Ασύρματα ακουστικά.





P

PMC

Guest
Καλημέρα.
Θες και Noice Cancellation;
Χρήματα;
Ναι ,καλό θα ήταν....

δεν ξέρω.....ας Πούμε 200€ ? ( αν υπάρχει κάτι που αξίζει φυσικά να δωσω και παραπάνω...)

αυτα είναι καλά η μόνο για επίδειξη?
εχω ακούσει κάποια πολύ ακριβα μοντέλα (Ενσύρματα ) που έπαιζαν και καλά....








Επίσης.....
Υπάρχουν μεγεθη? για μεγαλουσ Και παιδικα ?
υπαρχει η δυνατότητα να συνδεθούν δυο ζευγάρια και να ακούν ταυτόχρονα ?

ευχαριστω....
 
Last edited by a moderator:





Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Σε ό,τι αφορά ακουστικά πρέπει να αποφασίσεις ακριβώς για ποια χρήση προορίζονται. Μετά το επόμενο βήμα είναι να δεις ποια είναι άνετα σε σένα, η άνεση είναι το α & το ω στα ακουστικά, για μένα πάνω από την ηχητική ποιότητα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Πρέπει να ανέβεις λίγο.

Αν τα θες και για εκτός σπιτιού προτείνω τα Sony με noice cancellation. Βοηθάει πολύ κυρίως σε συνεχείς θορύβους. Έχουν βγει και τα επόμενα αν θες να δώσεις 150€ παραπάνω.
Αν σε ενδιαφέρει να μιλάς και στο κινητό τα Bose είναι καλύτερα σε αυτό αλλά ανεβαίνουμε.

Είμαι λάτρης τις Sennheiser από παλιά.
Μου αρέσει ο ήχος τους. Αν δεν σε ενδιαφέρει η εκτός σπιτιού χρήση προτείνω τα Sennheiser Momentum Wireless. Τα έχω ακούσει τα μη wireless και είναι εξαιρετικά ακουστικά.
Αν και θα δεις ότι και αυτά έχουν NC δεν είναι καλό, σε σχέση με του ανταγωνισμού, οπότε μπορείς να το ξεχάσεις. Παίζουν όμως καλύτερα, για μένα. Βγαίνουν και σε λευκό.

Αυτά και από προσωπική έρευνα γιατί τα Momentum τα κοιτάω καιρό τώρα και για μένα.

Έχω ακούσει και Audio Technica και Beyer Dynamic. Δεν ξέρω αν βγαίνουν και σε wireless. Tα απέρριψα γιατί δεν μου αρέσουν. Εξαιρετικά είναι και τα Blue αλλά δυστυχώς δεν βγαίνουν ασύρματα.
 

P

PMC

Guest
Σε ό,τι αφορά ακουστικά πρέπει να αποφασίσεις ακριβώς για ποια χρήση προορίζονται. Μετά το επόμενο βήμα είναι να δεις ποια είναι άνετα σε σένα, η άνεση είναι το α & το ω στα ακουστικά, για μένα πάνω από την ηχητική ποιότητα.
ο μικρός μου ( 8 χρόνων) μαθαίνει ντραμς και πρέπει να του πάρω ένα ντραμ σετ για προπόνηση ....
θελει ακουστικά....
θα του πάρω κάτι παιδικό ελαφρυ και οικονομικό για να ακούει...όσο καλό βρω.....
αλλα θέλω να ακούω και γω τι θα παίζει ......μη βαράει όπου ναναι και νομίζουμε ότι το παιδί μαθαίνει.....

οποτε μιας και θα πάρω κάτι για μένα να είναι κάτι καλύτερο ώστε να ακούω ΚΑΙ μουσική αν θέλω καμία φορά η για εξωτερική χρήση.....


οποτε....
πρεπει να μπορούν να ενωθούν δυο Ασύρματα ακουστικά μαζί...( καλά αυτό μάλλον ειναι θέμα των ντραμς ,όποτε δεν μας απασχολει άμεσα...θα ρωτήσω στον νακα)
να είναι ελαφριά και ξεκούραστα ...
να έχουν αυτονομία αλλά να παίρνουν και καλώδιο 3.5...
να παίζουν δυνατά....
και με όσο το δυνατόν καλύτερο ήχο .


τα Sony μου άρεσαν....
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Στο Νάκα θα βρεις σίγουρα λύση. Πρέπει να έχεις οπωσδήποτε υποστήριξη για διπλή Bluetooth σύνδεση.
Έχει και την Sennheiser και έχει μεγάλη γκάμα ακουστικών.
 

P

PMC

Guest
Από αυτά που μαθαίνω ....τα νοιζ κανσελινκ δεν έχουν καλό ήχο....
οποτε μαλλον όχι με αυτήν την δυνατότητα ....
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
"Χαλάει" όταν το έχεις ενεργοποιήσει.
Αν είναι off μια χαρά παίζουν.

Δεν έχω ακούσει με NC αλλά έτσι δουλεύει. Σε αρκετούς δεν αρέσει, όπως λένε. Σε εντός σπιτιού χρήση το έχεις πάντα off.

Κάνε tests μόνος σου να καταλάβεις.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.747
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top