Ασυμπίεστη και HD Μουσική από το internet...

TGD

Μηνύματα
6.906
Reaction score
7.002
Το είχαν κάνει κα πέρυσι. Κατέβασα μερικά. Μόνο να σας προειδοποιήσω ότι μόλις βάλουν το δεύτερο κομμάτι δεν μπορείτε να κατεβάσετε το πρώτο, άρα πρέπει να επισκέπτεστε τη Linn τακτικά.
 

TGD

Μηνύματα
6.906
Reaction score
7.002
Στο άλλο άκρο, η Linn αρνήθηκε να εκδόσει τη νέα ηχογράφηση του κουαρτέτου Fitzwilliam (ήταν έτοιμη) αν δεν πλήρωναν 1200 λίρες για το κόστος της μίξης. Το κουαρτέτο μάζεψε τα χρήματα από εθελοντές (έδωσα κι εγώ κατιτίς) και σύντομα θα είναι διαθέσιμο ως download. Αν θα βγει SACD είναι άγνωστο...
 

Μηνύματα
19
Reaction score
8
Έχοντας χάσει το Day 1 της Linn σε Studio Master και αν κάποιος φίλος το έχει ας μου στείλει pm... Ευχαριστώ...
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
765

Μηνύματα
13.596
Reaction score
6.544
απορια.....στους μουσουλμανους,βουδιστες κλπ χαιφιντελιστες, τι δωρο κανουν?
 




Μηνύματα
1.541
Reaction score
5
Πριν 2 μερες ειχε επιλογη free download σε FLAC 24/48Khz (και ALAC 24/48khz) απλα το αλλαξε σημερα!!!
Δυστυχως δεν το προλαβες...
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Ναι αρχικά είχε βάλει δωρεάν τα flac CD quality 16/44 μετά έβαλε και τα flac 24/48
Οποιος πρόλαβε, πρόλαβε....
 

D

Deleted member 35

Guest
Με αφορμή το θέμα για τους ιούς στα flac θέλω να ρωτήσω τι γίνεται με τα sites που αναφέρετε εδώ και γενικά τα audiophile sites. Έχουν DRM; Ή είναι καθαρά αρχεία και 100% δικά σου;

Επειδή προέρχομαι από τον κόσμο του UNIX, έχω μια άλλη φιλοσοφία στους υπολογιστές. Θέλω τα πάντα να είναι 100% δικά μου.

Λύσεις Google Music και iTunes απλά δεν παίζουν. Όχι λόγω ποιότητας αλλά λόγω κλειδώματος.
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Δεν νομίζω πως τα .flac (όπως και τα .mp3) γίνεται να ενσωματώνουν DRM.
Εγώ τουλάχιστον δεν έχει βρει κανένα. Νομίζω πως αυτά τα δύο formats είναι free 100% δικά σου.
Ας μάς πει και κάποιος άλλος....
 

Μηνύματα
319
Reaction score
56
Υπαρχει καμία αδερφή ψυχή, κανένας καλός Σαμαρείτης, :D που να έχει και να θέλει να μοιραστεί υλικό για ακρόαση?
Ευχαριστώ!
 

Μηνύματα
319
Reaction score
56
Κάνεις βρε σεις δεν έχει μουσικά αρχεία σε dsd σε οποιαδήποτε μορφή και ανάλυση για να τα μοιραστεί?
Ποσό κόπος θα είναι σε κάποιον να του στείλω ένα δίσκο να τα ρίξει μέσα.
Είμαι σιγουρος ότι κάποιος θα βρεθεί.
Ευχαριστω
 


Μηνύματα
319
Reaction score
56
Σιγουρα δε μπορώ να διαφωνήσω με αυτό που λες,
παρόλο που το θέλω πολύ!
Αποσύρω λοιπόν την Επιθυμία μου εάν παρέβηκα τους όρους του σάιτ και ζήτω ταπεινά συγνώμη από όλους τους καλλιτέχνες, -τους πεθαμένους αιώνες πριν, τους πιο "φρέσκους" αλλά και τους εν ζωή- για τους οποίους ηθελα να τους κοπιάρω σε μια νέα μορφή ήχου!
Κύριε Wizzy έχετε ελεύθερα το δικαίωμα ως διαχειριστής να σβήσετε οποίο ή και όλα τα μηνύματα μου εάν υπάρχει η ανάγκη για κάτι τέτοιο.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top