Αρκάς

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Προσπαθηστε να τοποθετηθειτε κι εσεις περι της ποιοτητας του Αρκα μεσα στις δεκαετιας που περασαν και μη σχολιαζετε τις αποψεις των αλλων ως δηθεν προσβλητικες. Πολυ ευαισθητοι εισαστε!!
Ισα-ισα που η αποψη του Ζαββαλου ηταν κομψη, ευγενικη αλλά και ευφυής, ασχετα αν σε καποια σημεια διαφωνω.
Ο Σεφερλης ειναι καθαροτατη υποκουλτουρα και απευθυνεται σε κοινο περιορισμενης αντιληψης και αποψης και δεν εχει καμια σχεση η περιπτωση του με του Αρκά που οπως ολοι οι καλλιτεχνες δημιουργοι, διερχεται πιθανοτατα την κριση του κορεσμου που ισως να ειναι και μονιμη λογω ηλικιας.
 

Μηνύματα
29.071
Reaction score
23.093
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΟΚΙΜΟ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ

ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΝΟΗΤΟΙ

ΚΑΙ ΓΡΑΦΙΚΟΙ.

ΑΠΟ ΑΡΚΑ ΕΩΣ ΣΕΦΕΡΛΗ.......

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ.

ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ ΣΕ ΚΑΜΒΑ. (ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ).
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΟΚΙΜΟ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ

ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΝΟΗΤΟΙ

ΚΑΙ ΓΡΑΦΙΚΟΙ.
Αυτό γράφτηκε σε φόρουμ με κυρίαρχα θέματα τον ήχο, τη μουσική, τις ταινίες κτλ.


Βασικά μπορώ να ανταπεξέλθω σε κουμφούκιο, κοέλιο, ράμφο ακόμα και νίκο ζερβό αλλά στη σοφία του κάλαχαν αδυνατώ.
 

Μηνύματα
29.071
Reaction score
23.093
Αυτό γράφτηκε σε φόρουμ με κυρίαρχα θέματα τον ήχο, τη μουσική, τις ταινίες κτλ.


Βασικά μπορώ να ανταπεξέλθω σε κουμφούκιο, κοέλιο, ράμφο ακόμα και νίκο ζερβό αλλά στη σοφία του κάλαχαν αδυνατώ.
ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ?

ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΚΑΛΑΧΑΝ.....

ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΞΕΦΥΓΕ Ο ΒΕΛΤΣΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ

ΠΟΥ ΕΧΑΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.... :D
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.691
Αν χρωστάει σε κάποιον ο αρκάς είναι στο σεφερλή.
Προσωπικά συμφωνώ εν (πολύ) γένει με το σκεπτικό, μα διαφωνεί η Ιστορία.
Ο Αρκάς ήταν ήδη πετυχημένος, σχεδόν δέκα χρόνια πριν εμφανισθεί ο Σεφερλής.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.521
Προσπαθηστε να τοποθετηθειτε κι εσεις περι της ποιοτητας του Αρκα μεσα στις δεκαετιας που περασαν και μη σχολιαζετε τις αποψεις των αλλων ως δηθεν προσβλητικες. Πολυ ευαισθητοι εισαστε!!
'Ο,τι θέλουμε θα σχολιάζουμε.
Πολύ ευαίσθητοι είσαστε. Δεν υπάρχει λόγος οι διαφωνίες να καταλήγουν σε μαλλιοτράβηγμα.
Ο Σεφερλης ειναι καθαροτατη υποκουλτουρα και απευθυνεται σε κοινο περιορισμενης αντιληψης και αποψης και δεν εχει καμια σχεση η περιπτωση του με του Αρκά που οπως ολοι οι καλλιτεχνες δημιουργοι, διερχεται πιθανοτατα την κριση του κορεσμου που ισως να ειναι και μονιμη λογω ηλικιας.
Συμφωνούμε απόλυτα.
 

Μηνύματα
440
Reaction score
560
συνηθως οι καλλιτεχνες στη δυση της καριερας τους-ζωης τους, προσπαθουν να δημιουργησουν εργο μεγαλιωδες που θα μεινει στις επομενες γενιες.

αναμφιβολα ο αρκας ειναι μεγαλος καλλιτεχνης, εγω θα τον φανταζομουν να κανει κατι σαν διπλο επιτομο, με τις μεχρι τωρα βιωματικες εμπειριες του, να βαλει και την δικια του φιλοσοφια, απο το να αρεσκεται στο "φτιαχνω ενα μικρο -συχνα χαζο- σκετσακι την ημερα χωρις ψαγμενους διαλογους.

επισης οι μεγαλοι καλλιτεχνες ξερουν το ποτε πρεπει να σταματησουν (στα εργα κοινης θέας...)

...πρωην φανατικος... αλλα δεν μου το βγαζεται απο το μυαλο :whistling: οτι αυτο το χιουμορ ειναι "καινουριας γενιας" και αλλος εχει αναλαβει την πενα του...
 



Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.096
Reaction score
30.053
Δεν είναι κακό κάποιος το 1920 να γελά με τις τούμπες του σαρλό αν το κάνει όμως ακόμα το 2020 κάτι δεν πάει καλά με το ανθρώπινο είδος.
Αν στον Χρυσοθήρα βλέπεις μόνο τούμπες, τότε μάλλον δεν πάει κάτι καλά με εσένα.

Περιμένω να πιάσεις και τους Πάιθονς τώρα. Κάτι έπιασα να λες για σεξιστικά.

Άντε λεβέντη μου. Πεδίον δόξης λαμπρόν.
 

Μηνύματα
29.071
Reaction score
23.093
Αν στον Χρυσοθήρα βλέπεις μόνο τούμπες, τότε μάλλον δεν πάει κάτι καλά με εσένα.

Περιμένω να πιάσεις και τους Πάιθονς τώρα. Κάτι έπιασα να λες για σεξιστικά.

Άντε λεβέντη μου. Πεδίον δόξης λαμπρόν.
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΑΝΤΑΝΕ ΓΡΑΦΙΚΟΙ ΟΙ ΤΑΧΑ "ΚΡΙΝΟΝΤΕΣ".....

ΒΑΣΙΚΑ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΛΙΤΙΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ

ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ.

"ΕΝΤΕΧΝΟ" ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ ΛΕΜΕ......
 






spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.338
Reaction score
30.712
Εγω δεν ξερω αν ειναι απο κεκτημενη ταχυτητα αλλα το χαμογελο το ριχνω :smile:
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.032
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top