Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
1) καλέ μου bhutia,
πολύ θα ήθελαν να είχαν αυτό τον ήχο, και πολύ περισσότεροι θα..τον έπαιζαν!:fuckyou:

2) μα καλέ μου bhutia για το δικό μου πικάπ αναφερόταν, όχι για πιθανά το δικό σου ή για κάποιο άλλο γνωστού σου!!
μη μπερδεύεσαι!!:p:p
Υ.Σ. θυμίζω οτι δεν ακούω με mk2 και arkiv!:sneaky::sneaky:

3) είδες ντοκ πως φαίνονται οι γνώστες?? :sneaky:
3) Είδα πώς φαίνονται οι καλοί...αναγνώστες.

2) Για των ...άλλων ομιλώ και ο ίδιος.:Α
Χαμογελάω κιόλας οραματιζόμενος την έκφραση του Λ μπροστά στην οθόνη,άμα δημοσιευτεί φωτογραφία από το βινυλιοσύστημα που έχω διατηρήσει σe ενεργό δράση...

1) Επιφυλάσσομαι να δημοσιεύσω μετρητικά - και όχι...άλλου τύπου - πειστήρια για την πιο αρεστή ηχητική απόδοση που έχω επιτύχει από δικό μου setup...
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
3) Είδα πώς φαίνονται οι καλοί...αναγνώστες.

2) Χαμογελάω ήδη οραματιζόμενος την έκφραση του Λ μπροστά στην οθόνη,άμα δημοσιευτεί φωτογραφία από το βινυλιοσύστημα που έχω διατηρήσει σe ενεργό δράση...

1) Επιφυλάσσομαι να δημοσιεύσω μετρητικά πειστήρια για την πιο αρεστή ηχητική απόδοση που έχω επιτύχει από δικό μου setup...
1)thanks
2)μια φωτογραφία δε λέει τίποτα στο βινυλιοσύστημα, μόνο μια ακρόαση! οι φωτο, και η οπτική τροφή αφορά τους ψηφιακούς, ο ήχος τους αναλογικούς bhutiaμ..με απαγοητεύεις!! :wink: :wink:
Κάποιος μπορεί να έχει το τελειότερο πλατό, τη κορυφαία κεφαλή στον καλύτερο βραχίονα...κι όλα αυτά..ρυθμισμένα στο γάμο του καραγκιόζη!, τότε, ακόμα και το...mk2 καλύτερα θα παίξει!:tongue::tongue:
3)Μη το πάμε, με ..μετρητικά πειστήρια, από ένα σύστημα που δεν έχουμε δει, από έναν συμφορουμίτη που επίσης δεν έχουμε δει..και προπαντώς από ένα σύστημα που δεν έχουμε ακούσει!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
1)thanks
2)μια φωτογραφία δε λέει τίποτα στο βινυλιοσύστημα, μόνο μια ακρόαση! οι φωτο, και η οπτική τροφή αφορά τους ψηφιακούς, ο ήχος τους αναλογικούς bhutiaμ..με απαγοητεύεις!! :wink: :wink:
Κάποιος μπορεί να έχει το τελειότερο πλατό, τη κορυφαία κεφαλή στον καλύτερο βραχίονα...κι όλα αυτά..ρυθμισμένα στο γάμο του καραγκιόζη!, τότε, ακόμα και το...mk2 καλύτερα θα παίξει!:tongue::tongue:
3)Μη το πάμε, με ..μετρητικά πειστήρια, από ένα σύστημα που δεν έχουμε δει, από έναν συμφορουμίτη που επίσης δεν έχουμε δει..και προπαντώς από ένα σύστημα που δεν έχουμε ακούσει!
2) Εντάξει,αφού δεν θα σου έφτανε η απεικόνιση με τη διαβεβαίωση ότι είναι αρτίως ζυγοσταθμισμένο όπως και τα συνοδά,να μην...απογοήτευα και άλλους αναγνώστες δημοσιεύοντάς το. :sneaky:

3) Εκεί ακριβώς έγκειται η θεμελιώδης διαφωνία,στο ότι μπορούμε πλέον ν'αξιολογούμε χάρη σε κατάλληλα δεδομένα ακόμα και όσα δεν θα βλέπαμε ή θ'ακούγαμε οι ίδιοι.;)
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
2) Εντάξει,αφού δεν θα σου έφτανε η απεικόνιση με τη διαβεβαίωση ότι είναι αρτίως ζυγοσταθμισμένο όπως και τα συνοδά,να μην...απογοήτευα και άλλους αναγνώστες δημοσιεύοντάς το. :sneaky:

