Ασφάλιση αυτοκινήτου - Από το Internet ή με Ασφαλιστικό Πράκτορα;

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Καλή χρονιά σε όλους!

Η διαφορά στο κόστος είναι σημαντική (όχι πάντα).
Όμως μήπως έχουμε κάποια σημαντικά πλεονεκτήματα μέσω πράκτορα και, αν ναι, ποιά;
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Κε ΒΑΓΓΕΛΗ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠ ΟΣΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΑΦΗ.
ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΕΔΟΝ
ΔΟΥΛΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ.
ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΕ ΔΥΟ
ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ 5-6 ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ.
ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ (ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ) HELLAS DIRECT
ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΦΙΛΟ ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΚΠΤΩΣΗΣ 30 ΕΥΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ..
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙ
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 285 ΕΤΗΣΙΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΟ ΠΛΗΡΩΣΑ 185!!!!!!!
ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΚΩΔΙΚΟ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΠΜ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΡΩ ΕΝΑΝ
ΑΚΟΜΑ.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Το δικό μου στην HELLAS DIRECT δεν το ασφαλίζουν. Είναι λέει πολύ παλιό και κάτι τέτοια παλαβά.
Κάνω εδώ και πολλά χρόνια online ασφάλιση στην anytime της Interamerican και μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Και οδική που χρειάστηκα μια φορά ήρθε κανονικά και όταν με τράκαραν άλλη μια φορά, ήρθε κανονικά ο πράκτορας της Interamerican να μου προσφέρει βοήθεια ατυχήματος. Και φυσικά η τιμή είναι χαμηλότερη online από ότι να πήγαινα σε ασφαλιστή.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Το δικό μου στην HELLAS DIRECT δεν το ασφαλίζουν. Είναι λέει πολύ παλιό και κάτι τέτοια παλαβά.
Κάνω εδώ και πολλά χρόνια online ασφάλιση στην anytime της Interamerican και μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Και οδική που χρειάστηκα μια φορά ήρθε κανονικά και όταν με τράκαραν άλλη μια φορά, ήρθε κανονικά ο πράκτορας της Interamerican να μου προσφέρει βοήθεια ατυχήματος. Και φυσικά η τιμή είναι χαμηλότερη online από ότι να πήγαινα σε ασφαλιστή.
ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΦΟΡΜΑ?
ΕΜΕΝΑ 2,000 ΚΥΒΙΚΑ ΤΟΥ 98 ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ.
ΣΤΗΝ ΑΝΥΤΙΜΕ ΗΜΑΝΕ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΠΡΟΣΤΡΙΒΕΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Ναι, οι ημερομηνίες που επιτρέπονται για 1η άδεια είναι μεταγενέστερες της δικιάς μου.
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Το θέμα είναι να ασφαλιστείς σε καμιά αξιόπιστη εταιρεία. π.χ πρόσφατα έκανα ασφάλιση με αρκετές καλύψεις σε καινούργιο Suzuki swift υβριδικό σε ασφαλιστή και ασφαλιστική εταιρεία την ERGO και βγήκε 250 ευρώ ετησίως. Αν την έκανα online (δοκίμασα) για να βρω αντίστοιχη αξιόπιστη εταιρεία πάλι τα ίδια βγαίνει, ενώ υπάρχει και ακριβότερη τιμή στην ΑΧΑ (320 ευρώ ετησίως!) Οι φτηνότερες τιμές είναι από εταιρείες που δεν τις ξέρει ούτε ο λογιστής τους χα χα!
Στιγμιότυπο οθόνης 2021-04-08 121507.jpg
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.166
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top