χαρά ακούω με αυτά που σου πείρα και σε ευχαριστώ .
Τά θυμάσαι όμως όλα " βρέ " σεί !
Στό , " Τήν πάτησα " , έπρεπε να βάλω ομοιωματικά . sorry

οκ. ;
Αρπάζω γιατί όταν κάνουμε πλάκα με θέματα που μπορούν να αφήσουν υπόνοιες για κοροϊδία ή απάτη, πρέπει να κάνουμε σαφές ότι πειράζουμε τον άλλον και δεν το εννοούμε.
Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ που το ξεκαθάρισες.:drinks:
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
@leandros Λεανδρεεεεεεε!!! Περιμένω ακόμα την άποψή σου, δεν μου απάντησες! Αυτό που έκανε ο διαχύτης ως προς τον εστιασμό, το έχεις ακούσει απο οποιοδήποτε καλώδιο ανεξαρτήτου κόστους?
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τελικά ο τίτλος του νήματος επαληθεύτηκε θα πάω από nordost σε κάτι άλλο, ο λαχνός κλήρωσε και πέφτει στο kondo KSL-vc το οποίο είναι σε άλλο επίπεδο και σε τιμή χάρισμα, περισσότερες λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο θα γράψω αργότερα, ευχαριστώ τους συμφουρίτες που μου έδωσαν κάποιες ιδέες για να πραγματοποιήσω κάποιες δοκιμές, και ιδιαίτερα το Λέανδρο που μου πρότεινε το συγκεκριμένο IC για το οποίο δεν είχα ιδέα και με έχει αφήσει άφωνο επιπλέον έχω αποφασίσει να κρατήσω και το kimber hero για προ τελικό.

Τό επόμενο βήμα πλέον είναι η αλλαγή καλωδίων ρεύματος (από τα κλασικά μαύρα του δίευρου) τα οποία νομίζω ότι θα βάλουν και αυτά ένα λιθαράκι να πάω ένα βήμα πιο ψηλά στην ακουστική μου ικανοποίηση..
Όλα καλά και ανθηρά,οπότε αξίζει να χαιρόμαστε συλλογικά για κάθε ικανοποιημένο μέλος.

Προκύπτει όμως κατά τη γνώμη μου θεμελιώδες ζήτημα αξιοπιστίας ως προς τα υποκειμενικά συμπεράσματα.

Αυτός είναι και ο λόγος που προβάλλονται διάφορες αντιρρήσεις.Για χάρη των αναγνωστών πάντα...

Τρόπος για να αρθεί αυτό θα ήταν εάν δημοσιευόταν μια στοιχειώδης απόκριση πλάτους για καθένα κανάλι σε μορφή overlay - δηλαδή απλή μέτρηση υπό την τρέχουσα κατάσταση χωρίς να έμπαιναν δύσκολα απαιτώντας εμπεριστατωμένες συγκρίσεις τρέχουσας με πρότερη σε όλους τους τομείς - ώστε να πιστοποιούνταν τουλάχιστον όλα όσα θα ίσχυαν για την ισορροπία ανάμεσα στα επιμέρους κανάλια (δεξί-αριστερό) επί του sweet spot.