3) Εκεί ακριβώς έγκειται η θεμελιώδης διαφωνία,στο ότι μπορούμε πλέον ν'αξιολογούμε χάρη σε κατάλληλα δεδομένα ακόμα και όσα δεν θα βλέπαμε ή θ'ακούγαμε οι ίδιοι.;)
δεν υπάρχει διαφωνία bhutia μ!
Στο ψηφιακό, όλα είναι παιδικά! Στο αναλογικό τα πράγματα σοβαρεύουν! Αν ισχύουν λοιπόν τα γραφόμενα σου περί της γνώσης σου στο είδος , αλλά και περί του εξοπλισμού σου, γνωρίζεις ότι αν δεν είναι όλα καλορυθμισμένα τα πάντα, τότε το αποτέλεσμα μπορεί να είναι αποκαρδιωτικό,
Αντιθέτως, ένα όχι τοπ, αλλά επαρκώς καλό σεταπ αναλογικό είναι σεταρισμένο to the point είναι δεδομένο ότι θα παίξει ποοοοολύ καλύτερα από το ακριβότερο αλλά αρύθμιστο σεταπ.
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Λοιπόν όπως προείπα ο κλήρος πέφτει στο kondo, έχοντα δοκιμάσει αρκετά καλώδια με την περιοχή των 1200€ μια γνώμη για όλα τα καλώδια σας είπα, τώρα για το συγκεκριμένο έχω να πω τα εξής, τρομεροοοοο καλώδιο σε σχέση με kimber 1011 που είναι και ο ανταγωνιστής του λόγω και τιμής στην λιανική, είναι κατά πρώτον τρομερά ισορροπημένο είτε ψηλά είτε στη μέση είτε χαμηλά τπτ δεν υπερβάλει έναντι του άλλο, που σε σχέση το 1011 υστερεί στην μέση σε σχέση με την πάνω και κάτω περιοχή, το kondo έχει μια τρομερή διαφάνεια πληροφορία και τρομερή φυσικότητα στα όργανα κομμάτι που υστερεί το 1011, στα μηχανήματα μου που έχουν μια ταχύτητα και είναι πιο τραχιά έρχεται σαν από μηχανής θεός και τους δίνουν μια αναλογικότητα και έναν άλλο χαρακτήρα που κάνουν τον ήχο ακόμα πιο γλυκό ειδικά σε εμένα που στο παρελθόν είχα δυο τρία cd micromega τα οποία λάτρευα μου ξανά θύμισαν την τότε εποχή, στα μπάσα είναι τόσο όσο σε αντίθεση με τα kimber τα οποία υπερβάλουν λίγο χαμηλά, και τελευταίο είναι η σκηνή είναι το μοναδικό καλώδιο το οποίο η σκηνή είναι ανάμεσα στα δυο ηχεία είναι δηλαδή εκεί που πρέπει όλα τα υπόλοιπα έφερνα την σκηνή προς την θέση ακρόασης άλλο λιγότερο και άλλο περισσότερο, ένα έχω να πω είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί βρήκα ένα IC έτσι όπως το σκεφτόμουν σε μια σούπερ τιμή για αυτό που αξίζει, και όσο αφορά τα nordost μέχρι και το Frey που έχω ακούσει τα περνάει σταματημένα βέβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά (εννοώ την σύγκριση καλωδίων konto nordost για να μην παρεξηγηθούμε τι σημαίνει υποκειμενικό).

Ελπίζω με την αλλαγή και των καλωδίων ρεύματος να έχω ακόμα καλύτερα αποτελέσματα ήδη έχω κλείσει ένα μεταχειρισμένο Vincent που μου πρότεινε ο leandros ελπίζω να βρω και άλλα για να έχω σε όλα τα μηχανήματα κάτι καλύτερο από τα μαύρα.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.028
Reaction score
124.482
Ελπίζω με την αλλαγή και των καλωδίων ρεύματος να έχω ακόμα καλύτερα αποτελέσματα ήδη έχω κλείσει ένα μεταχειρισμένο Vincent που μου πρότεινε ο leandros ελπίζω να βρω και άλλα για να έχω σε όλα τα μηχανήματα κάτι καλύτερο από τα μαύρα.
Καλώδια στο έθερνετ μη ξεχάσεις να αναβαθμίσεις.

Για τον "αέρα ανάμεσα στα όργανα" ρε γαμ@το..
 




Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
και τρομερή φυσικότητα στα όργανα κομμάτι που υστερεί το 1011, στα μηχανήματα μου που έχουν μια ταχύτητα και είναι πιο τραχιά έρχεται σαν από μηχανής θεός και τους δίνουν μια αναλογικότητα και έναν άλλο χαρακτήρα που κάνουν τον ήχο ακόμα πιο γλυκό.
τι εννοείς φυσικότητα? π.χ. να αποδίδονται τα όργανα στη φυσική τους διάσταση?

Κι οι λάμπες κάνουν τον ήχο πιο γλυκό αλλά το συνολικό άκουσμα απέχει από την πραγματικότητα.
 

Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Λοιπόν όπως προείπα ο κλήρος πέφτει στο kondo, έχοντα δοκιμάσει αρκετά καλώδια με την περιοχή των 1200€ μια γνώμη για όλα τα καλώδια σας είπα, τώρα για το συγκεκριμένο έχω να πω τα εξής, τρομεροοοοο καλώδιο σε σχέση με kimber 1011 που είναι και ο ανταγωνιστής του λόγω και τιμής στην λιανική, είναι κατά πρώτον τρομερά ισορροπημένο είτε ψηλά είτε στη μέση είτε χαμηλά τπτ δεν υπερβάλει έναντι του άλλο, που σε σχέση το 1011 υστερεί στην μέση σε σχέση με την πάνω και κάτω περιοχή, το kondo έχει μια τρομερή διαφάνεια πληροφορία και τρομερή φυσικότητα στα όργανα κομμάτι που υστερεί το 1011, στα μηχανήματα μου που έχουν μια ταχύτητα και είναι πιο τραχιά έρχεται σαν από μηχανής θεός και τους δίνουν μια αναλογικότητα και έναν άλλο χαρακτήρα που κάνουν τον ήχο ακόμα πιο γλυκό ειδικά σε εμένα που στο παρελθόν είχα δυο τρία cd micromega τα οποία λάτρευα μου ξανά θύμισαν την τότε εποχή, στα μπάσα είναι τόσο όσο σε αντίθεση με τα kimber τα οποία υπερβάλουν λίγο χαμηλά, και τελευταίο είναι η σκηνή είναι το μοναδικό καλώδιο το οποίο η σκηνή είναι ανάμεσα στα δυο ηχεία είναι δηλαδή εκεί που πρέπει όλα τα υπόλοιπα έφερνα την σκηνή προς την θέση ακρόασης άλλο λιγότερο και άλλο περισσότερο, ένα έχω να πω είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί βρήκα ένα IC έτσι όπως το σκεφτόμουν σε μια σούπερ τιμή για αυτό που αξίζει, και όσο αφορά τα nordost μέχρι και το Frey που έχω ακούσει τα περνάει σταματημένα βέβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά (εννοώ την σύγκριση καλωδίων konto nordost για να μην παρεξηγηθούμε τι σημαίνει υποκειμενικό).

Ελπίζω με την αλλαγή και των καλωδίων ρεύματος να έχω ακόμα καλύτερα αποτελέσματα ήδη έχω κλείσει ένα μεταχειρισμένο Vincent που μου πρότεινε ο leandros ελπίζω να βρω και άλλα για να έχω σε όλα τα μηχανήματα κάτι καλύτερο από τα μαύρα.
Πάρε ανάσα!
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Λοιπον κυριοι-εχω και εγω ενα τεραστιο παραπονο επιτελους να εκφρασω σε αυτο το νημα!Δεν κρατιεμαι πλεον και πρεπει να το πω!>:(>:(



















Χαθηκε ο κοσμος να βαλετε καμμια μπαμπατσικια και για εμενα που μου αρεσουν;;Ολο κατι ατάιστες φιλασθενικες Ασιατισες βλεπω τωρα τελευταια...:rofl:

Παρτε ενα παραδειγμα...
vrazil01.jpg
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
τι εννοείς φυσικότητα? π.χ. να αποδίδονται τα όργανα στη φυσική τους διάσταση?

Κι οι λάμπες κάνουν τον ήχο πιο γλυκό αλλά το συνολικό άκουσμα απέχει από την πραγματικότητα.
Χωρίς μετρητικά δεδομένα πάνω στην ισορροπία απόκρισης του setup όπου γίνονται οι δοκιμές,λέμε λόγια του...αέρος,
Εξ ου και η εμπλοκή των...ethernet αγωγών. :Α
 

Μηνύματα
7.222
Reaction score
11.768
Λοιπον κυριοι-εχω και εγω ενα τεραστιο παραπονο επιτελους να εκφρασω σε αυτο το νημα!Δεν κρατιεμαι πλεον και πρεπει να το πω!>:(>:(



















Χαθηκε ο κοσμος να βαλετε καμμια μπαμπατσικια και για εμενα που μου αρεσουν;;Ολο κατι ατάιστες φιλασθενικες Ασιατισες βλεπω τωρα τελευταια...:rofl:

Παρτε ενα παραδειγμα... View attachment 159751

Δικός μου είσαι εσύ!! Ωωωωωωωωω,ρε μάναμ!!! Αυτά είναι!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
τι εννοείς φυσικότητα? π.χ. να αποδίδονται τα όργανα στη φυσική τους διάσταση?

Κι οι λάμπες κάνουν τον ήχο πιο γλυκό αλλά το συνολικό άκουσμα απέχει από την πραγματικότητα.
συγκεκριμένα αυτό σημαίνει φυσικότητα:
ιδιότητα του φυσικού
  1. η ιδιότητα του απροσποίητου, ειλικρινούς, αυθόρμητου
  2. η ιδιότητα αυτού που μοιάζει με τη φύση ή με κάποιο φυσικό πρότυπο
 


Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
τι εννοείς φυσικότητα? π.χ. να αποδίδονται τα όργανα στη φυσική τους διάσταση?

Κι οι λάμπες κάνουν τον ήχο πιο γλυκό αλλά το συνολικό άκουσμα απέχει από την πραγματικότητα.
Φυσικότητα εννοώ το ότι αν κλείσω τα μάτια ακούω ότι πιο κοντινό έχω ακούσει στο φυσικό όργανο
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.592
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top