Τροφή για σκέψη...
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
@leandros Λεανδρεεεεεεε!!! Περιμένω ακόμα την άποψή σου, δεν μου απάντησες! Αυτό που έκανε ο διαχύτης ως προς τον εστιασμό, το έχεις ακούσει απο οποιοδήποτε καλώδιο ανεξαρτήτου κόστους?
ναι !!
το ίδιο και εσύ, σπίτι μου!!
μη το συνεχίζεις,σε παρακαλώ! οκ? ;
ο ίδιος ο ιδιοκτήτης του σπιτιού που λες είπε " wow!! παίζεις καλύτερα από μένα!!"
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
ναι !!
το ίδιο και εσύ, σπίτι μου!!
μη το συνεχίζεις,σε παρακαλώ! οκ? ;
ο ίδιος ο ιδιοκτήρτης του σπιτιού που λες είπε wow!! παίζεις καλύτερα από μένα!!
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έχεις πάρει προσωπικά. Θα το συνεχίσω όμως: αφού έχετε τα ίδια καλώδια εσύ και ο κάτοχος εκείνου του συστήματος ( νομίζω μάλιστα ότι εκείνος έχει ακριβότερη σειρά? Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος ), βρίσκω ενδιαφέρον το γεγονός ότι μόλις αφαιρέθηκε ο δεξιός διαχύτης, πρακτικά κατέρρευσε η ομολογουμένως εκπλητική στερεοφωνική εικόνα που ακούγαμε μέχρι την αλλαγή. Άρα, ό,τι καλώδιο και αν είχε επάνω, η διάχυση ( και μάλιστα ένα μέρος αυτής ) έπαιξε σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.
Επίσης, καλό θα είναι να αναφέρεις ότι ο ιδιοκτήτης είπε ότι παίζεις καλύτερα λόγω του βινυλίου, αφού εκείνος παίζει ψηφιακά και δεν είναι ικανοποιημένος. Κάνω λάθος;
Επιμένω γιατί διακρίνω μια απόκρυψη πληροφοριών. Κρατάς τις θετικές παραμέτρους, αλλά αποκρύπτεις τεχνηέντως τις αρνητικές. Αν είναι να τα λέμε, ας τα λέμε έξω απο τα δόντια, χωρίς φιλτράρισμα.
Παραδέχτηκα ότι ήταν σημαντική η διαφορά στο σπίτι σου σαν feeling, άσχετα αν δεν άκουσα το ίδιο πρόγραμμα. Το ότι θεωρώ πως υπάρχουν κι άλλες μέθοδοι ( και ίσως πιο σωστές ) για το tuning ενός συστήματος, είναι δικό μου θέμα.
Προφανώς δεν το έχεις καταλάβει ακόμα, αλλά δεν σου πηγαίνω κόντρα σε κάτι, ούτε έχω κάτι μαζί σου ( προφανώς έχει πάψει να ισχύει το ίδιο απο πλευράς σου, καθώς σου προσέβαλα ως φαίνεται τα αποκτήματα και θεωρείς ότι κατ'επέκταση προσβάλω εσένα ).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.098
Reaction score
124.652
μπορούν να αφήσουν υπόνοιες για κοροϊδία ή απάτη,
Για τα πειραγμένα χρεπια μπιενταμπλεγιου που φορτώθηκες λες;

Πόσο δίκιο έχεις....
 
Last edited:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
@leandros Με άλλα λόγια, ακούσαμε το ίδιο πράγμα και ακούσαμε μια αισθητή υποβάθμιση της στερεοφωνικής εικόνας και του εστιασμού, ενώ εκείνο το σύστημα φοράει ακόμα καλύτερα ( αφού είναι ακριβότερα και δείχνει να θεωρείται καλύτερο το ακριβότερο ) καλώδια απο το δικό σου. Με ενδιαφέρει να εξηγήσεις τον λόγο που συνέβη αυτό και όχι να σου πάω κόντρα. ΟΚ?
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
προσέβαλα ως φαίνεται τα αποκτήματα και θεωρείς ότι κατ'επέκταση προσβάλω εσένα
Ε μα κι εσύ , αστροναύτης άνθρωπος δεν έχεις καταλάβει , ότι καλύτερα να βρίσεις το σόΐ κάποιου, παρά το σύστημά του? :gotcha:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έχεις πάρει προσωπικά. Θα το συνεχίσω όμως: αφού έχετε τα ίδια καλώδια εσύ και ο κάτοχος εκείνου του συστήματος ( νομίζω μάλιστα ότι εκείνος έχει ακριβότερη σειρά? Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος ), βρίσκω ενδιαφέρον το γεγονός ότι μόλις αφαιρέθηκε ο δεξιός διαχύτης, πρακτικά κατέρρευσε η ομολογουμένως εκπλητική στερεοφωνική εικόνα που ακούγαμε μέχρι την αλλαγή. Άρα, ό,τι καλώδιο και αν είχε επάνω, η διάχυση ( και μάλιστα ένα μέρος αυτής ) έπαιξε σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.
Επίσης, καλό θα είναι να αναφέρεις ότι ο ιδιοκτήτης είπε ότι παίζεις καλύτερα λόγω του βινυλίου, αφού εκείνος παίζει ψηφιακά και δεν είναι ικανοποιημένος. Κάνω λάθος;
Επιμένω γιατί διακρίνω μια απόκρυψη πληροφοριών. Κρατάς τις θετικές παραμέτρους, αλλά αποκρύπτεις τεχνηέντως τις αρνητικές. Αν είναι να τα λέμε, ας τα λέμε έξω απο τα δόντια, χωρίς φιλτράρισμα.
Παραδέχτηκα ότι ήταν σημαντική η διαφορά στο σπίτι σου σαν feeling, άσχετα αν δεν άκουσα το ίδιο πρόγραμμα. Το ότι θεωρώ πως υπάρχουν κι άλλες μέθοδοι ( και ίσως πιο σωστές ) για το tuning ενός συστήματος, είναι δικό μου θέμα.
Προφανώς δεν το έχεις καταλάβει ακόμα, αλλά δεν σου πηγαίνω κόντρα σε κάτι, ούτε έχω κάτι μαζί σου ( προφανώς έχει πάψει να ισχύει το ίδιο απο πλευράς σου, καθώς σου προσέβαλα ως φαίνεται τα αποκτήματα και θεωρείς ότι κατ'επέκταση προσβάλω εσένα ).
όχι Νίκο, το μόνο που κρατάω είναι την ηρεμία μου!
Λοιπόν για να τελειώνουμε, έχουμε διαφορετικά κάποια καλώδια στα 2σεταπ, στα ηχεία και στο ρεύμα, δεν είναι θέμα ακριβότερης σειράς, αλλά άλλης εταιρίας, οκ?
!) πράγματι το πικάπ παίζει δραματικά καλύτερα απ το ψηφιακό! Δραματικά όμως!!..και μη μου πεις μετά "ναι αλλά έχει θόρυβο επιφανείας " ..ναι έχει, πικάπ είναι, βινύλια θα διαβάσει, όχι σκληρούς δίσκους!
2) το ότι παίζει καλύτερα απ το ψηφιακό δεν έχει να κάνει με τη στερεοφωνική εικόνα του συστήματος!
Ανεξάρτητα της πηγής η εικόνα είναι αν όχι 100% ίδια..98% ίδια!
3) απόκρυψη πληροφοριών εγώ??
Ο ίδιος ο ιδιοκτήτης είπε ότι πλέον ο ήχος είναι καλύτερος στα πάντα, στον εστιασμό στην εικόνα, στο βάθος απ το δικό του, αν αυτό δε σου κάνει ως θέση δε μπορώ να σου κάνω τίποτα! Επειδή η τοποθέτηση του δε συμβαδίζει με τις απόψεις σου, τι να κάνω δηλαδή?
4)Ναι από πλευράς μου είναι τεράστια υποχώρηση και μόνο που σου απάντώ, όχι για τη διαφορετική προσέγγιση σου τεχνικά σε ένα θέμα, αυτό είναι γούστο του καθενός, αλλά στη διαπροσωπική συμπεριφορά.
5)Μήπως θα πρέπει να συντάξουμε επιστολή με γνήσιο υπογραφής για το πιο άκουσμα εκ των δύο μας άρεσε παραπάνω εμένα και του ιδιοκτήτη του άλλου σεταπ για να σταματήσουμε να ασχολούμαστε επιτέλους άλλο μ΄αυτό?
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Για τα πεπραγμένα χρεπια μπιενταμπλεγιου που φορτώθηκες λες;

Πόσο δίκιο έχεις....
Το πεπραγμένο φυγείν αδύνατον..!! :biggrin:

Λίγα τα λόγια σου για τις ηχειαρες μου, οκ;;; ;
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
@leandros Γιατί, τί έχει η διαπροσωπική μου συμπεριφορά; Εσύ πήρες προσωπικά τη διαφωνία μου ως προς το marketing των εταιρειών. Δεν αμφισβήτησα εσένα ως προς το στρώσιμο των καλωδίων, αλλά τον οποιοδήποτε προωθεί το εμπόρευμά του. Αν είναι να σεβαστώ κάποια άποψη, θα είναι αυτή ενός ανεξάρτητου φορέα που δεν έχει ούτε να κερδίσει, ούτε να χάσει απο αυτό που θα πει.
Επέμεινα ως προς την ανάγκη να πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις πριν γίνει η οποιαδήποτε δοκιμή. Είπα κάτι παράξενο; Είπα κάτι ανυπόστατο; Είπα κάτι που θα κόστιζε κάτι παραπάνω στον οποιοδήποτε θέλει να ψωνίσει καλώδια και παρελκόμενα γενικότερα;
Μήπως σε πείραξε το ότι μοιράστηκα την εμπειρία μου με τη καλύτερη απόδοση του συστήματος όταν στήθηκαν καλύτερα τα ηχεία, ακόμα και με "κατώτερα" καλώδια; Είναι μια αλήθεια, είναι κάτι που ισχύει. Σε τελική ανάλυση, δεν μπορεί να αποδέχεσαι τη γνώμη μου ως προς τη καλυτερη λειτουργία του συστήματός σου κατόπιν των αλλαγών που έκανες, αλλά να μη κάνεις το ίδιο όταν λέω ότι ακόμα και με μη high end καλώδια, ακούω καλύτερα τώρα που έστησα καλύτερα τα ηχεία μου. Μοιράζομαι την αλήθεια μου ως ελάχιστη υποχρέωση που θεωρώ ότι έχω απέναντι σε αυτόν που θα πάει να κάνει το ίδιο λάθος που έκανα κι εγώ. Αν είναι καλυμμένος, αν τα έχει κάνει όλα σωστά και θέλει να παίξει με καλώδια, ας το κάνει, δεν με αφορά.
Υποστήριξες ότι το ψηφιακό παίζει αλλού γι'αλλου αφού κάθε εφαρμογή ακούγεται διαφορετικά. Σου εξήγησα που οφείλεται αυτή η διαφορά, αντέδρασες με ένα "χαχα", αλλά απάντηση δεν είδα. Προφανώς όμως πιστεύεις ακόμα ότι το ψηφιακό μέσο είναι αλλού γι'αλλού. Όπως οφειλω εγώ να μαζεύω πληροφορίες πριν πω τη γνώμη μου, έτσι οφείλεις να κάνεις κι εσύ, διαφορετικά βρίσκω ότι είναι σωστό να δεχόμαστε διορθώσεις.
Ζήτησα τη γνώμη σου για το ζήτημα της διάχυσης, μου είπες ότι έχεις καταφέρει να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα με τα καλώδια. Μα, με παρόντα τα καλώδια στο σύστημα του φίλου μας, η αλλαγή έγινε μόλις άλλαξε κάτι στον χώρο. Για να δανειστώ μια προσφιλή σου έκφραση, δεν είναι τα καλώδια "δια πάσα νόσο και μαλακίαν". Και δεν μπορεί να είναι έτσι, γιατί δεν μπορούν τα καλώδια να επιδράσουν στην ισορροπία των καναλιών. Αυτό μπορεί να το κάνει η παθητική παρέμβαση στον χώρο, η ενεργή παρέμβαση μέσω ισοστάθμισης ή και τα δύο μαζί. Μια τόσο αντικειμενική απάντηση όμως, δεν πήρα.
Θα μπορούσα να το συνεχίσω, αλλά κουράστηκα κι εγώ. Να ξέρεις όμως ότι δεν είμαι εγώ αυτός που κινήθηκε σπασμωδικά και έθεσε υπο αμφισβήτηση τη διαπροσωπική μας σχέση. Δεν είμαι εγώ αυτός που στη πρώτη διαφωνία έφερε το χάος. Και να είσαι σίγουρος ότι αν γνώριζα προκαταβολικά ότι θα μου χτύπαγες με τη πρώτη διαφωνία μας το σέρβις του πικάπ, δεν θα στο έφερνα. Και αν ήξερα ότι θα μου χτύπαγες τόσο άσχημα τό ότι μου άνοιξες το σπίτι σου, να είσαι σίγουρος ότι δεν θα το επισκεπτόμουν. Όπως και δεν θα το ξαναεπισκεφτώ. Όχι ότι θα το ήθελες, αλλά καλό είναι να ξέρεις και τη δική μου θέση πάνω σε αυτό.
Υ.Γ. Σε επίπεδο forum και ανταλλαγής απόψεων, να ξέρεις ότι θα συνεχίσω να εκφράζω την άποψή μου. Τόσο απέναντι σ'εσένα, όσο και στον οποιοδήποτε συμμετέχει σε μια συζήτηση. Μη το πάρεις προσωπικά, εδώ μέσα κάνουμε συζητήσεις και ανταλλάζουμε απόψεις.
Y.Γ.2 Ευχαριστώ για τις γνώσεις που μοιράστηκες μαζι μου, για το πέρασμα που μου παρείχες στο να ακούσω κι άλλα αξιόλογα συστήματα, να γνωρίσω τους ιδιοκτήτες τους και να περάσουμε ωραίες στιγμές χαβαλέ. Ευχαριστώ εννοείτα και για το σέρβις που έκανες στο πικάπ μου, το εκτιμώ. Επειδή όμως καταλαβαίνω ότι όλα αυτά πάνε πακέτο με τον περιορισμό να έχω και να εκφέρω τη γνώμη μου, ευχαριστώ δεν θα πάρω ( άλλο ).
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Μήπως σε πείραξε το ότι μοιράστηκα την εμπειρία μου με τη καλύτερη απόδοση του συστήματος όταν στήθηκαν καλύτερα τα ηχεία, ακόμα και με "κατώτερα" καλώδια; Είναι μια αλήθεια, είναι κάτι που ισχύει. Σε τελική ανάλυση, δεν μπορεί να αποδέχεσαι τη γνώμη μου ως προς τη καλυτερη λειτουργία του συστήματός σου κατόπιν των αλλαγών που έκανες, αλλά να μη κάνεις το ίδιο όταν λέω ότι ακόμα και με μη high end καλώδια, ακούω καλύτερα τώρα που έστησα καλύτερα τα ηχεία μου.
Χαλάς την πιάτσα.
Τι δεν καταλαβαίνεις;
 

Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Το πεπραγμένου φυγείν αδύνατον..!! :biggrin:

Λίγα τα λόγια σου για τις ηχειαρες μου, οκ;;; ;
Ηχειάρες ? τα χρέπια ? τα πειραγμένα? πφφφφ. Ρε συ Χάρη , από ψωνίζεις χιούμορ? από τον περισσό? :lolsign: :fuckyou:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.064
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top